صفر خالص تا سال 2050 در انگلستان و ولز برابر با 2 میلیون سال زندگی اضافی است | انتشار گازهای گلخانه ای

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مطالعه نشان می دهد که رسیدن به صفر خالص انتشار گازهای گلخانه ای در انگلستان و ولز تا سال 2050 منجر به 2 میلیون سال زندگی اضافی خواهد شد.

بریتانیا از نظر قانونی متعهد به رسیدن به صفر خالص تا سال 2050 است. بسیاری از سیاست‌های پیشنهادی عوامل محیطی مضر مانند آلودگی هوا را کاهش می‌دهند و رفتارهای سالم از جمله رژیم غذایی و ورزش را تشویق می‌کنند، اما این اولین بار است که محققان به طور جامع مدل‌سازی می‌کنند که صفر خالص چگونه خواهد بود. سلامتی را تحت تاثیر قرار دهد.

طبق مطالعه منتشر شده در مجله Lancet Planetary Health، اجرای سیاست های صفر خالص منجر به “کاهش قابل توجهی در مرگ و میر” خواهد شد.

محققان دریافتند که ترکیب این سیاست‌ها منجر به حداقل 2 میلیون سال دیگر زندگی در میان جمعیت انگلستان و ولز تا سال 2050 خواهد شد.

دکتر جیمز میلنر، از دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن که این پژوهش را رهبری می‌کرد، گفت: «مدل‌سازی ما تأیید می‌کند که اجرای سیاست‌های صفر خالص مزایای سلامتی قابل‌توجهی دارد. این سیاست‌ها نه تنها برای کاهش تغییرات آب و هوایی ضروری هستند، بلکه ما را سالم‌تر می‌کنند.»

این مطالعه مزایای سلامتی را تنها با بررسی کاهش مرگ و میر اندازه گیری کرد. با این حال، و همچنین منجر به کاهش مرگ و میر، شواهد نشان می دهد که سیاست های صفر خالص ممکن است منجر به زندگی افراد با شرایط بهداشتی کمتری نیز شود.

این مطالعه نشان می‌دهد که تا زمانی که اقدامات تهویه برای خانه‌های ارتقا یافته انجام شود، 836000 مورد از 2 میلیون سال زندگی اضافی، بهسازی خانه‌های دارای عایق‌سازی را شامل می‌شود.

میلنر می‌گوید: «نقش اصلی مقاوم‌سازی خانه‌ها با عایق در ارائه این مزایای سلامتی بسیار چشمگیر است.

مسکن در انگلستان و ولز در مقایسه با سایر کشورها عایق بندی ضعیفی دارد، بنابراین اقدامات انجام شده در جهت بهبود بهره وری انرژی خانه به ویژه برای کاهش انتشار کربن و بهبود سلامت مفید است.

بحران‌های انرژی و هزینه‌های زندگی در زمستان امسال فهرست طولانی دلایلی را برای بریتانیا برای اتخاذ یک سیاست عایق بلندپروازانه ارائه کرده است. مطالعه ما سلامت بهتری را به این لیست اضافه می کند.

محققان شش سیاست خالص صفر را در چهار بخش مختلف مورد بررسی قرار دادند – تامین برق، حمل و نقل، مسکن و غذا. آن‌ها از مدل‌سازی برای تخمین تأثیر این سیاست‌ها بر سلامت، با در نظر گرفتن میزان کاهش آلودگی هوا، سالم‌تر کردن رژیم‌های غذایی و افزایش ورزش استفاده کردند.

محققان دو سناریو را در نظر گرفتند – یک مسیر متعادل که در آن کاهش 60 درصدی در انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2035 به دست آمد و یک مسیر مشارکت گسترده که در آن رفتار با توجه به رژیم غذایی و انتخاب های سفر با سرعت بیشتری تغییر کرد.

آن‌ها تأثیر سیاست‌ها بر سلامت را با بررسی تعداد سال‌های بیشتری که مردم در کل جمعیت زندگی می‌کنند اندازه‌گیری کردند.

پس از مقاوم‌سازی خانه‌ها با عایق‌بندی، دومین و سومین سیاست‌های بزرگ به نفع سلامتی تغییر به انرژی‌های تجدیدپذیر برای تامین انرژی خانه‌ها و کاهش مصرف گوشت قرمز بود که به ترتیب منجر به 657000 و 412000 سال عمر شد.

جایگزینی سفر با ماشین با پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری منجر به 125000 سال عمر شد، در حالی که تغییر به انرژی‌های تجدیدپذیر برای تولید برق منجر به 46000 سال زندگی شد. روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر برای حمل و نقل شاهد 30000 سال زندگی بود.

مسیر متعادل منجر به 2 میلیون سال دیگر در سراسر جمعیت انگلستان و ولز شد. مزایای سلامتی در مسیر مشارکت گسترده حتی بهتر بود و در مجموع نزدیک به 2.5 میلیون سال زندگی تا سال 2050 به دست آمد.

میلنر می‌گوید: «اگر در اتخاذ رژیم‌های غذایی سازگار با محیط‌زیست و روش‌های فعال سفر سریع‌تر حرکت کنیم، مزایای سلامتی حتی بیشتر خواهد شد.

محققان به چندین محدودیت در مطالعه خود اشاره کردند. اما آنها همچنین گفتند که نتایج احتمالاً مزایای سلامتی سیاست‌های صفر خالص را دست کم می‌گیرد.

آنها توضیح دادند که به این دلیل است که آنها نتوانستند تمام مزایای بالقوه سلامتی را مدل کنند – به عنوان مثال، کاهش آلودگی هوای کشاورزی و آلودگی کمتر دی اکسید نیتروژن ناشی از حمل و نقل.

محققان همچنین نتوانستند مزایای سایر کشورها را که سیاست‌های صفر خالص خود را بر روی جمعیت انگلیس و ولز اجرا می‌کنند، دریافت کنند، که احتمالاً به عنوان مثال، آلودگی هوا از قاره اروپا را کاهش می‌دهد.

محققان در مقاله‌ای در مجله سلامت سیاره‌ای Lancet نتیجه‌گیری کردند: «به صفر رساندن خالص انتشار گازهای گلخانه‌ای احتمالاً به مزایای قابل‌توجهی برای سلامت عمومی در انگلستان و ولز منجر می‌شود، با مزایای خالص تجمعی به نسبت بیشتر با مسیری که مستلزم سریع‌تر و بیشتر شدن است. تغییرات بلندپروازانه، به ویژه در فعالیت بدنی و رژیم غذایی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …