لیندا برنی می گوید صدای بومی از بحران آلیس اسپرینگز جلوگیری می کرد | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لیندا برنی، وزیر بومیان استرالیا، می‌گوید که دولت منطقه شمالی نسبت به افزایش جرم و جنایت در آلیس اسپرینگز بسیار آهسته واکنش نشان می‌دهد و او استدلال می‌کند که صدایی به پارلمان می‌تواند از تشدید مشکل به یک بحران جلوگیری کند.

اظهارات برنی پس از اعلام روز سه‌شنبه در مورد محدودیت‌های جدید الکل همراه با بیش از 50 میلیون دلار حمایت جامعه برای بازگرداندن نظم و امنیت در آلیس اسپرینگز است. دورل اندرسون همچنین به عنوان یک کنترل کننده منطقه ای مرکزی استرالیا منصوب شده است و در تاریخ 1 فوریه در مورد اقدامات بعدی به نخست وزیر و ناتاشا فایلز، وزیر ارشد NT، گزارش خواهد داد.

برنی روز چهارشنبه به ABC گفت که او ماه‌ها با دولت منطقه و سازمان‌های محلی گفتگو کرده و در مورد محدودیت‌های مجدد در فروش الکل بحث می‌کرد.

برنی گفت: “من فکر می کنم که دولت NT اعتراف کرد که دیروز اشتباه کرده است، به همین دلیل است که این واکنش فوری به محدودیت های اضافی الکل در آلیس اسپرینگز وجود دارد.”

برنی گفت که نهاد مشورتی ملل اول که از نظر قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است، مداخله زودتر را انجام می داد. «اگر صدای پارلمان قبلاً تثبیت شده بود… ما در حال حاضر از نظر آلیس اسپرینگز در جایی که هستیم نبودیم زیرا از افرادی که نماینده جامعه در رابطه با این مسائل اجتماعی هستند توصیه های عملی دریافت می کردیم. ”

بحران نظم و قانون در آلیس اسپرینگز در بحبوحه بحث های سیاسی جدید بر سر رای دادن به پارلمان رخ می دهد. رهبر اپوزیسیون، پیتر داتون، دولت آلبانی را برای مداخله در آلیس اسپرینگز تحت فشار قرار داده است، و او تابستان را صرف جزئیات در مورد این صدا کرده است و در عین حال از حمایت یا عدم حمایت حزب لیبرال از نهاد مشورتی جلوگیری کرده است.

داتون سه شنبه شب با حضور در گزارش بولت در اسکای نیوز، مداخله دولت در آلیس اسپرینگز را به تاخیر افتاده توصیف کرد. محدودیت‌های الکل دوران مداخله NT در دولت موریسون لغو شد و فایلز داتون را به «سیاست بازی» متهم کرده است.

داتون سه شنبه شب بدون ارائه هیچ مدرکی ادعا کرد که دولت منطقه و آنتونی آلبانیز به آرامی به بحران آلیس اسپرینگز واکنش نشان داده اند زیرا “آنها نمی خواهند به دلیل نژاد اقدام کنند”.

اندرو بولت، پخش کننده اسکای همچنین مدعی شد که صدایی که در قانون اساسی تصریح شده است، منجر به تقسیم نژادی می شود، «جایی که یک نژاد دارای حقوق سیاسی متفاوتی نسبت به سایرین است»، سوالی که منعکس کننده مخالفت طولانی مدت او با اصلاحات است.

بولت از داتون پرسید: «شما به عنوان یک لیبرال چگونه می توانید حتی به حمایت از آن فکر کنید؟ بحث جزئیات نیست، این در مورد اصل اساسی است.»

داتون ضمن کنار گذاشتن این سوال اساسی در مورد اینکه آیا لیبرال‌ها با این صدا مخالفت خواهند کرد یا نه، اظهار داشت که هیئت مشورتی می‌تواند گروهی از استرالیایی‌ها را به قیمت گروهی دیگر کاهش دهد.

«خب اندرو، نکته ای که من حدس می‌زنم می‌خواستم به آن اشاره کنم این بود که فکر نمی‌کنم برای ساختن بخشی دیگر از آن چیزی که هستیم به عنوان یک فرهنگ یا یک قوم، نیازی نداشته باشیم و فکر می‌کنم این به همان اندازه برای استرالیا قابل اجرا است. داتون گفت.

داتون گفت که شنیدن از مناطق منطقه‌ای کشور مهم است زیرا «همانطور که ما در آلیس اسپرینگز و در سراسر قلمرو شمالی، در سراسر کوئینزلند غربی، شمال کوئینزلند و بخش‌هایی از WA به ویژه، بخش‌هایی از استرالیای جنوبی در منطقه نشان دادیم. مناطق دورافتاده وجود دارد – یک نقطه ضعف حاد وجود دارد و مردم می‌خواهند یک نتیجه، یک نتیجه بهتر و یک آینده بهتر برای آن مردم ببینند.

بولت اصرار کرد و داتون را در مورد شکستش در مخالفت با اصلاحات تحت فشار قرار داد. این در مورد اصل اساسی است، یک طرح کارگر برای تقسیم استرالیایی ها بر اساس نژاد و دادن حقوق سیاسی متفاوت به یک طرف، یک نژاد، به دیگری. به‌عنوان یک لیبرال که همه در برابر قانون برابر هستند، چگونه می‌توانید به موافقت با چنین چیزی فکر کنید؟»

داتون کناره گیری کرد، اگرچه او به وضوح نشان داد که اگر به این نتیجه برسند که اصلاحات دارای “نقص مهلک” است، لیبرال ها در مخالفت با حزب ملی در صف مخالفت خواهند بود.

رهبر اپوزیسیون گفت که “وظیفه” ارائه جزئیات در مورد نحوه عملکرد هیئت مشورتی بر عهده آلبانی است. اگر نقص‌های مرگبار وجود داشته باشد، اگر مسائل غیرقابل حلی وجود داشته باشد که نمی‌توانیم از آنها عبور کنیم، در این صورت کاملاً شفاف خواهیم بود، اما من با احترام تمام اطلاعاتی را که در حال حاضر وجود دارد در نظر می‌گیرم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …