“مشت مشت دموکراسی”: ایالات متحده و آلمان آماده ارسال تانک به اوکراین هستند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گزارش رویترز، ایالات متحده و آلمان قرار است تانک های جنگی سنگین مورد تقاضا را در اختیار اوکراین قرار دهند.

مسکو این اقدام را یک «تحریک آشکار» توصیف کرد.

در تقویت قابل توجه تلاش های جنگی کیف، برلین تصمیم گرفت روز سه شنبه به تحویل تانک های جنگی لئوپارد 2 به اوکراین چراغ سبز بدهد و سیاست تردید خود را معکوس کند.

در همین حال، یک منبع به رویترز گفت که انتظار می رود واشنگتن به زودی روز چهارشنبه اعلام کند که تانک های M1 Abrams را به اوکراین خواهد فرستاد.

اعطای تانک های جنگی به اوکراین در هفته های اخیر موضوعی بحث برانگیز بوده است.

برخی از متحدان کیف، به‌ویژه در اروپای شرقی، استدلال کرده‌اند که این امر در زمانی که روسیه در حال به دست آوردن میدان جنگ است، ضروری است، در حالی که دیگران، به‌ویژه ایالات متحده و آلمان، نگران تشدید خصومت‌ها هستند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین عصر سه‌شنبه به غرب برای اهدای مدرن‌ترین تانک‌های جنگی خود فشار آورد و گفت که «مذاکرات باید با تصمیم‌گیری به پایان برسد».

مسکو هشدار داده است که تامین تسلیحات تهاجمی کیف باعث تشدید درگیری خواهد شد. روز یکشنبه، یکی از متحدان پوتین گفت که با تضعیف استدلال ها علیه استفاده از تسلیحات هسته ای به یک “فاجعه جهانی” منجر خواهد شد.

دو منبع به رویترز گفتند، اولاف شولز، صدراعظم آلمان تصمیم گرفته است که با ارسال تانک های لئوپارد 2 به اوکراین موافقت کند و به کشورهای دیگر – مانند لهستان – نیز اجازه می دهد این کار را انجام دهند.

کشورهایی که می خواهند این تانک را صادر کنند باید ابتدا از برلین اجازه بگیرند زیرا ساخت آلمان هستند.

مجله اشپیگل که این خبر را منتشر کرد، گفت آلمان در حال برنامه ریزی برای تامین حداقل یک شرکت تانک Leopard 2 A6، حدود 14 تانک است.

این مجله گزارش داد که دیگر متحدان اروپایی قصد دارند با آلمان در تامین پلنگ هایشان همراهی کنند.

کیف از این اقدام به عنوان یک تغییر بالقوه بازی در میدان جنگ استقبال کرد، حتی اگر برخی معتقدند تعداد تانک ها کمتر از آنچه برای آزادسازی مناطق تحت کنترل روسیه نیاز است، نیست.

آندری یرماک، رئیس دولت زلنسکی در تلگرام نوشت: “چند صد تانک برای خدمه تانک ما… این چیزی است که به مشت واقعی دموکراسی تبدیل خواهد شد.”

هنوز هیچ تایید رسمی از برلین یا واشنگتن وجود ندارد.

یکی از مقامات آمریکایی به رویترز گفت که کشورشان در ماه های آینده حدود 30 تانک M1 آبرامز ارسال خواهد کرد.

تانک های لئوپارد 2 که توسط حدود 20 ارتش در سراسر جهان به میدان می روند، به عنوان بهترین گزینه در نظر گرفته می شوند، زیرا در تعداد زیادی در دسترس هستند و نگهداری آنها آسان است.

در حالی که تانک آمریکایی به دلیل مصرف سوخت سنگین و دشواری نگهداری آن کمتر مناسب تلقی می‌شود، اقدام واشنگتن می‌تواند راه را برای آلمان – که خواستار جبهه‌ای متحد در میان متحدان اوکراین است – هموار کند تا اجازه عرضه پلنگ‌ها را بدهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …