تیرانداز پارک مونتری: پلیس می پرسد چرا به محلی که رفت و آمد می کرد حمله کرد | تیراندازی در پارک مونتری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بازرسان در کالیفرنیا در جستجوی پاسخی برای این هستند که چرا یک مرد 72 ساله در یک سالن رقص سالن رقص در یک سالن رقص در سالن رقص، محلی که گفته می شود او اغلب اوقات رفت و آمد می کرد، گلوله زد.

جامعه مونتری پارک همچنان از قتل عام آخر هفته که 11 نفر را کشت و 9 نفر را زخمی کرد، متحیر می شود. مرد مسلح که هوو کان تران نام داشت، به استودیوی رقص سالن رقص ستاره حمله کرد و سپس به سالن رقص دیگری در همان حوالی رفت که در آنجا یکی از کارمندان سلاحی را از او دور کرد و از تراژدی بزرگتر جلوگیری کرد.

تران بعداً زمانی که پلیس به داخل بسته شد خود را کشت.

رابرت لونا، کلانتر شهرستان لس آنجلس، گفت که بازرسان هنوز انگیزه روشنی را مشخص نکرده اند و در حال بررسی این هستند که آیا تران با افرادی که در استودیوی رقص سالن رقص ستاره ها شلیک کرده بود یا خیر، رابطه داشته است یا خیر. تران قبلاً به دلیل داشتن غیرقانونی سلاح گرم دستگیر شده بود، یک تفنگ در خانه داشت، صدها گلوله مهمات داشت و به نظر می رسید که در حال ساخت صدا خفه کن اسلحه است. به گفته لس آنجلس تایمز، بازرسان همچنین احتمال می دهند که انگیزه او حسادت یا سایر خصومت های شخصی بوده است.

“چه چیزی یک مرد دیوانه را به این کار وادار کرد؟ ما نمی دانیم، اما قصد داریم این موضوع را کشف کنیم.

مردی که می‌گفت دوست دیرینه ترن بوده است، به آسوشیتدپرس گفت که مرد مسلح حامی ثابت سالن رقص استار و سالن رقص و استودیو لای لای، دومین محلی که او هدف قرار داده بود، بوده است، و او از نحوه‌ی او ناراحت بود. فکر می کرد مردم آنجا با او رفتار می کنند.

استودیوی رقص سالن رقص ستاره پس از تیراندازی دسته جمعی در سال جدید قمری در کالیفرنیا از پنجره دیده می شود.
استودیوی رقص سالن رقص ستاره پس از تیراندازی دسته جمعی در سال جدید قمری در کالیفرنیا از پنجره دیده می شود. عکس: دیوید سوانسون/ رویترز

تیراندازی در جشن‌های سال نو قمری موجی از ترس را در میان جوامع آسیایی آمریکایی ایجاد کرد و ضربه دیگری به جامعه‌ای وارد کرد که در سال‌های اخیر هدف خشونت‌های بلندپایه‌ای قرار گرفته و بر جشن‌ها در سراسر کشور سایه افکنده است.

به گفته مقامات، پس از اعلام مقامات بهداشتی مبنی بر جان باختن یکی از 10 مجروح در روز دوشنبه، تعداد کشته شدگان به 11 نفر افزایش یافت. اسامی شش زن و پنج مرد کشته شده – که همه آنها به جز یک نفر در 60 و 70 سالگی بودند – روز سه شنبه منتشر شد.

به گفته پزشکی قانونی لس آنجلس، زنان کشته شده عبارتند از: دایانا تام، 70 ساله، مووی اونگ، 67، مای نهان، 65 ساله، لیلیان لی، 63 ساله، هنگ جیان، 62 ساله و شیجوان یو، 57 ساله، مردان: چیا یاو، 76 ساله. مینگ ما ۷۲ ساله، یو کائو ۷۲ ساله، والنتینو آلورو ۶۸ ساله و ون یو ۶۴ ساله.

خانواده نهان در بیانیه ای گفتند که او فردی دوست داشتنی بود که مهربانی اش مسری بود و عاشق رقصیدن بود.

خانواده گفتند: «به ناعادلانه، شنبه آخرین رقص او بود. “ما سال جدید قمری را شکسته شروع می کنیم. ما هرگز تصور نمی کردیم که زندگی او به این ناگهانی به پایان برسد.»

طبق سوابق تجاری کالیفرنیا، مقامات اطلاعات کمی در مورد تران، که از سال 2002 تا 2004 مالک یک شرکت حمل و نقل در مونتری پارک بود، به اشتراک گذاشته اند. لونا گفت که او یک بار به دلیل نگهداری غیرقانونی اسلحه در سال 1990 دستگیر شد و سابقه کیفری محدودی داشت.

همسر سابق ترن به سی ان ان گفت که آنها بلافاصله پس از ملاقات در سالن رقص ستاره، جایی که او به او آموزش های رایگان ارائه داد، ازدواج کردند. او گفت که اگر یک قدم رقصیدن را از دست بدهد ناراحت می شود، اما هرگز نسبت به او خشونت آمیز نبود. سوابق دادگاه عالی لس آنجلس نشان می دهد که آنها پنج سال بعد به دلیل اختلافات آشتی ناپذیر طلاق گرفتند.

داستان همسر سابق او توسط یکی از دوستانش تکرار شد که به AP گفت که تران به زنان جدید در هر دو باشگاه پیشنهاد داد که چگونه به صورت رایگان برقصند تا او یک شریک داشته باشد.

اما تران همیشه بی اعتماد و پارانوئید بود و به گفته دوست سابق که خواست نامش فاش نشود، به دلیل اینکه می خواست از کانون توجه رسانه ها دور شود، به طور مرتب شکایت می کرد که مردم در کلوپ ها او را دوست ندارند.

او همیشه به همه چیز نگاه مشکوکی می‌نگریست. او اصلاً به مردم اعتماد نداشت. او همیشه از من شکایت می کرد که مربیان … از او فاصله می گیرند و طبق گفته های او بسیاری از مردم درباره او بد گفته اند.

یک محقق شواهدی را از درب سالن رقص و استودیو لای لای در الحمرا، کالیفرنیا جمع آوری می کند.
یک محقق شواهدی را از درب سالن رقص و استودیو لای لای در الحمرا، کالیفرنیا جمع آوری می کند. عکس: Jae C Hong/AP

تران در نهایت از دره سان گابریل، دیگ ذوب مهاجران آسیایی نقل مکان کرد و در همت، یک جامعه کم درآمد متشکل از بسیاری از بازنشستگان در 75 مایلی (120 کیلومتری) شرق لس آنجلس در شهرستان ریورساید، ساکن شد.

یکی از همسایگان، پت راث، به KNBC-TV گفت که تران گفت که او در گذشته یک مربی رقص تالار رقص بوده و گاهی اوقات برای رقص در جامعه سالمندان حاضر می‌شود.

“به نظر نمی رسید که او به مگس آسیب برساند، می دانید. راث گفت: او آدم بزرگی نبود. وقتی از کنارش می گذشتی سگت را نوازش می کرد.

ریس گفت که پلیس همت هیچ سابقه ای از هیچ گونه حادثه ای که تران در جامعه حضور داشته باشد یا درخواست خدمت در خانه اش داشته باشد.

معاونان کلانتر از شهرستان لس آنجلس خانه ترن را در یک محله سالمندان سرپوشیده در شهر همت، کمی بیش از یک ساعت با ماشین تا محل قتل عام بازرسی کردند.

لونا گفت که افسران او یک تفنگ کالیبر 308، مقدار نامعلومی گلوله و شواهدی پیدا کردند که او در حال ساخت سرکوبگرهای اسلحه گرم دست ساز است که صدای سلاح ها را خفه می کند.

آلن ریس، سخنگوی پلیس همت به آسوشیتدپرس گفت، تران دو بار در این ماه به پلیس همت مراجعه کرده بود تا گزارش دهد که یکی دو دهه پیش در منطقه لس آنجلس قربانی کلاهبرداری، سرقت و مسمومیت توسط اعضای خانواده شده است. ترن گفت که با مدارک به ایستگاه بازخواهد گشت اما هرگز این کار را نکرد.

طبق چندین پایگاه داده که تیراندازی های دسته جمعی را دنبال می کند، ترن به دلیل سن 72 ساله اش نیز متمایز است و او را به یکی از قدیمی ترین قاتلان دسته جمعی در ایالات متحده تبدیل می کند.

آسوشیتدپرس در گزارشی مشارکت داشت

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 6 فوریه – عصر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 06/02/2023 – 18:45 …