مربی پورتلند تورنز به دلیل دادن مواد کنترل شده به بازیکنان اخراج شد | NWSL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لیگ ملی فوتبال زنان پس از تحقیقات خارجی اعلام کرد، شوهر کریستال دان، مدافع تیم زنان ایالات متحده، به طور غیرقانونی یک ماده کنترل شده را بین بازیکنان پورتلند تورنز در نقش خود به عنوان مربی ورزشی تیم توزیع کرده است.

پیر سوبریه روز سه شنبه به همراه سوفی کلاف، دستیار مربی تورنز اخراج شدند. NWSL که در سال‌های اخیر با اتهامات سوء رفتار و سوء رفتار درگیر شده بود، گفت که کلاف با یک بازیکن تماس ناخواسته برقرار کرده است.

دکتر برین براون، پزشک تیم Thorns در ماه نوامبر گزارش داد که سوبریر در ماه گذشته بدون نسخه به بازیکنان دارویی حاوی کدئین داده است.

رایان ویلکینسون، مربی تیم تورنز، ماه گذشته پس از هدایت تیم به عنوان قهرمانی NWSL استعفا داد و مالک مریت پالسون، تیم را برای فروش گذاشت. ویلکینسون گفت که توسط NWSL و اتحادیه بازیکنان آن مورد بازجویی قرار گرفت و از اتهاماتش پاک شد، پس از اینکه خودش گزارش داد که او و یک بازیکن احساساتی نسبت به یکدیگر پیدا کرده‌اند اما هرگز به آنها عمل نکرده‌اند.

تحقیقاتی که توسط سالی کیو یتس، دادستان کل سابق ایالات متحده انجام شد، در ماه اکتبر نشان داد که سوء استفاده در لیگ سیستمی بوده است و گزارش لیگ و اتحادیه آن در ماه گذشته نشان داد که رفتار نادرست گسترده ای وجود دارد.

سوبریر، 35 ساله، در فرانسه به دنیا آمد، فوتبال کالج را در کوئینیپیاک در کانکتیکات بازی کرد و در سال 2019 توسط تورنز استخدام شد. آنها در دسامبر 2018 ازدواج کردند. NWSL به دان به دلیل سوء رفتار اشاره نکرد.

هنگامی که آسوشیتدپرس با او تماس گرفت، سوبریر از اظهار نظر خودداری کرد.

او در ماه دسامبر در مرخصی اداری با حقوق قرار گرفت و تحقیقات مشخص کرد که “سوبریر دریافته شد که مواد کنترل شده را در موارد متعدد بدون نسخه و نظارت پزشک به بازیکنان تزریق کرده است که نقض قوانین فدرال و ایالتی و سیاست لیگ است. علاوه بر این، سوبریر دارو را به یکی از بازیکنان بدون رضایت آگاهانه او تجویز کرد.

براون به بازپرس گفت که در یک مورد به درخواست مربی به سوبریه دسترسی به یک ماده کنترل شده را داده است تا در صورت لزوم به بازیکن بدهد. براون پس از آن ناراحت شد و ماده را بازیابی کرد.

سوبریر توسط لیگ بدون دستمزد تا پایان فصل 2023 تعلیق شد و NWSL گفت که او را به هیئت مربیان ورزشی اورگان و هیئت صدور گواهینامه گزارش خواهد کرد. لیگ گفت که تیم سوبریر را اخراج کرده است و او واجد شرایط استخدام آینده NWSL با توجه به تصمیمات و الزامات ایالت اورگان خواهد بود و همچنین “او به اشتباه خود اذعان می کند و مسئولیت شخصی رفتار خود را می پذیرد و تعهد صادقانه ای برای اصلاح رفتار خود نشان می دهد.”

لیگ اعلام کرد که براون به مدت سه ماه تحت نظارت افزایش یافته توسط افسر ارشد پزشکی NWSL خواهد بود و سپس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

لیگ اعلام کرد که در ماه نوامبر توسط Thorns گفته شده بود که کلاف “با بوسیدن گردن بازیکن در جشن قهرمانی تیم احساس ناراحتی کرد.” NWSL گفت تماس ناخواسته در نقض خط مشی لیگ اثبات شده است، اما ادعاهای مربوط به رفتار قلدری اثبات نشده است و “کلاف از مرزهای مربیگری مناسب فراتر نمی رود.”

کلاف، 34 ساله، از سال 2016 دستیار مربی تورنز بود. او همچنین بدون دستمزد در طول فصل 2023 توسط لیگ محروم شد و توسط تیم اخراج شد.

کلاف در صورتی واجد شرایط شغل دیگری در لیگ خواهد بود که «در آموزش‌های مربوط به تبعیض، آزار و اذیت و قلدری شرکت کند، تعهد آشکاری به اصلاح رفتار نشان دهد و به اشتباه خود اعتراف کند و مسئولیت شخصی برای رفتار نامناسب را بپذیرد».

لیگ همچنین روز سه‌شنبه اعلام کرد که اتهامات سوء استفاده علیه کریس وارد، مربی سابق واشنگتن اسپیریت ثابت شده است و او نمی‌تواند بدون تایید کمیسیون در NWSL کار کند. تحقیقات به این نتیجه رسید که وارد درگیر “کلیشه های نژادی منفی نسبت به یک بازیکن” بود.

وارد، 43 ساله، مربی واشنگتن برای قهرمانی NWSL 2020 بود، سپس در آگوست گذشته در طول 15 بازی پیاپی بدون برد از کار اخراج شد. لیگ اعلام کرد که در آن ماه توسط Spirit گفته شد که بازیکنان “نگرانی خود را در مورد آزار کلامی و رفتار نادرست عاطفی” توسط وارد در طول یک جلسه تمرین مطرح کردند. لیگ اعلام کرد که تحقیقات نشان می‌دهد وارد «درگیر رفتار بیش از حد تهاجمی و آزار و اذیت از طریق کلیشه‌های نژادی منفی نسبت به یک بازیکن بوده است».

NSWL گفت وارد برای واجد شرایط بودن برای استخدام در آینده نیاز به تایید کمیسر لیگ دارد و “باید در آموزش های اجباری مرتبط با تبعیض، آزار و اذیت، قلدری و تعصب نژادی شرکت کند” و باید “تقصیر اشتباه را تصدیق کند و مسئولیت شخصی رفتار نامناسب را بپذیرد.”

AP نمی توانست با کلاف و وارد تماس بگیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راگبی بازان آرژانتینی به دلیل قتل یک نوجوان به حبس ابد محکوم شدند | آرژانتین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هشت بازیکن آماتور راگبی به …