معترضان به فناوری “برادر بزرگ” شورای استرالیای جنوبی به ویدئوی لیبرال الکس آنتیچ استناد کردند | استرالیای جنوبی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

الکس آنتیک، سناتور لیبرال استرالیای جنوبی، می‌گوید که با گروهی که آگهی‌هایی با تصویر او پخش کرده‌اند تا اعتراضی علیه استفاده شورای محلی از «تکنولوژی برادر بزرگ» برای ایجاد یک «زندان در فضای باز» پخش کرده‌اند، «هیچ کاری» ندارد.

گروه اقدام بدون شهرهای هوشمند (Noscag) مردم را تشویق می کند تا در جلسه شورای سالزبری در هفته آینده حضور یابند تا با استفاده از فناوری شهر هوشمند که برای اهدافی مانند اطلاع رسانی به کارکنان شورا در هنگام نیاز به تخلیه سطل ها یا تمیز کردن توالت ها استفاده می شود، مخالفت کنند. .

این بروشور شامل کدهای QR است که به ویدیوهای حاوی Antic پیوند می‌خورد، از جمله یکی از آنها که در دسامبر منتشر شد و در آن Antic ادعا می‌کند که دولت ایالتی می‌تواند از زیرساخت‌های شهر هوشمند برای اجرای اقدامات «اضطراری آب‌وهوایی» استفاده کند، مانند هدف قرار دادن مردم در صورت اعمال «قفل اقلیمی».

آنتیچ گفت: من از گروه Noscag آگاه هستم، اما این میزان دانش من از کاری است که آنها انجام می دهند.

او به ABC گفت که از گروه خواسته است تا ارجاعات به او را از آگهی های خود حذف کنند.

معترضان هفته گذشته ادعا می‌شود که اقدامات اقلیمی آزادی آنها را محدود می‌کند، گفته می‌شود قبل از فراخوان پلیس و لغو جلسه، به اتاق شورای اونکاپارینگا یورش بردند. به گزارش ABC، اعضای شورای شهر گفتند که “رفتار مخرب و تهاجمی” وجود دارد، با هل دادن و آزار لفظی مردم. مشخص نیست چه کسی آن اعتراض را سازماندهی کرده است.

شهردار سالزبری، گیلیان آلدریج، روز سه‌شنبه به ABC گفت که ده‌ها هزار جزوه در این منطقه تحویل داده شده است که «همه را تشویق می‌کند به جلسه شورا بیایند، که واقعاً بسیار ترسناک است».

او گفت: «من نگران امنیت شورا و کارکنانم هستم.

او گفت که شهرهای هوشمند در مورد بهبود کیفیت زندگی ساکنان هستند و مفهوم “برادر بزرگ” را “مضحک” خواند.

سخنگوی پلیس SA گفت که آنها اعتراضات هفته آینده را زیر نظر خواهند داشت.

ادعاهای مشابهی در مورد شورایی در بریتانیا مطرح شده است، با کاربران رسانه های اجتماعی که ادعا می کنند دروازه های الکترونیکی در جاده های کلیدی قرار می گیرند و ساکنان را در محله های خود به عنوان بخشی از به اصطلاح قرنطینه آب و هوایی محدود می کند. اما شورا گفت که هیچ گیت الکترونیکی وجود نخواهد داشت و گفت که هیچ کس در محله خود محدود نخواهد شد یا اجازه رانندگی نخواهد داشت.

در ویدئوی دسامبر، آنتیچ بدون مدرک ادعا کرد که با فناوری مورد استفاده در شهرهای هوشمند، “آینده ای بزرگتر و بدتر” وجود دارد.

او از نمونه فناوری در منطقه شورای انلی استفاده کرد که به مردم امکان می دهد در دسترس بودن باربیکیوهای عمومی و پارکینگ خودرو را بررسی کنند.

او گفت: “بیایید فرض کنیم در دنیایی نه چندان دور، دولت شما وضعیت اضطراری آب و هوایی اعلام کرده است – به هر حال دولت شما قبلاً این کار را در SA انجام داده است، که یک مزخرف دیوانه کننده است، این کاملاً دیوانه است.”

«تصور کنید که در یک قرنطینه آب‌وهوایی هستید و به شما می‌گویند هیچ‌کس نمی‌تواند گوشت کباب کند، زیرا شما سیاره زمین را نجات می‌دهید… و به اینجا می‌آیید تا از یکی از کباب‌ها استفاده کنید، معلوم می‌شود که چه کسی اینجاست، کار می‌کند کسی که از آن استفاده می‌کند. باربیکیو و پلیس پایین می آیند تا جلوی شما را بگیرند.

“شما می خواهید در آینده دیستوپیایی خود تحت نظارت دیجیتالی غواصی کنید.”

استرالیای جنوبی وضعیت اضطراری آب و هوایی اعلام کرده است، اما «قفل آب و هوایی» یا کباب‌های عمومی را ممنوع نکرده است. این مایکل هیویتسون، شهردار Unley، گفت که شورا تمام داده‌هایی را که جمع‌آوری کرده بود به نام شفافیت منتشر کرد و هیچ چیز «تند و زننده» در جریان نبود.

گرانت هریسون، سخنگوی Noscag، نتوانست پاسخی را قبل از انتشار آماده کند.

با دفتر رهبر لیبرال فدرال، پیتر داتون، برای اظهار نظر تماس گرفته شده است.

.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

از کلچه تا گرونک: ظهور غیرقابل توقف حزب-برادر تنگ پایان | NFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دبلیووقتی نوبت به کارمندان در موقعیت …