ژاپن و کره شمالی به دلیل موج سرمای مرگبار در سراسر آسیا هشدار دادند | ژاپن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات هواشناسی در ژاپن و شبه جزیره کره هشدارهایی درباره دمای یخ زدگی و تندبادهایی که حداقل یک نفر را کشته و هزاران نفر را سرگردان کرده است، صادر کرده اند.

سرمای شدید هوا پیش از این باعث تلفات جانی، ویرانی و دمای پایین بی سابقه در سراسر منطقه در دو هفته گذشته شده است، به طوری که حداقل 124 نفر در افغانستان جان خود را از دست داده اند و در شمال شرقی چین پایین ترین دمای آن به منفی 53 درجه سانتی گراد رسیده است.

بخش‌های بزرگی از ژاپن اکنون در چنگال سرمای شدید قرار گرفته‌اند و انتظار می‌رود برخی مناطق پایین‌ترین دما را در یک دهه گذشته تجربه کنند. هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه روز چهارشنبه گفت که یک نفر در نتیجه طوفان جان خود را از دست داده است و دو کشته دیگر در دست بررسی هستند. در شبه جزیره کره دمای -25 درجه سانتیگراد در نزدیکی مرز بین کره شمالی و کره جنوبی روز سه شنبه ثبت شد.

سازمان هواشناسی این کشور اعلام کرد که بارش برف سنگین در بیشتر روز چهارشنبه در مرکز ژاپن و شمال شرق این کشور پیش بینی شده است، در حالی که سرعت باد در مناطقی در سراسر کشور به 126 کیلومتر در ساعت می رسد. در 24 ساعت منتهی به بامداد چهارشنبه، رکورد 93 سانتی متر برف در شهر منیوه ثبت شد.

مردم در تویامای ژاپن از خیابانی در برف عبور می کنند
مردم در تویاما، ژاپن، از خیابان عبور می کنند، زیرا بخش هایی از این کشور سرمای شدیدی را تحمل می کند. عکس: JIJI Press/AFP/Getty Images

به گزارش راه آهن غرب ژاپن، در غرب ژاپن، برخی از مسافران راه آهن برای چند ساعت در روز سه شنبه سرگردان ماندند، در حالی که خطوط هوایی داخلی اعلام کردند که بیش از 200 پرواز را چهارشنبه لغو خواهند کرد. خبرگزاری کیودو گفت که خدمات قطار گلوله در شمال شرق کشور نیز به حالت تعلیق در خواهد آمد.

آژانس هواشناسی ژاپن اعلام کرده است که برخی از مناطق این کشور ممکن است شاهد پایین‌ترین دما در 10 سال گذشته باشند و هشدار داده است که سرما تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت و انتظار می‌رود کولاک و بادهای شدید در سواحل دریای ژاپن پیش‌بینی شود.

رویترز گزارش داد که ممکن است وزش باد شدید نیز پشت غرق شدن یک کشتی باری ثبت شده در هنگ کنگ در دریاهای بین غرب ژاپن و جزیره ججو کره جنوبی در صبح روز چهارشنبه باشد. 13 نفر از 22 خدمه هواپیما نجات یافته بودند اما جستجو ادامه داشت.

پخش عمومی NHK گفت که مقامات از مردم خواسته اند از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و مراقب شرایط یخبندان جاده باشند. آنها همچنین هشدار داده اند که لوله های آب ممکن است یخ بزنند.
دمای زیر صفر صبح چهارشنبه در هوکایدو، شمالی ترین جزیره اصلی ژاپن و تا جنوب کیوشو پیش بینی می شود. جیوه ممکن است به -3 درجه سانتیگراد در توکیو و -2 درجه سانتیگراد در شهر غربی اوزاکا کاهش یابد.

شرایط سرد نیز در سراسر شبه جزیره کره تجربه می شود. اداره هواشناسی کره جنوبی روز سه‌شنبه هشدار موج سرد ویژه‌ای صادر کرد، زیرا دمای هوا در سردترین روز فصل تاکنون به 16- درجه سانتی‌گراد در سئول و -25 درجه سانتی‌گراد در نزدیکی مرز کره شمالی کاهش یافته است.

به گزارش NK News، مقامات کره شمالی هشدارهای هوای شدید سرد را برای کل کشور صادر کرده اند و پیش بینی می شود دما در برخی از فقیرترین مناطق آن به “پایین ترین حد خطرناک” کاهش یابد.

خودروها به آرامی در جاده ای در بحبوحه بارش شدید برف در گوانگجو، کره جنوبی در روز سه شنبه حرکت می کنند.
خودروها به آرامی در جاده ای در بحبوحه بارش شدید برف در گوانگجو، کره جنوبی در روز سه شنبه حرکت می کنند. عکس: YONHAP/EPA

این وب سایت به نقل از رادیو مرکزی کره شمالی گزارش داد که دمای هوا در شمال این کشور ممکن است به زیر 30- درجه سانتیگراد کاهش یابد. در پایتخت، پیونگ یانگ، دمای هوا در اوایل چهارشنبه -19 درجه سانتیگراد بود که بسیار کمتر از میانگین برای این زمان از سال، NK خبر اضافه شد

سیستم آب و هوا شاهد کاهش دمای کمتر از حد متوسط ​​در سراسر منطقه بوده است. در دو هفته گذشته حداقل 124 نفر در افغانستان در شرایط یخبندان جان خود را از دست داده اند. مقامات ایالتی به بی‌بی‌سی گفتند که هوا سردترین هوای ثبت شده در دهه‌های اخیر بوده است و بخش‌هایی از کشور به طور کامل توسط برف قطع شده است. همچنین حدود 7000 راس دام را تلف کرده است.

بخش‌هایی از چین نیز سردترین روزهای خود را به ثبت رسانده‌اند، از جمله شهر موهه در استان شمالی هیلونگ‌جیانگ که به -53 درجه سانتی‌گراد کاهش یافت. مقامات روز سه‌شنبه هشداری «آبی» صادر کردند – پایین‌ترین سطح از چهار سطح برای هوای سخت.

دمای اره جلو سرد در چین تا 16 درجه سانتیگراد کمتر از حد متوسط ​​است. روز سه‌شنبه سازمان هواشناسی هشدار داد که حتی با از بین رفتن موج سرما، دمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی تا ده روز آینده کمتر از میانگین خواهد بود.

در شمال و مرکز تایوان نیز دمای هوا با بارش برف در برخی مناطق کاهش یافت.

تحقیقات اضافی توسط چی هوی لین

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …