به ریشی سوناک گفته شد که از برنامه های اصلاح قوانین حقوق بشر چشم پوشی کند | قانون حقوق بشر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از این هشدار که به نظر می رسد منشور حقوق به نفع دولت «توازن» را به هم می زند و به توانایی مردم برای اجرای حقوقشان آسیب جدی وارد می کند، از ریشی سوناک خواسته می شود تا از تلاش بحث برانگیز دولت برای اصلاح قوانین حقوق بشر چشم پوشی کند.

یک کمیته فراحزبی متشکل از نمایندگان مجلس و همتایان گفت این لایحه، که جایگزین قانون حقوق بشر می شود، که کنوانسیون اروپایی حقوق بشر در بریتانیا را تایید می کند، نشان دهنده “بی توجهی” به تعهدات حقوقی بین المللی بریتانیا است و منجر به پرونده های بیشتری می شود. مراجعه به دادگاه اروپایی حقوق بشر در استراسبورگ.

وزرا گفته اند که این لایحه برای جلوگیری از سوء استفاده از سیستم فعلی است. با این حال، کمیته مشترک پارلمانی حقوق بشر گفت که این کار موانع جدیدی ایجاد می کند و اجرای حقوق خود را در داخل و خارج از دادگاه برای مردم دشوارتر می کند.

این کمیته گفت: «دولت نباید این لایحه را دنبال کند. این امر حمایت از حقوق را تضعیف می کند، جهانی بودن حقوق را تضعیف می کند، نشان دهنده بی توجهی به تعهدات حقوقی بین المللی ما است. ایجاد عدم اطمینان قانونی و مانع از اجرای موثر. منجر به افزایش حجم پرونده در استراسبورگ خواهد شد. و به اعتبار بین المللی ما به عنوان حافظان حقوق بشر لطمه خواهد زد.»

این منشور حقوقی که ابتدا در زمان بوریس جانسون توسط معاون نخست‌وزیر و وزیر دادگستری، دومینیک راب معرفی شد، توسط لیز تراس پس از نخست‌وزیر شدنش کنار گذاشته شد و راب را برکنار کرد، اما زمانی که سوناک وارد شماره 10 شد و راب دوباره به سمت خود منصوب شد، دوباره احیا شد. نقش قبلی

هنگامی که سوناک ماه گذشته در برابر کمیته ارتباط عوام عوام ظاهر شد، از تعهد به جدول زمانی پارلمان برای اجرای قانون خودداری کرد.

این کمیته گفت که به نظر می رسد حمایت گسترده تری از تغییرات پیشنهادی وجود ندارد، به طوری که قربانیان خشونت علیه زنان، ساکنان خانه های مراقبت و کسانی که اعضای خانواده آنها جان خود را به دلیل اقدامات پلیس یا سایر بازیگران دولتی از دست داده اند، در میان کسانی هستند که اعتراض می کنند.

این لایحه ابراز نگرانی می‌کند که این لایحه دادگاه‌ها را ملزم می‌کند تا تدابیری را که از افراد در «موقعیت‌های فوری» محافظت می‌کند، زمانی که خطر قابل‌اعتباری برای زندگی یا شکنجه یا رفتار غیرانسانی یا تحقیرکننده وجود دارد، نادیده بگیرند.

همچنین بر الزام نهادهای عمومی برای اقدام برای حمایت از حقوق، مانند انجام تحقیقات مؤثر در مورد تلفات جانی – مانند تحقیقات هیلزبورو، تأثیر خواهد گذاشت.

جوآنا چری، رئیس کمیته، گفت که این لایحه «برخی از حمایت‌های حقوق بشری را که دولت آن‌ها را ناخوشایند می‌داند، حذف و محدود می‌کند و رویکردی محدودکننده برای تفسیر و کاربرد کنوانسیون اروپایی حقوق بشر در دادگاه‌های نظام‌های حقوقی داخلی ما تجویز می‌کند».

او گفت که اگر به شکل فعلی اجرا شود، منجر به “موانع بیشتر برای اجرای حقوق بشر، پرونده های بیشتر به استراسبورگ و احکام منفی بیشتر علیه بریتانیا خواهد شد.”

سخنگوی وزارت دادگستری گفت: “منشور حقوق بر اساس سنت افتخارآمیز آزادی بریتانیا با تقویت آزادی بیان، تزریق مجدد دوز سالم عقل سلیم به سیستم و پایان دادن به سوء استفاده از قوانین ما است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …