کره شمالی پایتخت پیونگ یانگ را به دلیل بیماری تنفسی مسدود کرد | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

NK News مستقر در سئول روز چهارشنبه با استناد به اطلاعیه دولت گزارش داد که مقامات در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی، به دلیل افزایش موارد یک بیماری تنفسی نامشخص، دستور قرنطینه پنج روزه را صادر کردند.

به گزارش NK News که کره شمالی را نظارت می کند، در این اطلاعیه اشاره ای به کووید-19 نشده است، اما گفته شده است که ساکنان شهر باید تا پایان روز یکشنبه در خانه های خود بمانند و هر روز چندین بار تحت کنترل دمایی قرار گیرند.

روز سه شنبه، این وب سایت گزارش داد که به نظر می رسد ساکنان پیونگ یانگ در انتظار تدابیر سخت گیرانه تر، کالاهای خود را ذخیره می کنند. مشخص نیست که آیا سایر مناطق کره شمالی قرنطینه های جدیدی را اعمال کرده اند یا خیر.

کره شمالی اولین شیوع کووید-19 خود را در سال 2022 تایید کرد اما تا اوت اعلام کرد که بر این ویروس پیروز شده است.

رژیم مخفی هرگز تأیید نکرد که چه تعداد از افراد مبتلا به کووید، ظاهراً به این دلیل که ابزار لازم برای انجام آزمایش گسترده را ندارد.

در عوض، تعداد روزانه بیماران مبتلا به تب را گزارش کرد، آماری که از جمعیت حدود 25 میلیونی به 77/4 میلیون نفر رسید. اما از 29 جولای چنین مواردی را گزارش نکرده است.

رسانه های دولتی به گزارش اقدامات ضد همه گیر برای مبارزه با بیماری های تنفسی از جمله آنفولانزا ادامه داده اند، اما هنوز درباره دستور قرنطینه گزارشی ارائه نکرده اند.

روز سه‌شنبه، خبرگزاری دولتی KCNA گفت که شهر کائسونگ، در نزدیکی مرز با کره جنوبی، کمپین‌های ارتباطی عمومی را تشدید کرده است «به‌گونه‌ای که همه کارگران به طور داوطلبانه مقررات ضد اپیدمی را در کار و زندگی خود رعایت کنند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لیگ برتر: 10 نکته صحبت از اقدام آخر هفته | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، در عرض چند دقیقه پس از …