کارکنان انبار در کاونتری در اولین اعتصاب رسمی آمازون در بریتانیا کار خود را متوقف کردند – تجارت زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

فیلترها بتا

چشم انداز غم انگیزتر رشد بریتانیا باعث ایجاد سیاهچاله در بودجه می شود – گزارش

ناظر مخارج دولت هشدار داده است که چشم انداز رشد بریتانیا بدتر شده است و پیش بینی های خود را کاهش خواهد داد.

به گزارش تایمز، دفتر مسئولیت بودجه در یک ارسال خصوصی به خزانه داری به جرمی هانت صدراعظم گفت که چشم انداز رشد اقتصادی میان مدت را بیش از حد برآورد کرده و آنها را کاهش خواهد داد.

تنزل رتبه 9.2 میلیارد پوندی دولت را در بیانیه پاییزی هانت در نوامبر از بین می برد و در حالی که او برای بودجه بهاره خود در 15 مارس آماده می شود، فضای کمی برای کاهش مالیات یا سایر اقدامات باقی می گذارد.

دیروز، ارقام دفتر آمار ملی نشان داد که استقراض دولت بریتانیا در ماه دسامبر بیش از دو برابر شده و به 27.4 میلیارد پوند رسیده است که بالاترین رقم دسامبر در تاریخ ثبت شده است، عمدتاً به دلیل هزینه‌های مربوط به طرح‌های حمایت از انرژی و پرداخت‌های بهره بدهی بالاتر (همچنین در یک رکورد). . اقتصاددانان گفتند که در نتیجه هدایای بودجه بزرگ بعید به نظر می رسد.

ویکتوریا محققرئیس سرمایه گذاری در سرمایه گذار تعاملی، به اعتصاب آمازون نگاه کرده است.

آمازون کارگران برای اولین بار در بریتانیا امروز در کاونتری در یک مناقشه بین اعضای اتحادیه GMB و غول فناوری بر سر حقوق و شرایط شرکت می کنند. کارگران می خواهند ساعتی 15 پوند حقوق بگیرند و در حال حاضر بسته به موقعیت مکانی بین 10.50 تا 11.45 پوند به آنها پیشنهاد می شود. کارمندان آمازون در بسیاری از صنایع در حال اضافه شدن به تعداد کارگرانی که در سراسر بریتانیا از خانه بیرون می‌روند، می‌افزایند، زیرا تورم حقوق دریافتی را از بین می‌برد. در ماه آگوست، آمازون به کارگران پیشنهاد افزایش دستمزد 50 درصدی در ساعت داد. دو طرف با کارگرانی که با بحران هزینه زندگی دست و پنجه نرم می کنند که به نقطه جوش رسیده است، در بن بست هستند، در حالی که آمازون تلاش کرده است تا هزینه های خود را با تمایل کمی برای افزایش آنها کاهش دهد.

در حالی که آمازون به لطف رونق تجارت الکترونیک و افزایش تحویل بسته‌ها در طول همه‌گیری بسیار خوب عمل کرد، بازگشت به فروشگاه‌های فیزیکی پس از کووید به همراه تورم فزاینده به این معنی بود که سال 2022 سال سختی برای فناوری بود. در اوایل ماه جاری، اندی جاسی، مدیر عامل شرکت، گفت که قصد دارد حدود 18000 شغل را کنار بگذارد تا از شرایط سخت اقتصادی عبور کند، اقدامی که به القای اعتماد در بین سرمایه گذاران کمک کرده است، که با افزایش بیش از 12 درصدی سهام آن از سال تا به امروز منعکس شده است. در تضاد کامل با اسلاید سال گذشته.

خلاصه بازار

در بازارهای مالی، حرکت ها در معاملات اولیه متوقف می شوند. شاخص FTSE 100 بدون تغییر در 7760 است در حالی که Dax آلمان و CAC فرانسه 0.1 درصد افزایش یافتند، FTSE Mib ایتالیا نزدیک به 0.1 درصد کاهش یافت و Ibex اسپانیا 0.2 درصد کاهش یافت.

ایزی جت پس از اینکه این شرکت هواپیمایی در ژانویه رزروهای قوی را گزارش داد و اعلام کرد که انتظارات سود را برای سال 2023 پیشی خواهد گرفت، سهام بیش از 7 درصد جهش کرد. این شرکت گفت که شاهد بازگشت رونق سنتی ژانویه در رزروها بوده است و در چند روز به رکوردهایی رسید که مشتریان پروازها را رزرو کردند. و بسته تعطیلات برای ماه های آینده و تابستان امسال.

این پوند در برابر دلار اندکی کاهش یافته و 1.2326 دلار و در برابر یورو 1.1320 یورو است.

آماندا جیرینگ، از سازمان دهندگان ارشد GMB، پرسیده شد که آیا آمازون می تواند با ارائه پاداش های ثبت نام، کارکنان خانه مراقبت (که همچنین حقوق کمی دارند) را جذب کند.

او گفت:

این جایی نیست که شما برای مدت طولانی در آن کار کنید. آنها واقعاً سخت برای شما کار می کنند. در آنجا یک محیط زودپز است. آنها از رایانه برای ارزیابی اهداف استفاده می کنند و کارگران نمی دانند اهداف چیست.

من نمی توانم کارگرانی را ببینم که بخواهند از خانه های مراقبت و مکان های دیگر بیایند تا برای آمازون کار کنند.

مقدمه: کارکنان انبار در کاونتری در اولین اعتصاب آمازون در بریتانیا کار را متوقف کردند

صبح بخیر، و به گزارش ما در زمینه تجارت، بازارهای مالی و اقتصاد جهانی خوش آمدید.

آمازون کارگران یک انبار در کاونتری امروز به دلیل دستمزد اعتصاب خواهند کرد، این اولین باری است که این غول تجارت الکترونیک با اقدامات صنعتی در بریتانیا مواجه می شود.

اتحادیه GMB، که اعتصاب را سازماندهی کرده است، انتظار دارد حدود 300 کارمند از بیش از 1000 نفر در آن شرکت کنند.

آماندا جیرینگ از GMB، که رهبری اعتصاب را بر عهده دارد، در برنامه امروز رادیو 4 حضور داشته است. او از آمازون خواست تا پای میز مذاکره بیاید.

آنها باید به حرف کارگران خود گوش دهند و کارگرانشان از آنها می خواهند که حقوق، شرایط و ضوابط بهتری به آنها بدهند و با اتحادیه دور میز مذاکره شوند.

او گفت که کارگران انبار خواهان افزایش حقوق به 15 پوند در ساعت از 10.50 پوند هستند (در ماه اوت به آنها 50 پوند افزایش داده شد).

آنها فقط نمی توانند با آن زندگی کنند که من می ترسم. 15 پوند به این معنی است که آنها قادر به پرداخت صورت حساب های خود هستند. ما بزرگترین بحران هزینه زندگی در دهه‌های اخیر را داریم و مردم مجبورند بین گرم کردن خانه و غذا یکی را انتخاب کنند. به اندازه کافی خوب نیست. نه از شخصی مانند آمازون که میلیاردها و میلیاردها پوند سود در طول همه گیری به دست آورد.

جیرینگ گفت که کارگران دیگر انبارهای آمازون در بریتانیا نیز ممکن است از این روند پیروی کنند. شرکت آمریکایی در اینجا 70000 کارگر دارد.

کاونتری ممکن است شروع آن باشد اما پایان کار نخواهد بود. ما فکر می کنیم مردم در حال تماشا هستند. ما می دانیم که کارگرانی در مراکز دیگر وجود دارند که دقیقاً همین احساس را دارند و آنها فقط منتظرند ببینند چه اتفاقی می افتد.

آگوست گذشته چندین اعتصاب غیررسمی گربه‌های وحشی در انبارهای آمازون در بریتانیا رخ داد، زمانی که صدها کارگر در اعتراض به پرداخت دستمزد، دست از کار کشیدند، تحصن‌ها و کاهش سرعت کار انجام دادند، اما این اولین اقدام صنعتی است که رای‌گیری می‌شود.

تورم گیت کارخانه در بریتانیا بیشتر کاهش یافته استطبق آخرین داده های اداره ملی آمار. این در نهایت منجر به تورم قیمت مصرف کننده می شود.

قیمت نهاده های تولید کننده (هزینه ها مانند مواد خام) در سال منتهی به دسامبر 16.5 درصد افزایش یافت که از 18 درصد در سال منتهی به نوامبر و 20.2 درصد در سال منتهی به اکتبر کاهش یافت. قیمت درب کارخانه با نرخ سالانه 14.7 درصد در دسامبر افزایش یافت که نسبت به 16.2 درصد در نوامبر کاهش یافت.

در یک خبر بدتر برای بخش فن آوری درگیر ایالات متحده، مایکروسافت با وجود انتشار نتایج بهتر از حد انتظار، با کاهش رشد درآمد در چندین زمینه از جمله سرویس محاسبات ابری Azure، شب گذشته چشم انداز تیره ای ارائه داد. خودروساز برقی تسلا نتایج سه ماهه چهارم را اواخر امروز گزارش خواهد کرد.

سهام آسیایی به بالاترین سطح هفت ماهه رسید، اما بعداً از بسیاری از دستاوردهای خود صرف نظر کرد، در حالی که دلار استرالیا پس از افزایش تورم در این کشور به 7.8 درصد در سه ماهه چهارم از 7.3 درصد، به بالاترین حد چند ماهه رسید.

دستور کار

  • 9 صبح به وقت گرینویچ: آب و هوای تجاری Ifo آلمان برای ژانویه (پیش بینی: 90.2)

  • 12 بعد از ظهر به وقت گرینویچ: درخواست های وام مسکن MBA ایالات متحده برای هفته 20 ژانویه

  • 3 بعد از ظهر به وقت گرینویچ: تصمیم بانک کانادا برای نرخ بهره (پیش بینی: افزایش 25 واحدی در ثانیه به 4.5٪)

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …