مقامات می گویند که ایالات متحده قصد دارد تانک های آبرامز را به اوکراین بفرستد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – مقامات آمریکایی روز سه‌شنبه گفتند که دولت بایدن قصد دارد تانک‌های ام 1 آبرامز را به اوکراین بفرستد، در حالی که مقاومت دیرینه خود را معکوس می‌کند، این اقدام گام بزرگی در تسلیح کیف در تلاش‌هایش برای پس گرفتن قلمروش از روسیه خواهد بود.

این مقامات که به دلیل حساسیت مذاکرات نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که انتظار می رود کاخ سفید در اوایل روز چهارشنبه تصمیم خود را اعلام کند. یکی از مقامات گفت که تعداد تانک های آبرامز می تواند حدود 30 دستگاه باشد.

طی ماه گذشته، مقامات پنتاگون در مورد ارسال آبرامز ابراز نگرانی کرده بودند و به نگرانی در مورد چگونگی نگهداری تانک های پیشرفته اوکراین که نیاز به آموزش و خدمات گسترده دارند، اشاره کرده بودند. و مقامات گفتند که ممکن است سالها طول بکشد تا آنها واقعاً به هر میدان نبرد اوکراین برسند.

اما وزیر دفاع لوید جی آستین سوم اکنون به این دیدگاه رسیده است که تعهد به ارسال تانک های آمریکایی برای ترغیب آلمان به دنبال کردن تانک های لئوپارد 2 ضروری است. مقامات گفتند که مقامات وزارت امور خارجه و کاخ سفید استدلال می کنند که دادن پوشش سیاسی به آلمان که به دنبال ارسال تانک های خود است، بیشتر از بی میلی وزارت دفاع است.

حرکت به سمت ارسال تانک های آبرامز، که اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شد، به دنبال یک رویارویی آزمایشی در هفته گذشته در خلال نشست روسای دفاعی ناتو بر سر امتناع اولاف شولز، صدراعظم آلمان از ارسال لئوپاردها، که بسیاری از کارشناسان نظامی معتقدند می تواند باشد، صورت می گیرد. یک سلاح حیاتی در دستان اوکراینی

مقامات آلمانی به طور خصوصی اصرار داشتند که تنها در صورتی که ایالات متحده با ارسال تانک های M1 آبرامز خود موافقت کند، تانک ها را که از پیشرفته ترین آنها در جهان هستند، ارسال خواهند کرد.

انتظار برای اعلام آلمان زیاد بود، زیرا خبرگزاری های مختلف آلمان روز سه شنبه گزارش دادند که آقای شولز تصمیم به ارسال تانک ها گرفته است. بیشتر توجهات بر سخنرانی مورد انتظار صدراعظم در پارلمان در روز چهارشنبه متمرکز شد.

بسیاری از کشورهای اروپایی از پلنگ‌های ساخت آلمان استفاده می‌کنند که تعداد آنها در سراسر قاره حدود 2000 است و اوکراین در هفته‌های اخیر درخواست تانک‌هایی را داده است و آنها را برای مقابله با مزیت‌های روسیه در تسلیحات و مردان ضروری توصیف کرده است. تانک‌های غربی آخرین مانعی هستند که سقوط می‌کنند زیرا متحدان اوکراین سیستم‌های تسلیحاتی را که قبلاً در برابر ارسال آن‌ها مقاومت می‌کردند، تامین می‌کنند. در اوایل این ماه، در حالی که بحث‌ها بر سر لئوپارد و آبرامز ادامه داشت، بریتانیا اعلام کرد که برخی از تانک‌های چلنجر 2 خود را در اختیار خواهد داشت.

وزیر دفاع لهستان روز سه‌شنبه گفت که کشورش رسماً از آلمان برای ارسال تانک‌های لئوپارد اوکراینی از ذخایر خود درخواست کرده است و سایر کشورها نیز اعلام کرده‌اند که در صورت موافقت آلمان، همین کار را خواهند کرد.

در کیف، ساولی نینیستو، رئیس جمهور فنلاند، در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور این کشور درباره تامین تانک های غربی به اوکراین صحبت کرده است.

هنوز مشخص نیست که چه چیزی باعث تغییر دولت بایدن شده است. همین روز دوشنبه، یکی از مقامات پنتاگون به خبرنگاران گفت که نگهداری تانک های آبرامز برای نیروهای اوکراینی مشکل خواهد بود، تا حدی به این دلیل که آنها با سوخت جت کار می کنند.

اما تصمیم برای ارسال تعداد نسبتاً کمی تانک و تأخیر مورد انتظار در تحویل، می‌تواند بر نگرانی‌ها در مورد تشدید جنگ غلبه کند و در عین حال منافع سیاسی را برای دولت فراهم کند.


آنچه ما قبل از استفاده از منابع ناشناس در نظر می گیریم. آیا منابع اطلاعات را می دانند؟ انگیزه آنها برای گفتن به ما چیست؟ آیا آنها در گذشته قابل اعتماد بوده اند؟ آیا می توانیم اطلاعات را تایید کنیم؟ حتی با برآورده شدن این سوالات، تایمز از منابع ناشناس به عنوان آخرین راه حل استفاده می کند. گزارشگر و حداقل یک سردبیر هویت منبع را می دانند.

مقامات دفاعی بارها از موضوع سوخت استفاده کرده اند تا تا حدودی توضیح دهند که چرا دولت تانک های آبرامز را به کیف نمی فرستد. اما کارشناسان مخزن می گویند در حالی که درست است که این مخازن دارای موتورهای توربین گازی هستند که سوخت جت را می سوزانند، اما این تمام ماجرا نیست. آنها می گویند مخازن آبرامز می توانند با هر نوع سوختی از جمله بنزین معمولی و گازوئیل کار کنند.

دبیر مطبوعاتی پنتاگون، سرتیپ. ژنرال پاتریک رایدر گزارش های خبری روز سه شنبه مبنی بر اینکه دولت در آستانه ارائه تانک های M1 آبرامز به اوکراین است را تایید نکرد. او گفت: «هر وقت و اگر چیزی برای اعلام داشته باشیم، اعلام خواهیم کرد.

او تانک آبرامز را “سکوی میدان جنگ بسیار توانا” نامید.

ژنرال رایدر گفت: «این همچنین قابلیت بسیار پیچیده ای دارد. و بنابراین، مانند هر چیزی که به اوکراین ارائه می‌دهیم، می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که آنها توانایی حفظ آن، حفظ آن و آموزش روی آن را دارند.»

وی به موضوع سوخت اشاره ای نکرد.

دولت در ابتدا امیدوار بود که پیشنهاد بریتانیا برای تانک‌های چلنجر برای موافقت آلمانی‌ها با ارسال تانک‌هایشان کافی باشد، اما آقای شولز، مقامات آمریکایی گفتند، بر آبرامز اصرار داشت.

این مقامات گفتند که هزینه تانک های آبرامز از طریق بسته کمک امنیتی اوکراین پرداخت می شود که بودجه تسلیحات اوکراین را تامین می کند.

یکی از مقامات دفاعی دوم گفت که تاخیر طولانی در تحویل به سربازان اوکراینی فرصت می دهد تا بر روی پیشرفته ترین تانک آمریکا آموزش ببینند.

رابرت بی آبرامز، افسر زرهی سابق ارتش ایالات متحده و ژنرال چهار ستاره که در سال 2021 بازنشسته شد، گفت که این تلاش “هرکولین” خواهد بود اما غیرممکن نیست.

“زمانی که برای رسیدن به آنجا طول می کشد – برای اینکه بتوانید انبار ذخیره سازی کنید، وسایل نقلیه را تحویل دهید، خدمه را آموزش دهید، مکانیک ها را آموزش دهید، جمع آوری همه چیزهایی که نیاز دارید – چقدر طول می کشد؟” ژنرال آبرامز که تجربه زیادی در تانک M1 دارد که به نام پدرش ژنرال کریتون آبرامز نامگذاری شده است، در مصاحبه ای گفت. نمی‌دانم، اما مثل 30 روز نیست، می‌توانم به شما بگویم.»

پس از یک سری موفقیت های اوکراینی در میدان نبرد در پاییز گذشته، جنگ به یک مبارزه طاقت فرسای فرسایشی تبدیل شده است. شدیدترین درگیری ها در شرق اوکراین متمرکز است، جایی که روسیه و اوکراین تلفات زیادی در اطراف شهر باخموت وارد کرده اند، زیرا هر دو طرف برای حملات بهاری مورد انتظار آماده می شوند.

مقامات اوکراینی می گویند که به تانک ها نیاز دارند تا از خطوط دفاعی جدید روسیه عبور کنند و قلمروهای بیشتری را که در اوایل جنگ تصرف کرده بود توسط مسکو بازپس بگیرند و در برابر حمله مورد انتظار روسیه در بهار دفاع کنند. ایالات متحده آموزش صدها سرباز اوکراینی را در مورد تاکتیک های تسلیحات ترکیبی، برای هماهنگی شدید بین پیاده نظام، توپخانه، خودروهای زرهی و در صورت امکان، پشتیبانی هوایی آغاز کرده است.

وزیر دفاع جدید آلمان، بوریس پیستوریوس، هفته گذشته گفت که کشورش همچنین آموزش اوکراینی‌ها را برای استفاده از تانک‌های لئوپارد، علیرغم عدم توافق در آن زمان، آغاز خواهد کرد.

او به خبرنگاران گفت: «این برای آماده شدن برای روزی است که احتمالاً فرا خواهد رسید، در آن نقطه ما می‌توانیم فوراً وارد عمل شده و در مدت زمان بسیار کوتاهی حمایت را ارائه کنیم».

متحدان اوکراین تسلیحات پیشرفته‌تری را برای کمک به کیف در دفاع در برابر تهاجم روسیه فراهم کرده‌اند، اما از ترس تحریک مسکو، تمایلی به ارسال سلاح‌های تهاجمی سنگین ندارند.

از زمان آغاز تهاجم تمام عیار روسیه از 11 ماه پیش، آنها سعی کرده اند با دقت حمایت خود را کالیبره کنند، که به آرامی شامل هویتزر، سیستم های توپخانه موشکی HIMARS، پدافند هوایی پاتریوت و اخیراً خودروهای جنگی زرهی، از جمله Stryker، مورد استفاده قرار گرفته است. توسط ارتش آمریکا

اوکراین ماه‌ها است که برای تانک‌های زرهی سنگین غربی التماس می‌کند و مقامات می‌گویند که موجودی کنونی تانک‌های سبک شوروی این کشور برای بیرون راندن نیروهای روسی کافی نیست. هنگامی که انگلیس هفته گذشته اعلام کرد که 14 تانک ارسال می کند، مقامات اوکراینی از دولت انگلیس تشکر کردند، اما در بیانیه ای گفتند که چلنجرها “برای دستیابی به اهداف عملیاتی کافی نیستند.”

متیو امپوکه بیگ، لورن مک کارتی و جان اسمای گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

داشبورد انرژی: چگونه برق در بریتانیا تولید می شود؟ | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،