تن هاگ شانس منچستریونایتد برای پایان دادن به خشکسالی طولانی جام را احساس می کند | منچستر یونایتد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Yباید پنج دهه را پشت سر بگذاری تا ببینی دفعه قبل که شش سال بدون قهرمانی منچستریونایتد گذشت. سپس، ران اتکینسون در سال 1983 با بازی نورمن وایتساید، گری بیلی و برایان رابسون مدعی جام حذفی شد تا فاصله خود را با تیم یازده تامی دوچرتی متشکل از استوارت پیرسون و برایان و جیمی گرینهوف که در همان رقابت در سال 1977 پیروز شده بودند، پر کند.

اریک تن هاگ امیدوار است بتواند به طولانی ترین خشکسالی جام در 40 سال اخیر پایان دهد. قهرمانی لیگ اروپا در ماه می 2017 تحت هدایت ژوزه مورینیو آخرین بازی از 66 مهره یونایتد (شامل Charity/Community Shields) است که فینال 2021 همان رقابت نزدیک‌ترین از دست دادن از آن زمان است.

یونایتد در هر چهار جبهه – لیگ برتر، هم در جام‌های داخلی و هم لیگ اروپا – زنده می‌ماند و چهارشنبه می‌تواند با دیدار از ناتینگهام فارست در اولین بازی نیمه‌نهایی جام کارابائو، گام مهمی به سوی موفقیت بردارد. تن هاگ معتقد است که انتظار طولانی تیمش الهام بخش خواهد بود.

او گفت: کسب جام ها متعلق به این باشگاه است، بنابراین ما باید به مسیر خود بازگردیم. او باور نمی کند که بازیکنانش زیر بار انتظارات کمان کنند. ما فشار را دوست داریم و به فشار نیاز داریم – این خوب است. ما باید با آن مقابله کنیم. به ما انگیزه بیشتری می دهد.»

تن هاگ می داند که یک جام می تواند برای دوره نوپای خود چه کاری انجام دهد. “این به شما اعتماد به نفس می دهد و زمانی که برنده شوید [titles] که به شما اطمینان می دهد که می دانید چگونه این کار را انجام دهید. و در لحظات سخت یاد می‌گیرید که چگونه در بازی بمانید، چگونه در بازی بمانید تا برنده شوید، همانطور که می‌دانید شانس‌ها پیش خواهد آمد و همچنین، برای رسیدن به آن چه باید بکنید.

بردن جام ها نیز ذهنی است. بردن بازی ها یک چیز است، بردن جام ها چیز دیگری است. در این لحظات تعیین کننده اینگونه است: بدانید چه باید بکنید. به نظر من خط نازکی است [where we are]. ما از نظر ذهنی خیلی رشد می کنیم اما هنوز یک قدم در پیش داریم. همه چیز به کسب جام ها بستگی دارد، بنابراین ما فرصت خوبی داریم اما باید بازی به بازی پیش برویم.”

اریک تن هاگ با جام Eredivisie در سال 2022
اریک تن هاگ در سال 2022 با آژاکس قهرمان اردویژه هلند شد. عکس: Hollandse Hoogte/Shutterstock

به عنوان یک مربی، فهرست افتخارات تن هاگ شامل سه قهرمانی Eredivisie و دو جام هلند با آژاکس، از 2018-22 است. این بهترین احساسی است که می توانید داشته باشید، بردن یک جام، و من در دوران حرفه ای خود شانس بردن برخی از آنها را دارم و این فوق العاده است، به خصوص برای هواداران. طرفداران اینجا تجربه ای دارند، به خصوص آنهایی که مسن تر هستند. مدتی که منچستریونایتد جام ها را نبرده است بسیار طولانی است. ما از این واقعیت آگاه هستیم و باید دوباره این کار را شروع کنیم.»

انتظار جنگل حتی طولانی تر شده است. از زمانی که نایجل جمسون در سال 1990 موفق شد اولدام را شکست دهد و جام اتحادیه را تضمین کند، گلوری با باشگاهی که دو جام اروپایی را برده است غریبه است. آخرین دیدار یونایتد از سیتی گراوند، در فوریه 1999، نشان داد که اوله گونار سولسشر چهار بار در پیروزی 8-1 گلزنی کرد و آنها به مکانی بازگشتند که مطمئناً خصمانه خواهد بود.

تن هاگ می گوید: «مخاطب متعصب قبل از بازی خوب است. جو خوبی خواهد بود و به بازیکنان انگیزه می دهد و ما باید برای آن آماده شویم.”

پس از شکست 3-2 مقابل آرسنال در روز یکشنبه، تن هاگ از دفاع تیمش انتقاد کرد. با این حال، در مجموع، او به یک گارد عقب که 13 بار مخالفان را بسته است، راضی است. او می‌گوید: «در بسیاری از بازی‌ها ما خیلی خوب کار کردیم: کلین شیت‌های زیادی داشتیم. ما در مقابل منچسترسیتی خیلی خوب دفاع کردیم [in the 2-1 win]. در کل مقابل آرسنال خیلی خوب دفاع کردیم. آنها شوت های تمیزی دریافت نکردند، یک بار از یک ضربه ایستگاهی بود.

مدافعان زیادی بین توپ و دروازه بودند. همه گل‌ها قابل اجتناب بودند و این هدف من است – این اتفاق نمی‌افتد. وقتی در یک بازی برتر سه گل دریافت می کنید، نمی توانید برنده شوید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چرا LNER برای روز اعتصاب راه آهن به من بلیت فروخت و از بازپرداخت آن امتناع کرد؟ | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، در آخر هفته، یک بلیط پیش‌خرید …