شکایت از گوگل در ایالات متحده به اتهام انحصار تبلیغات آنلاین

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت دادگستری آمریکا و هشت ایالت از گوگل شکایت کرده اند که این غول فناوری با انحصار تبلیغات آنلاین به رقابت آسیب می زند.

دعوای این دپارتمان گوگل را متهم به کنترل غیرقانونی نحوه نمایش تبلیغات آنلاین با کنار گذاشتن رقبا می کند.

این شامل خرید DoubleClick در سال 2008، یک سرور تبلیغاتی غالب، و متعاقباً عرضه فناوری است که در فرآیند مناقصه در ثانیه برای تبلیغاتی که در صفحات وب ارائه می شوند قفل می شود.

دولت همچنین می‌گوید که برنامه گوگل برای تسلط خود، «خنثی‌سازی یا حذف» رقبا از طریق خرید و مجبور کردن تبلیغ‌کنندگان به استفاده از محصولاتش با ایجاد مشکل در استفاده از محصولات رقبا بوده است.

به عنوان حداقل، هدف از این دعوا جدا کردن گوگل از تجارت تبلیغاتی خود – مجموعه مدیریت تبلیغات و تبادل تبلیغات – و همچنین “هر گونه کمک ساختاری اضافی در صورت لزوم برای درمان هر گونه آسیب ضد رقابتی” است.

نمایندگان آلفابت، شرکت مادر گوگل، گفتند که این طرح “برهانی ناقص را دو چندان می کند که نوآوری را کند می کند، هزینه های تبلیغات را افزایش می دهد و رشد هزاران کسب و کار کوچک و ناشر را دشوارتر می کند.”

این آخرین اقدام قانونی علیه گوگل توسط وزارت دادگستری ایالات متحده یا دولت های محلی ایالتی است.

در اکتبر 2020، دولت ترامپ و یازده دادستان کل ایالت از گوگل به دلیل نقض قوانین ضد انحصار شکایت کردند و ادعا کردند که اقدامات ضدرقابتی در بازارهای تبلیغات جستجو و جستجو.

ایالت های شرکت کننده در این آخرین کت و شلوار شامل کالیفرنیا، ویرجینیا، کانکتیکات، کلرادو، نیوجرسی، نیویورک، رود آیلند و تنسی است.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …