هیئتی که ریچارد شارپ را به عنوان رئیس بی‌بی‌سی تأیید کرد شامل اهداکننده حزب محافظه‌کار بود | بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هیئت انتصابی دولت که ریچارد شارپ را به عنوان نامزد اصلی برای ریاست بی‌بی‌سی تأیید کرد، شامل یک اهداکننده حزب محافظه‌کار و یک نماینده مجلس آینده و همچنین همسر رئیس سابق اسپکتیتور بود که با بوریس جانسون در هنگام ویرایش این برنامه سیاسی با او کار می‌کرد. مجله

از آنجایی که شارپ با تحقیقات متعددی روبه‌رو است، در میان ادعاهایی که او به جانسون کمک کرده وامی تا سقف 800000 پوند دریافت کند، قبل از اینکه جانسون برای این شغل پیشنهاد شود، تضاد منافع احتمالی در میان اعضای هیئت مسئول مصاحبه و توصیه کاندیداها برای این شغل رخ داده است. تحت نظارت

هیئت ارزیابی مشورتی چهار نفره، که در نهایت تصمیم گرفت که پنج نفر از 23 متقاضی برای این شغل مناسب هستند، بر اساس سه عضو مستقل تشکیل شد.

هیأت انتخاب را سارا هیلی، دبیر دائمی دپارتمان دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش تشکیل می‌داد که قبل از تصمیم نهایی جانسون، بر روند انتخاب فهرست کوتاه نظارت داشت.

مدیران مستقل شامل کاترین باکسندیل، یکی از مدیران سابق تسکو بود که در فهرست نهایی نامزد حزب محافظه‌کار در سال 2017 انتخاب شد و زمانی که دیوید کامرون نخست‌وزیر بود 50 هزار پوند به حزب داد.

این هیئت همچنین شامل بلوندل کلاف، همسر آلگی کلاف، سرمایه دار نفتی دریای شمال بود که از سال 1980 تا 1985 مالک اسپکتیتور بود. کلاف تا پایان سال 2004 به عنوان رئیس باقی ماند و با پنج سردبیر – از جمله چارلز مور، انتخاب اول دولت برای رئیس بی بی سی – و جانسون.

بلوندل کلاف که دو سال پیش از فرآیند انتخاب عمومی دولت برای ریاست صندوق ملی قرعه کشی بهره برد، قبلاً از “خوش بینی و انگیزه” که رهبری جانسون را “الهام بخش و متحد کننده” کرد تمجید کرده است.

چهارمین عضو هیئت مدیره مستقل ارشد سر ویلیام فیتال بود که تقریباً 30 سال را در خدمات ملکی گذراند تا اینکه در سال 2002 بازنشسته شد. او در مارس گذشته درگذشت.

فکر و دعای همسرم الگی، خانواده مان و من همراه نخست وزیر هستیم @BorisJohnson و عزیزان و همکارانش. خوش بینی و انگیزه ای که رهبری او را تقویت می کند الهام بخش و متحد کننده است. بیایید همه با هم به عنوان یک خانواده از ملت ها ادامه دهیم. pic.twitter.com/fzggwX5yXD

— Blondel Cluff CBE (@BlondelCluff) 7 آوریل 2020

روند انتخاب نامزدهای «انتصابی»، که شامل ارائه، آزمایش سناریوی مصاحبه پخش و مصاحبه بود، منجر به اقدام ناظر انتصابات عمومی شد که نگران این بود که وزرا یک قانون سختگیرانه در مورد بی طرفی و استقلال سیاسی را زیر پا بگذارند.

در اکتبر 2020، پیتر ریدل، کمیسر سابق انتصابات عمومی، در توییتی نوشت که باید به دلیل نگرانی در مورد انتصاب وزرای افرادی که مستقل از حزب محافظه کار نیستند یا «متحدان» بودند، برای تغییر اعضای میزگرد تلاش کند. در حالی که انتصاب نهایی در نهایت توسط وزرای کابینه و نخست وزیر انجام می شود، ریدل گفت که وزرا از همان ابتدا تلاش می کردند تا روند را تغییر دهند.

@_peterriddell من مجبور شدم از انتصاب 3 عضو ارشد مستقل پانل عقب نشینی کنم. نیاز به مستقل بودن از حزب. همچنین انتصاب متحدان در پانل ها. افراد نگران فقط به انتخاب نهایی راضی نیستند، بلکه روند را نیز تغییر می دهند #اپلیکیشن های عمومی

– قرارهای عمومی (@publicapptscomm) 8 اکتبر 2020

اقدام برای جایگزینی اعضای میزگرد در بحبوحه نگرانی فزاینده مبنی بر اینکه دولت به دنبال “تعادل مجدد” هیئت مدیره نهادهای عمومی، به ویژه در بخش های هنر، میراث و صدا و سیما است، با انتصاب متحدان و مسدود کردن منتقدان، تا حدی برای کمک به مبارزه با “جنگ های فرهنگی” صورت گرفت. “.

دولت همچنین روندی طولانی و در نهایت ناموفق را دنبال کرد تا پل داکر، سردبیر سابق دیلی میل را به عنوان رئیس سازمان تنظیم کننده پخش آفکام، که بر بی بی سی نظارت دارد، منصوب کند.

داکر مصاحبه خود را با هیئت انتخاب که مشخص کرد او “انتصاب ناپذیر” است، رد کرد و پس از آنکه وزرا به دلیل اجرای مجدد این روند مورد انتقاد قرار گرفتند تا فرصتی دوباره به او بدهند، از این سمت خارج شد.

در مورد شارپ، ریدل در اوایل سال 2021 پس از اعلام شارپ به عنوان نامزد مورد نظر دولت برای ریاست بی‌بی‌سی، نامه‌ای به رئیس کمیته فرهنگ منتخب نمایندگان مجلس نوشت.

کمیته منتخب، که به طور علنی با نامزدهای ترجیحی قبل از انتصاب رسمی توسط وزرا مصاحبه می کند، در مورد “آرامش در سطوح بالای انتصابات عمومی” و روابط شارپ با ریشی سوناک و جانسون اظهار نظر می کند.

در نامه به کمیته، ریدل گفت که ارزیابی او این است که هیئت انتخاب یک “فرآیند خوب و کامل” را اجرا کرده است و “تضاد منافع احتمالی نامزدها به طور کامل بررسی شده است”.

روز دوشنبه ریدل گفت که درست است که جانشین او، ویلیام شوکراس، که دخترش معاون رئیس ستاد سوناک است، در حال تحقیق در مورد فرآیند استخدام شارپ بود، زیرا هیئت از نقشی که او در کمک به جانسون برای دریافت وام ایفا کرد، آگاه نبود.

در شواهد کتبی ارائه شده توسط شارپ به کمیته قبل از مصاحبه، او در پاسخ به این سوال که در پاسخ به این سوال: “آیا شما در حال حاضر یا به طور بالقوه هر گونه منافع یا تعهدات تجاری، مالی یا غیرمالی دیگری دارید که ممکن است درگیرش با وام جانسون باشد، صحبت نکرد. در صورت منصوب شدن، باعث ایجاد تصور تضاد منافع می شود؟»

کوین برنان، یکی از اعضای کمیته منتخب DCMS، روز دوشنبه در عوام گفت: “کمک به جمع آوری وام 800000 پوندی برای شخصی که در نهایت مسئول انتصاب شماست، باید در پاسخ به این سوال اعلام می شد.”

شارپ موافقت کرده است که در 7 فوریه در کمیته حاضر شود تا با سؤالات مربوط به رسوایی جانسون روبرو شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …