اسناد طبقه بندی شده در خانه مایک پنس، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا پیدا شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

حدود 300 سند با علامت های طبقه بندی شده در خانه مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در ایندیانا کشف شده است.

وکیل او، گرگ جیکوب، گفت که پنس “پس از اینکه اسنادی با علامت های طبقه بندی شده در اقامتگاه ویلمینگتون جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن پیدا شد، برای بررسی سوابق ذخیره شده در خانه شخصی خود با وکیل خارجی و با تجربه در کار با اسناد طبقه بندی شده مشغول شد.”

جیکوب افزود که تنها «تعداد کمی» کاغذ وجود دارد که «به طور ناخواسته جعبه‌بندی شده و در پایان دولت گذشته به خانه شخصی او منتقل شده‌اند» و افزود که پنس از وجود آنها بی‌اطلاع بوده است.

کاخ سفید از اظهار نظر خودداری کرد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت: “ببینید، من در مورد تحقیقات جنایی در حال انجام یا تحقیقاتی اظهار نظر نمی کنم.” همانطور که همه می‌دانید، وزارت دادگستری مستقل است و ما مداخله سیاسی نخواهیم کرد.

این آخرین مورد از یک رشته کشف اطلاعات محرمانه در اقامتگاه های خصوصی است.

وزارت دادگستری در حال حاضر در حال تحقیق در مورد کشف پرونده های طبقه بندی شده در خانه جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن در دلاور و دفتر سابق وی در واشنگتن، و همچنین املاک رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در فلوریدا است.

همه منکر هر گونه تخلف هستند.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خارج شدن قطار اوهایو از ریل: ساکنان دور نگه داشته می شوند زیرا هوا برای دود سمی کنترل می شود | اوهایو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مایک دی واین، فرماندار اوهایو …