خلبان سابق گرگ لین به اتهام قتل ساکنان ویکتوریایی راسل هیل و کارول کلی محاکمه می شود | ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خلبان سابق خطوط هوایی متهم به قتل دو کمپینگ مسن در ویکتوریا متعهد به محاکمه شد.

گرگ لین، 56 ساله، به قتل راسل هیل، 74 ساله، و کارول کلی، 73 ساله، که در مارس 2020 هنگام کمپینگ در دره Wonnangatta، در شمال شرقی ملبورن ناپدید شدند، اعتراف کرد که گناهکار نیست.

او در هفته گذشته برای یک جلسه رسیدگی به تعهدات که بعد از ظهر چهارشنبه به پایان رسید، با دادگاه ملبورن روبرو شده است.

در آخرین روز ارتکاب او، دادگاه شنید که لین یک فرد مورد علاقه بود، زمانی که پلیس برای اولین بار در 14 ژوئیه 2020 با او صحبت کرد.

گروهبان برت فلورنس، افسر مسئول این پرونده، به دادگاه گفت، در آن مرحله، کارآگاهان وجود فردی به نام “مرد دکمه ای” را رد کردند.

گزارش شده است که مرد دکمه‌ای یک شخصیت تقریباً افسانه‌ای است که در منطقه مرتفع زندگی می‌کند و فقط برای فروش دکمه‌هایی که از شاخ گوزن خرد کرده بود و برای جمع‌آوری لوازم به تمدن بازگشت.

اما یکی دیگر از افراد مورد علاقه، که توسط پارک ویکتوریا به پلیس معرفی شده بود و در منطقه دره Wonnangatta زندگی می کرد، هنوز حذف نشده بود در زمانی که فلورانس و کارآگاه دیگری با لین صحبت کردند.

پلیس ادعا می کند که لین فرد مورد علاقه ای بود زیرا ماشین او در یک دوربین تشخیص خودکار شماره پلاک در منطقه در زمان ناپدید شدن هیل و کلی شناسایی شده بود.

ماشین او نیز تقریباً در همان زمان روی دوربین ظاهر شد که تلفن هیل از یک دکل تلفن همراه در منطقه “پینگ” زد.

پلیس ادعا می کند که داده های تلفن همچنین نشان می دهد که لین در زمان ناپدید شدن افراد کمپینگ در منطقه بوده است، اما موبایل او نیز در این مدت خاموش شده است.

فلورانس به دادگاه گفت، هنگامی که فلورانس و همکارش، دت سن کان ابی جاستین، برای بحث در مورد این شواهد به خانه لین کارولین اسپرینگز رسیدند، متوجه شدند که همان چهارچرخ محرکی که توسط دوربین شناسایی شده بود، رنگ آمیزی شده است.

دادگاه قبلاً شنیده بود که جاستین مکالمه با لین را که بلافاصله بعد از آن بدون اطلاع او انجام شد ضبط کرده است.

هنگامی که Dermot Dann KC، برای Lynn، روز چهارشنبه از فلورانس در مورد اینکه آیا “تصمیم گرفته است” مصاحبه را قبل از انجام مکالمه ضبط کند، پرسید، فلورانس گفت: “این تمرینی است که ابی جاستین از آن پیروی می کند”.

دان هفته گذشته یک چالش پیش از محاکمه را علیه قابل پذیرش بودن شواهد جمع آوری شده در این گفتگو، بیانیه ای که لین در همان روز ارائه کرد، و مصاحبه ای که لین طی چهار روز پس از دستگیری او در نوامبر 2021 انجام داد، اعلام کرد.

محتویات هر دو مصاحبه و اظهارات منوط به حکم سرکوبی است که توسط قاضی برت سونت در روز دوشنبه صادر شده است.

فلورانس با پیشنهاد دن در روز چهارشنبه موافقت کرد مبنی بر اینکه او در ساعاتی قبل از دستگیری خلبان سابق در حالی که مکالمات لین با خودش را در ماشینش زیر نظر داشت، نگران سلامت روان لین بوده است.

دان این سؤال را مطرح کرد که چرا فلورانس پس از دستگیری لین، پزشکی را برای ارزیابی سلامت روان او ترتیب نداده بود.

اما فلورانس گفت که او معتقد است این نگرانی ها تا زمان دستگیری لین کاهش یافته است، زیرا او صبح نگران بود اما لین تا اوایل عصر در بازداشت نبود.

دان همچنین این سوال را مطرح کرد که چگونه وکلای لین می‌توانند «مواد تبرئه‌کننده» را در بیش از 5000 ضبط ضبط شده از دستگاه‌های مخفی نصب‌شده در ماشین و خانه لین، و همچنین در مکالمات تلفنی ضبط‌شده، از جمله از زندان، پیدا کنند، در حالی که تعداد کمی از آنها رونویسی شده بود.

فلورانس موافقت کرد که تنها تعداد کمی از ضبط‌ها رونویسی شده است، اما گفت که پلیس می‌تواند در صورت لزوم رونویسی‌های بیشتری را ارائه کند.

وی افزود که معتقد است تمام تجزیه و تحلیل های پزشکی قانونی در تحقیقات تکمیل شده است، اما پلیس قصد دارد جست و جوی بیشتری را در منطقه ای که گفته می شود کمپینگ ها در آن کشته شده اند، تکمیل کند، تلاشی که بیش از شش ماه از آب و هوای نامناسب به تعویق افتاده بود.

بقایای هیل و کلی تنها چند روز پس از دستگیری لین در نوامبر 2021 در بوته زارهای نه چندان دور از محل کمپینگ کشف شد. پلیس ادعا می کند که لین آنها را به آنجا انداخته بود و بعداً دو بار به صحنه جرم بازگشت.

لین در 9 فوریه با دادگاه عالی ویکتوریا برای یک جلسه استماع دستورالعمل روبرو خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …