داده ها نشان می دهد که شوراها 12.5 میلیون پوند را برای پیشنهادات برای مناطق سرمایه گذاری لیز تراس خرج کردند | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ارقام جدید نشان می‌دهند که شوراهای دارای محدودیت نقدی 12.5 میلیون پوند برای راه‌اندازی «مناطق سرمایه‌گذاری» با مالیات کم و مقرراتی که تنها چند هفته بعد توسط دولت لغو شدند، 12.5 میلیون پوند هزینه کرده‌اند.

حزب کارگر، که تجزیه و تحلیلی در مورد ضایعات متحمل شده توسط مقامات محلی گردآوری کرد، با توجه به اینکه این طرح عملاً توسط نخست‌وزیر، ریشی سوناک، پس از نخست‌وزیری کوتاه‌مدت لیز تراس، کنار گذاشته شد، به “هزینه هرج و مرج محافظه‌کاران” پرداخت.

اعلان مناطق سرمایه گذاری که در ابتدا به عنوان بخش عمده ای از برنامه رشد تراس در نظر گرفته شد، با 626 مورد از 90 شورا در سراسر انگلستان ارسال شد.

اما در حالی که بسیاری از مناطق از فرصتی برای اعطای قوانین برنامه‌ریزی ضعیف و تسهیل سایر مقررات و همچنین معافیت‌های مالیاتی برای تشویق سرمایه‌گذاری استفاده کردند، جمع‌آوری اسناد هزینه‌ای داشت.

طبق گفته مدیران اجرایی انجمن مقامات محلی، شوراها مجبور بودند به طور متوسط ​​بین 20000 تا 30000 پوند در هر پیشنهاد برای بودجه دولت مرکزی هزینه کنند و گاهی اوقات ساعات پرسنل خود را در حین آماده سازی مطالب ارسالی از دست می دادند.

با در نظر گرفتن محافظه کارانه ترین نتیجه این برآورد، کل هزینه شوراها 12.5 میلیون پوند محاسبه شد.

با استفاده از همین معادله، کارگر همچنین گفت که 418 پیشنهاد رد شده در هفته گذشته از 529 پیشنهاد دریافت شده برای دور دوم توزیع از صندوق افزایش سطح، به مبلغ 8.4 میلیون پوند برای شوراها ضرر داشته است.

ماهیت سیستمی که مقامات محلی را مجبور می‌کند برای بودجه دولت مرکزی مناقصه کنند، توسط لیزا نندی، منشی در سایه تراز حزب کارگر مورد انتقاد قرار گرفت.

او ادعا کرد که شوراهای درگیر «مجبور شده‌اند میلیون‌ها پوند را در طول بحران هزینه‌های زندگی بر روی برنامه‌هایی که اکنون در سطل زباله در وایت هال قرار دارند، هدر دهند».

نندی گفت: “بسیاری از شوراها به درستی در مورد مناطق سرمایه گذاری شک داشتند، اما احساس کردند که باید با چیزی که به نظر می رسد تنها بازی در شهر است، درگیر شوند. به دلیل اینکه محافظه کاران از یک ایده نیمه کاره به ایده دیگر بدون هیچ برنامه جدی برای رشد جهش می کنند، مقدار زیادی زمان و پول تلف شده است.

او متعهد شد که حزب کارگر به «رویکرد بازی‌های گرسنگی برای ارتقاء سطح، که جوامع را مجبور می‌کند تا در دست وایت هال باشند، پایان خواهد داد» و گفت که حزب «استراتژی بلندمدت مناسبی برای رشد اقتصاد تعیین کرده است. ایجاد مشاغل خوب و تغییر قدرت وست مینستر».

برای اظهار نظر با بخش ارتقاء سطح تماس گرفته شد.

پیش از این، آبان نیوز فاش کرده بود که تمامی ابراز علاقه شوراها برای تبدیل شدن به مناطق سرمایه گذاری توسط دولت پیگیری نمی شود.

یک نسخه به شدت کاهش یافته و متمرکز مجدد از این طرح هنوز بین بخش ارتقاء سطح، وزارت خزانه داری و شماره 10 مورد بحث قرار می گیرد که احتمالاً شاهد تمرکز مناطق بر تقویت مراکز تحقیق و توسعه در دانشگاه ها خواهد بود.

منابع نشان داده‌اند که سوناک می‌خواهد از این حرکت به‌عنوان شوخی برای تراس و متحدانش استفاده کند تا انتقادات مربوط به عدم تعهد به دیدگاه رشد او را دفع کند.

مایکل گوو، وزیر ارتقاء سطح، احتمالاً تعهد خود را به تناسخ مجدد این طرح در سخنرانی در کنوانسیون شمال در روز چهارشنبه بیان خواهد کرد، اما گمان می‌رود که اطلاعیه‌ای درباره آینده پروژه هنوز تا حدودی دور باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …