مک کارتی شیف و سوالول را از کمیته اطلاعاتی بیرون می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – کوین مک کارتی، رئیس مجلس، روز سه‌شنبه به‌طور یک‌جانبه نمایندگان آدام بی شیف و اریک سوالول را از کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان تبعید کرد و تهدیدی طولانی‌مدت مبنی بر اخراج دموکرات‌های کالیفرنیا را در اولین اقدام عمده‌اش برای انتقام حزبی پس از کسب اکثریت انجام داد.

این اقدام پس از آن که دموکرات‌ها در سال 2021 اکثریت رای دادند، به اخراج دو جمهوری‌خواه، نمایندگان مارجوری تیلور گرین از جورجیا و پل گوسار از آریزونا، از کمیته‌های کنگره برای پست‌های اینترنتی که از خشونت علیه خشونت علیه حمایت می‌کردند، بسیار مورد انتظار بود این اقدام. دشمنان سیاسی آنها همچنین تصمیم نانسی پلوسی، رئیس وقت مجلس نمایندگان، برای ممانعت از حضور جمهوری‌خواهانی که به دونالد جی.ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در انتشار دروغ‌های انتخاباتی که حمله 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره را تشدید می‌کردند، منع کرده بود، جبران شد. کمیته بررسی شورش

اکنون که کنترل او را در دست دارد، آقای مک کارتی به دنبال مجازات آقایان شیف و سوالول، دو فویل مورد علاقه جمهوری خواهان که نقش کلیدی در دو استیضاح آقای ترامپ داشتند، شد، هرچند او رد کرد که تصمیم او تلافی جویانه بوده است. در عوض، او استدلال کرد که هر دو نفر رفتاری از خود نشان داده اند که مناسب کمیته نظارت بر سرویس های اطلاعاتی کشور نیست.

آقای مک کارتی در نامه‌ای که در آن تصمیم خود به حکیم جفریس، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا را تشریح می‌کند، آنچه را «سوءاستفاده» از هیئت اطلاعاتی در چهار سال گذشته توصیف کرد، محکوم کرد و استدلال کرد که «به شدت امنیت ملی و مأموریت‌های نظارتی اولیه آن را تضعیف کرده است. – در نهایت امنیت کشور ما را کمتر می کند.» او اخراج آقایان شیف و سوالول را “برای حفظ استانداردهای شایسته مسئولیت های این کمیته” ضروری خواند.

آقای مک کارتی گفته است که آقای شیف زمانی که ریاست هیئت اطلاعاتی را در دوران ریاست جمهوری آقای ترامپ بر عهده داشت، “علنا به مردم آمریکا دروغ گفت”. در سپتامبر 2019، آقای شیف توسط جمهوری خواهان به دلیل تفسیر چشمگیر محتوای یک تماس تلفنی که در آن آقای ترامپ به ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برای تحقیق درباره جوزف آر. که کمیته او هیچ تماسی با یک افشاگر نداشته است که باعث ایجاد نگرانی در مورد گفتگوی آنها شده است.

پیش از این، در مارس 2019، جمهوری‌خواهان در کمیته درخواست کرده بودند که آقای شیف به دلیل اینکه گفته بود «بیش از شواهد غیرمستقیم» مبنی بر تبانی آقای ترامپ و روس‌ها در سال 2017 دیده است، کنار برود. این ادعا زیر سؤال رفته بود. بر اساس یافته های رابرت اس. مولر سوم، بازپرس ویژه ای که به این موضوع رسیدگی کرده بود، که دادستان کل ویلیام پی بار در نامه ای به برخی از اعضای کنگره خلاصه کرده بود. جمهوری خواهان آقای شیف را متهم کردند که یکپارچگی هیئت را با ترویج “آگاهانه” “اطلاعات نادرست” به خطر انداخته است.

جمهوری خواهان با استناد به گزارش Axios که گزارش داد آقای سوالول قبل از خدمت در سال 2014 به عنوان بخشی از یک کمپین نفوذ در سال 2014 توسط یک جاسوس چینی مورد هدف قرار گرفت، آقای سوالول را که به عنوان مدیر در دومین محاکمه استیضاح ترامپ خدمت کرده بود، انتقاد کردند. در پنل اطلاعاتی در این گزارش آمده است که در حدود سال 2015، بازرسان فدرال به آقای سوالول در مورد نگرانی هایشان هشدار دادند و او “همه روابط خود را قطع کرد.”

از آنجایی که هیئت اطلاعاتی یک کمیته «منتخب» است، سخنران این اختیار را دارد که دیکته کند چه کسی می تواند خدمت کند، درست همانطور که خانم پلوسی توانست جمهوری خواهان منصوب آقای مک کارتی را از کمیته منتخب تحقیق در مورد حمله 6 ژانویه مسدود کند.

حذف اعضا از سایر کمیته ها مستلزم رای گیری در صحن مجلس است. دموکرات‌ها در فوریه 2021 چنین رأی‌گیری را برای حذف خانم گرین از کمیته‌های آموزش و بودجه، پس از انتشار پست‌هایی در رسانه‌های اجتماعی از قبل از انتخاب او برگزار کردند که در آن او اعدام‌های دموکرات‌ها را تأیید کرد و تئوری‌های توطئه متعصبانه را منتشر کرد. آنها ماه‌ها بعد رای‌گیری دیگری برای اخراج آقای گوسار از کمیته‌هایش برگزار کردند، زیرا او یک ویدیوی متحرک منتشر کرد که او را در حال کشتن الکساندریا اوکاسیو-کورتز، نماینده دموکرات نیویورک نشان می‌داد.

در هر دو مورد، برخی از جمهوری‌خواهان به دموکرات‌ها در رأی دادن به حذف همکارانشان از پنل‌های کنگره پیوستند.

آقای مک کارتی خانم گرین و آقای گوسار را در اوایل این ماه به کمیته ها بازگرداند و خانم گرین را برای خدمت در دو پنل برجسته، نظارت و امنیت داخلی، ارتقاء داد. آقای گسار در بخش نظارت نیز یک کرسی به دست آورد.

آقای مک کارتی همچنین تهدید کرده است که ایلهان عمر، نماینده دموکرات مینه سوتا، را از کمیته های کنگره به دلیل انتقاد از اسرائیل که جمهوری خواهان و برخی دموکرات ها آن را ضدیهودی محکوم کرده اند، حذف خواهد کرد. خانم عمر در سال 2019 عذرخواهی کرد زیرا گفت که حمایت از اسرائیل در واشنگتن “همه چیز مربوط به بچه بنیامین است”، اظهاراتی که اعضای هر دو حزب آن را به عنوان اشاره به یک افراط ضدیهودی محکوم کردند. او در سال 2021 با بیان اظهاراتی که به نظر می‌رسید نقض حقوق بشر توسط اسرائیل را با اقدامات حماس و طالبان مقایسه می‌کرد، دوباره مورد انتقاد قرار گرفت و بعداً گفت که قصد ندارد آنها را یکسان بداند.

مشخص نیست که آیا آقای مک کارتی که اکثریتی را در اختیار دارد، آرای برکناری خانم عمر را داشته است یا خیر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هنگ کنگ: محاکمه مهم امنیت ملی 47 مدافع دموکراسی آغاز شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بزرگترین محاکمه امنیت ملی هنگ …