تارین برومفیت: فعال تصویر بدن به عنوان استرالیایی سال 2023 انتخاب شد | روز استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تارین برومفیت، فعال تصویر بدن که مستندی درباره تنفر زنان از بدن و مسیر او برای پذیرش پوست خود کارگردانی کرد، به عنوان استرالیایی سال 2023 انتخاب شد.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر، چهارشنبه شب در مراسمی در درختکاری ملی کانبرا اعلام کرد.

برومفیت، 45 ساله، رهبری جنبش تصویر بدن در آدلاید را بر عهده دارد، سازمانی که بر مثبت بودن بدن و پذیرش تمرکز دارد، و کارگردانی مستند آغوش سال 2016 را برعهده دارد که میلیون ها نفر در نتفلیکس آن را دیده اند.

برومفیت همچنین چهار کتاب پرفروش نوشته است و آخرین مستند او با نام «بچه ها را در آغوش بگیر» در ماه سپتامبر منتشر شد و هدف آن آموزش دادن به کودکان برای تغذیه و قدردانی از آنچه بدنشان می تواند انجام دهد.

آمار سینگ، قهرمان محلی 2023، آنتونی آلبانیز، تارین برومفیت و پروفسور تام کالما در جوایز بهترین استرالیایی سال 2023.
آمار سینگ، قهرمان محلی 2023، آنتونی آلبانیز، تارین برومفیت و پروفسور تام کالما، سالمند استرالیایی سال، در مراسم جوایز در کانبرا. عکس: مارتین اولمن/گتی ایماژ

رئیس شورای روز ملی استرالیا، دنیل روش، گفت: «تارین به میلیون‌ها زن در سراسر جهان الهام بخشیده است تا در پوست خود راحت‌تر باشند.

برومفیت در سخنرانی خود گفت استرالیایی ها مورد آزار و اذیت و شرم قرار گرفته اند که فکر می کنند بدن ما مشکل دارد و در نتیجه این کشور با وضعیت اضطراری بهداشتی کودکان مواجه است.

او گفت: «در این ملت برای کودکان و بزرگسالان ناامیدی زیادی وجود دارد، وقتی صحبت از این است که ما چه فکر می کنیم و چه احساسی در مورد بدن خود داریم. استرالیا، هدف زندگی ما جنگیدن با بدنمان نیست.

این موضوع در مورد تشویق چاقی نیست… این موضوع صرفاً مربوط به وزن یا سایز نیست، بلکه به احساسی است که ما نسبت به خودمان داریم… یادگیری حرکت، تغذیه، احترام گذاشتن و لذت بردن از بدنمان است، زیرا شما نمی توانید از آن مراقبت کنید. چیزی که شما دوست ندارید.»

سال 2023 سالمند سال استرالیا، پروفسور تام کالما، پیر کونگاراکان و مبارز حقوق بشر است. کالما، 69 ساله، در حال حاضر رئیس مشترک آشتی استرالیا و رئیس دانشگاه کانبرا است.

کالما بین سال‌های 2004 و 2010، کمیسر عدالت اجتماعی بومیان و جزیره‌نشینان تنگه تورس در کمیسیون حقوق بشر استرالیا بود. گزارش سال 2005 او که از دولت‌ها خواسته بود تا به برابری برای مردم بومی و جزیره‌نشین تنگه تورس در سلامت و امید به زندگی متعهد شوند، پایه و اساس این انجمن را تشکیل داد. کمپین Gap را ببندید.

Calma همچنین در طراحی مشارکتی ابتکار صدا به پارلمان مشارکت داشت، و کالما در سخنرانی خود گفت که می‌خواهد از شهروندان استرالیایی به عنوان «جمعیتی که با افسانه‌ها و اطلاعات نادرست هدف قرار می‌گیرند» در مورد صدای پارلمان خطاب کند.

آنتونی آلبانیز با قهرمان محلی 2023، آمار سینگ.
آنتونی آلبانیز با قهرمان محلی 2023، آمار سینگ. عکس: Mick Tsikas/AAP

“[The voice] به بی عدالتی می پردازد [First Nations’ peoples’] طرد گذشته و شفای آینده را فراهم می کند.»

«صدا درباره حقوق ویژه مردم اول نیست. همه استرالیایی ها از نظر قانون برابر خواهند بود.»

استرالیایی Socceroo، Awer Mabil، به عنوان جوان استرالیایی سال 2023 انتخاب شد.

این جوان 27 ساله ساکن آدلاید پس از فرار خانواده اش از جنگ داخلی در سودان و در 10 سالگی به استرالیا در اردوگاه پناهندگان کنیایی بزرگ شد.

یک سال پس از اولین بازی Mabil برای Socceroos، خواهرش در سال 2019 در یک تصادف رانندگی درگذشت.

Mabil یک سازمان غیرانتفاعی پابرهنه تا چکمه را با هدف بهبود سلامت، آموزش و برابری جنسیتی برای پناهندگان تأسیس کرد.

این ستاره ورزش به دلیل تعهدات فوتبالی در اروپا نتوانست در مراسم اهدای جوایز شرکت کند. مادر و عمویش از طرف او جایزه او را پذیرفتند.

قهرمان محلی استرالیا در سال 2023 به نام عمار سینگ، بنیانگذار Turbans 4 Australia نامگذاری شد، گروهی که هر هفته تا 450 بسته غذا و مواد غذایی را بین افرادی که دچار ناامنی غذایی در غرب سیدنی هستند بسته بندی و توزیع می کند.

این گروه همچنین برای کشاورزان در هنگام خشکسالی یونجه تهیه کرد و همچنین به قربانیان سیل لیزمور و قربانیان آتش سوزی در سواحل جنوبی نیو ساوت ولز نیز تدارک دید.

آلبانیز در سخنرانی خود قبل از مراسم گفت افرادی که به رسمیت شناخته می شوند بهترین شخصیت ملی استرالیا را نشان می دهند.

او گفت: “گروهی متنوع که با یک کیفیت مشترک متحد شده اند: آنها به ما الهام می دهند.”

آنها با زندگی و خدمت و حمایت از ارزش‌های ملت ما الهام می‌گیرند: شفقت و سخاوت ما، شجاعت و ابتکار ما، احساس ریشه‌دار انصاف و اعتقاد عمیق ما به خدمت به جامعه.»

برومفیت از قهرمان تنیس، قهرمان پارالمپیک و مدافع معلولیت، دیلن آلکوت، به عنوان بهترین استرالیایی سال برگزیده می شود. آلکات درست قبل از فینال اوپن استرالیا، جایی که از دوران ورزشی خود کناره گیری کرد، بهترین استرالیایی سال انتخاب شد.

آلکوت به شوخی گفت که او یک تنیس باز است و در آستانه تبدیل شدن به «استرالیای سال شسته شده» در شب است. او گفت که صحبت کردن در مورد تجربیات زندگی افراد دارای معلولیت با همه کسانی که در سال گذشته به آنها گوش می‌دادند، بزرگترین افتخار در کار او بوده است.

او گفت: “ویمبلدون جالب بود اما این بسیار خاص است.”

آلبانیز گفت که هر یک از دریافت‌کنندگان خروجی «شور فوق‌العاده، نجابت فوق‌العاده و طنز خوب بی‌پایانی را به نقش‌های شما آورده‌اند».

نخست وزیر در سخنرانی خود به همه پرسی آتی برای به رسمیت شناختن مردم بومی و جزیره نشینان تنگه تورس در قانون اساسی و صدایی به پارلمان به عنوان فرصتی برای اتحاد استرالیا اشاره کرد.

او گفت: “من معتقدم – درست مانند امشب – این یک لحظه نشاط بخشی از وحدت ملی خواهد بود.”

هر استرالیایی می‌تواند افتخار کند که جامعه‌ای که ما با هم ساخته‌ایم، نسل‌های بعد، قدیمی‌ترین فرهنگ پیوسته جهان را در بر می‌گیرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …