مبارزان UFC نزدیک به بولسونارو پس از شورش در کانون توجه قرار گرفتند | UFC

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oدر 8 ژانویه 2023، دریایی از مردم با لباس های زرد و سبز که نماد پرچم برزیل است، در برازیلیا، پایتخت این کشور، فرود آمد تا از ارتش درخواست کند انتخابات ریاست جمهوری را لغو کند.

در طول چهار ساعت، هزاران نفر از هواداران راست افراطی رئیس جمهور سابق ژایر بولسونارو به هر سه شعبه دولت این کشور – کنگره، دادگاه عالی و کاخ ریاست جمهوری – هجوم بردند و در سراسر معماری مدرنیسم نمادین ویران کردند.

صحنه های پر هرج و مرج یادآور حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره ایالات متحده بود، زیرا جمعیتی که به دلیل ادعاهای دروغین تقلب در انتخابات، ساختمان ها را غارت کردند، به افسران پلیس حمله کردند و در حالی که خواهان برکناری لوئیز ایناسیو لولا دا، رئیس جمهور تازه تحلیف شده بولسونارو شدند، شعارهایی در حمایت از بولسونارو سر دادند. سیلوا

جدا از آشوبگرانی که به نهادهای فدرال کشور هجوم آوردند، مبارزان هنرهای رزمی مختلط از جمله کسانی بودند که بولسونارو و کودتای کودتا را علنا ​​جشن گرفتند، از جمله یکی که در نمایش پرداخت به ازای آخر هفته گذشته در برزیل شرکت کرد.

Deiveson Figueiredo، قهرمان سابق UFC که به دنبال باخت TKO در رویداد اصلی UFC 283 شنبه عنوان وزن مگس خود را از دست داد، از جمله کسانی بود که خواستار کودتای نظامی علیه دولت منتخب برزیل شده بود. تحقیقات اخیر توسط BloodyElbow.com نشان داد که Figueiredo مجموعه‌ای از پست‌های طرفدار بولسونارو را در واتس‌اپ به اشتراک گذاشته است، از جمله عکسی که می‌گوید زمان «هجوم به برازیلیا» فرا رسیده است.

“یا یک کشور آزاد باقی می ماند یا [we] برای برزیل بمیر.» این پست را بخوانید.

پست دومی که توسط فیگوئرادو به اشتراک گذاشته شد، آشوبگران را تشویق کرد تا «در داخل کنگره اردو بزنند» در حالی که پست سوم نشان می‌دهد که بولسونارو توسط ژنرال‌های نظامی ستایش می‌شود، همراه با عنوانی که از ارتش می‌خواهد کودتا علیه دولت کنونی را آغاز کند.

حمایت قاطع فیگوئرادو از رئیس جمهور جنجالی سابق برزیل با تعداد زیادی از ورزشکاران برزیلی از جمله ستارگان محلی جیو جیتسو و مبارزان UFC مشترک است. طی چند سال گذشته، این پوپولیست راست افراطی از قهرمانان UFC مانند اندرسون سیلوا، رافائل دوس آنجوس، رونالدو “جاکاره” سوزا، مائوریسیو “شوگون” روآ، کریس سایبورگ و فابریسیو وردوم حمایت دریافت کرد. او همچنین توسط خانواده Gracie، یک قبیله برجسته هنرهای رزمی که برای ایجاد جیو جیتسو برزیلی اعتبار دارند، حمایت می شد.

بولسونارو، که از سال 2019 تا 2022 به عنوان رئیس جمهور برزیل خدمت کرد، مرتباً با مبارزان UFC دست و پنجه نرم می کرد و حتی برخی را به سمت های سیاسی برجسته ارتقا داد. رنزو گریسی، مبارز سابق UFC و قهرمان جیو جیتسو، در سال 2019 به عنوان سفیر گردشگری بین‌المللی زیر نظر Embratur، یکی از شاخه‌های وزارت گردشگری برزیل انتخاب شد. ماه بعد، گریسی ویدیویی را منتشر کرد که در آن تهدید به خفگی، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه شد. سه سال بعد، خانواده گریسی درگیر رسوایی شدند که ظاهراً از صندوقی که برای فقیرترین خانواده‌های برزیل در طول همه‌گیری کووید-19 در نظر گرفته شده بود، حقوق دریافت می‌کردند.

علیرغم تایید افراد مشهور، بولسونارو در دور دوم انتخابات از رئیس جمهور سابق لولا در اکتبر 2022 شکست خورد. او تنها چند روز قبل از مراسم تحلیف رقیب خود از برزیل گریخت و در اورلاندو، فلوریدا فرود آمد، جایی که او در آنجا بود. ماند در یک خانه تعطیلات متعلق به قهرمان سابق وزن پر UFC خوزه آلدو. طبق گزارش ها، رئیس جمهور سابق در جریان شورش های 8 ژانویه در آنجا حضور داشت.

آلدو بعداً از تصمیم خود برای میزبانی از بولسونارو در خانه اش دفاع کرد و ادعا کرد که این فقط یک فرصت تجاری است.

“کشور تقسیم شده است. همه طرف مقابل از من انتقاد خواهند کرد. با این حال، من به این موضوع فکر نمی کردم. هر کاری که در زندگی انجام می دهید یک جنبه خوب و یک جنبه بد دارد. خیابان همیشه شلوغ است. من پیام های زیادی از افرادی که می خواهند در خانه بمانند دریافت کرده ام. متاسفم، اما برخی از مردم فقط کوچک فکر می کنند. آنها چشمی به تجارت ندارند.»

قهرمان سابق UFC که گفته می شود در یک رسوایی کمک مالی دولتی نیز نقش داشته است، اکنون قصد دارد پلاکی را در خانه خود نصب کند که روی آن نوشته شده است: رئیس جمهور برزیل اینجا ماند.

در آغوش گرفتن بولسونارو توسط MMA بخشی از روند مداوم سیاستمداران دست راستی و رهبران مستبد است که از این ورزش برای منافع سیاسی استفاده می کنند. چندین مبارز MMA، از جمله فدور املیاننکو، افسانه‌ای سنگین وزن، برای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مبارزه کرده‌اند، در حالی که سایر مبارزان روسی (از جمله تعداد انگشت شماری در UFC) علناً از حمله کشورشان به اوکراین حمایت کرده‌اند.

در جاهای دیگر، رمضان قدیروف، دیکتاتور ظالم متهم به نقض بی‌شمار حقوق بشر در دوران تصدی ریاست جمهوری چچن روسیه، باشگاه مبارزه MMA خود را تأسیس کرد و اکنون چندین مبارز وابسته به او دارد که در UFC شرکت می‌کنند. قدیروف، که در گذشته در دو رویداد UFC شرکت کرده است، از ورزشگاه خود به عنوان نوعی شهرت شویی و به عنوان ابزاری برای منحرف کردن توجه از سوء استفاده های مستند مانند ناپدید شدن اجباری، شکنجه و پاکسازی مداوم افراد LGBTQ+ استفاده می کند. در چچن

در سطح سازمانی، UFC میزبان رویدادهایی با مشارکت دولت ابوظبی در امارات متحده عربی است، کشوری که سابقه حقوق بشر ضعیفی دارد.

در همین حال، دانا وایت، رئیس جنجالی UFC نیز در چند سال گذشته به تبلیغ دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده پرداخته و به او بستری منحصر به فرد برای حمایت از ایدئولوژی سیاسی خود ارائه کرده است. این به نوبه خود، سایر مبارزان همفکر را تشویق کرده است تا بدون ترس از عواقب، وزن خود را پشت سر دیگر رهبران بحث برانگیز بیاندازند. بنابراین، جای تعجب نیست که تعداد بیشماری از مبارزان UFC به طور علنی از پلتفرم های خود برای حمایت از بولسونارو و همچنین تشویق حملات به نهادهای دموکراتیک استفاده کرده اند.

با این حال، در حالی که اکثریت قریب به اتفاق مبارزان UFC برزیل به طور قاطع از بولسونارو حمایت می کنند، استثنائات انگشت شماری وجود دارد.

دو سال پیش، ویرنا ژاندیروبا، کاه‌وزن UFC از سخنرانی پیروزی پس از مبارزه خود برای تمجید از سیستم مراقبت‌های بهداشتی جهانی برزیل استفاده کرد و بولسونارو را به دلیل مدیریت نادرستش با همه‌گیری کووید-19 مورد هدف قرار داد. این مبارز همچنین اخیراً داستانی دلخراش در مورد پدربزرگش که در دوران دیکتاتوری نظامی بدنام برزیل به عنوان سرهنگ خدمت می کرد و به دلیل مخالفت با رژیم تحت تعقیب قرار گرفته بود، به اشتراک گذاشت. این تجربه با فاشیسم، جهان بینی چپ جندیروبا را مشخص کرد و او را از چهره های پوپولیستی مانند بولسونارو خسته کرد.

جاندیروبا در مصاحبه اخیر با Bloody Elbow گفت: “بولسونارو من و مردمم را در چندین سطح توهین می کند.” برای من غیرممکن است که او را دوست داشته باشم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …