مادر برنده می شود تا بفهمد چرا قاتل پسر از بیمارستان مرخص شد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک زن حق شنیدن دلایل آزادی قاتل پسرش در جامعه را پس از اینکه دادگاه سلامت روان قبلاً از انجام آن امتناع کرده بود، به دست آورده است.

برای تقویت عدالت باز، یک قاضی دادگاه عالی حکم داد که دادگاه به طور غیرقانونی درخواست های ترزا ماهر برای دریافت اطلاعات را رد کرده است، زیرا می ترسید قاتل پسرش همچنان خطری داشته باشد.

پسر ماهر، کایل، 21 ساله بود که ریچارد ویلسون مایکل در سال 2017 او را در محل اقامت پشتیبانی شده در توتینگ، جنوب غربی لندن، جایی که هر دو مرد تحت مراقبت خدمات بهداشت روان زندگی می کردند، با ضربات چاقو به قتل رساند.

ویلسون مایکل که به اسکیزوفرنی پارانوئید مبتلا بود، پس از محکوم شدن به قتل غیرعمد به دلیل کاهش مسئولیت، در بیمارستان بازداشت شد.

در 9 فوریه 2021، دادگاه ردیف اول (سلامت روان) دستور داد تا او را به صورت مشروط در دادرسی که طبق معمول به صورت غیرعلنی برگزار می شد، ترخیص کند. ترزا ماهر پس از فهمیدن این موضوع سه روز بعد، نبردی را برای یافتن دلایل آزادی خود آغاز کرد، اما توسط دادگاه مخالفت شد.

در حکمی که اوایل این ماه صادر شد، خانم قاضی استیسی متوجه شد که دادگاه در ابتدا یک سیاست غیرقانونی غیرقانونی را اجرا می‌کرد که هرگز دلایلی برای قضاوت‌های خود به قربانیان ارائه نکرد.

استیسی گفت، زمانی که معاون رئیس دادگاه یک سال بعد این موضوع را بررسی کرد، این تصمیم دوباره غیرقانونی بود، زیرا این تصمیم نتوانست به درستی بین حق ویلسون-مایکل برای حفظ حریم خصوصی و حق ترزا ماهر برای زندگی خانوادگی تحت قانون حقوق بشر و اصول قانون تعادل ایجاد کند. عدالت باز

ترزا ماهر، 45 ساله، گفت: «روشی که آنها از دادن هرگونه اطلاعاتی به ما امتناع کردند، بی احترامی و غیرقابل وقار بود و غیرقابل باور است که دادگاه تا کنون هرگاه بیمار را آزاد می کند، با همه خانواده های داغدار این گونه رفتار کرده است.

ما می دانیم که افراد نابسامان روانی نیاز به درمان دارند. اما زمانی که یک بیمار مرتکب چنین جرم جدی شده است، دولت مدیون قربانیان است تا توضیح دهد که چرا آنها به این زودی آزاد می شوند. دادگاه ها نباید اجازه داشته باشند که مخفیانه عمل کنند، زمانی که این همه در خطر است.

ما امیدواریم که این قضاوت تعادلی را برای سیستم به ارمغان بیاورد و خانواده‌هایی که در موقعیت ما قرار دارند شروع به درک دلیل اتخاذ این تصمیم‌ها کنند.»

دادگاه شنید که یکی از دلایلی که خانواده بسیار مشتاق بودند تا اطلاعات بیشتری در مورد ترخیص ویلسون-مایکل داشته باشند این بود که اعتمادشان را به مقامات از دست داده بودند، در نتیجه شکست خدمات مداخله زودهنگام Wandsworth در رابطه با مراقبت از ویلسون-مایکل. هیئت منصفه تحقیق متوجه شد که ناکامی‌هایش «احتمالاً باعث مرگ کایل ماهر شده یا در آن نقش داشته است».

خواهر او، بیلی لاوگرو، 29 ساله، گفت: «نکته اصلی برای ما این است که بفهمیم چرا او (ویلسون-مایکل) به این سرعت آزاد شد و مدرکی ببینیم که او بازپروری شده است. ما می‌خواهیم دلایلی را بدانیم که به ما اطمینان دهد که مردم در امان خواهند بود.»

وکیل خانواده، جاگ باهرا، از ساندرز لاو، گفت که سکوت پیرامون آزادی ویلسون مایکل آخرین توهین پس از آن بود که «آنها عملاً توسط هر نهادی که در حوادثی که منجر به مرگ او (کایل ماهر) شد، شکست خوردند.

دادگاه شاید آخرین دادگاهی باشد که تقریباً به صورت کاملاً محرمانه فعالیت می کند و اکنون امیدواریم که در نتیجه این تصمیم شاهد شفافیت بیشتری باشیم. این پیروزی برای حقوق قربانیان و عدالت آشکار است.»

جولیان هندی، مدیر صد خانواده، که از خانواده‌های متاثر از قتل‌های مرتبط با سلامت روان حمایت می‌کند، گفت که حکم دادگاه عالی «نور بسیار خوش‌آمدی بر گوشه‌ای بسیار تاریک از سیستم عدالت کیفری می‌تابد».

سخنگوی وزارت دادگستری گفت: عمیق‌ترین همدردی‌های ما با خانواده کایل ماهر باقی است و این قضاوت را با دقت بررسی خواهیم کرد.

آنها گفتند که لایحه قربانیان “اطمینان خواهد داشت که صدای آنها در هر مرحله از سیستم قضایی بهتر شنیده می شود”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشتریان انرژی با قیمت ثابت با افزایش هزینه های ثابت با شوک قبض مواجه می شوند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیهزاران خانواری که قراردادهای انرژی با …