دو انگلیسی مفقود شده در اوکراین هنگام تخلیه شهروندان از سولدار کشته شدند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت امور خارجه انگلیس تایید کرد که دو انگلیسی ناپدید شده در اوکراین هنگام تلاش برای تخلیه انسان دوستانه در شرق این کشور کشته شدند.

خانواده باگشاو در بیانیه ای اعلام کردند کریس پری 28 ساله و همکارش اندرو باگشاو 47 ساله – که دارای تابعیت دوگانه بریتانیا و نیوزیلند بودند – در تلاش بودند تا یک زن مسن را از سولدار تخلیه کنند که خودروی آنها مورد اصابت گلوله توپ قرار گرفت.

این افراد به عنوان داوطلب کار می کردند و به مردم کمک می کردند تا از خط مقدم جنگی که روسیه در فوریه 2022 آغاز کرده بود فرار کنند.

در بیانیه قبلی، خانواده پری “با اندوه فراوان” اعلام کردند که این دو مرد درگذشتند. در ادای احترام به کریس، این کتاب آمده است: «تصمیم فداکارانه او در کمک به پیر، جوان و محروم آنجا، ما و خانواده بزرگترش را بسیار مفتخر کرده است.

او در ماه مارس در تاریک‌ترین ساعت آن در آغاز تهاجم روسیه به اوکراین کشیده شد و به نیازمندان کمک کرد و جان بیش از 400 جانور به اضافه بسیاری از حیوانات رها شده را نجات داد. نمی توان با کلمات بیان کرد که چقدر دلتنگ او خواهد شد، اما او برای همیشه در قلب ما خواهد ماند.

والدین باگشاو، پروفسور فیلیپ و دام سوزان باگشاو، که بیمارستان خیریه کانتربری را تأسیس کردند، گفتند که آنها از جمله “بسیاری از والدینی هستند که از مرگ پسران و دختران خود غمگین هستند” و افزودند: “ما از کشورهای متمدن جهان می خواهیم که جلوی این رفتار غیراخلاقی را بگیرند. جنگ و کمک به اوکراینی ها برای خلاصی از وطن خود از شر یک متجاوز.

“جهان باید قوی باشد و در کنار اوکراین بایستد و از آنها حمایت نظامی کند، آنها اکنون نیاز دارند و به بازسازی کشور ویران شده خود پس از جنگ کمک کنند.”

پری، که ظاهراً یک مربی دونده از چلتنهام است، اخیراً به اسکای نیوز گفته بود که برای تخلیه ساکنان به سمت شهرها و روستاهای خط مقدم می‌رفته است.

او گفت: “من هر روز را همانطور که می آید می گیرم. گاهی اوقات وقتی چیزهای بسیار وحشتناکی را می بینید با شما می ماند. اما تو کار داری شما در موقعیت مراقبت هستید و به محض اینکه این افراد را جمع کردید، باید خارج شوید و از توپخانه دور شوید، توپخانه ای که دائماً در اطراف ما حرکت می کند.

بر اساس بیانیه ای که توسط گروه کیوی اید و تخلیه پناهندگان در اختیار آبان نیوز قرار گرفت، باگشاو از نیوزلند به اوکراین رفت و در حال ارسال کمک و تخلیه شهروندان بود.

وزارت امور خارجه نیوزلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که «در این زمان سخت به خانواده‌های باگشاو و پری تسلیت می‌گوید». این بیانیه افزود: به دلایل حفظ حریم خصوصی، اطلاعات بیشتری ارائه نخواهد شد.

در ماه آگوست، باگشاو، یک محقق ژنتیک، به خبرگزاری نیوزیلندی Stuff گفت که او حدود یک ماه است که عمدتا افراد مسن را از شهر سولدار در شرق اوکراین تخلیه کرده است.

در اوایل ژانویه، یوگنی پریگوژین، رئیس گروه مزدور واگنر روسیه، ادعا کرد که نیروهایش جسد یکی از این افراد را پیدا کرده اند. پریگوژین در بیانیه ای که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، نام مرد کشته شده را ذکر نکرد اما گفت اسنادی متعلق به هر دو بریتانیایی در جسد او پیدا شده است.

این بیانیه در کنار عکسی منتشر شد که به نظر می رسید گذرنامه هایی با نام اندرو باگشاو و کریستوفر پری را نشان می دهد.

آخرین بار مشخص شد که این زوج در 6 ژانویه از کراماتورسک به سولدار، در شرق اوکراین در سفر بوده اند. این شهر معدن نمک به عنوان بخشی از تهاجم چند ماهه مسکو برای تصرف منطقه دونتسک شرقی اوکراین، نبردهای سنگینی را تحمل کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …