چر، عشق و کارائوکه: داستان شوک جام اسکاتلندی دارول | جام اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاینجا لحظه ای قبل از پیروزی تاریخی دارول در جام اسکاتلند مقابل آبردین در روز دوشنبه بود که میک کندی آن را “بسیار جالب” توصیف کرد. مدیر یک سخنرانی تیمی پر از وان انجام داده بود، صحبتی که در رسانه های اجتماعی به سرعت منتشر شد و تیمش گرم کردن خود را کامل کرده بودند، اما تنش در رختکن ادامه داشت. سپس Cher’s Believe روی بلندگوی یک بازیکن راه اندازی شد.

کندی می‌گوید: «تقریباً اعصاب وجود داشت، می‌توانستید آن را حس کنید. اما یکی از پسرها، [veteran defender] دارن میلر شروع به خواندن کرد و بقیه بچه ها شروع به پیوستن کردند. کندی از رختکن خود وارد شد و متوجه شد که هر بازیکنی در صندلی خود نشسته بود و سرود 1998 را می خواند. این اعصاب را از هوا گرفت. انصافا کمی عجیب بود.»

یک لحظه کارائوکه جمعی خودجوش تنها اتفاق عجیب آن شب نبود. پیروزی 1-0 دارول در برابر باشگاه برتر اسکاتلند آبردین، برنده هفت بار جام اسکاتلند و تیمی پنج دسته بالاتر از تیم بخش برتر غرب اسکاتلند، تیتر اخبار سراسر کشور شده است. کندی می‌گوید: «مطمئناً در اسکاتلند این احتمالاً بزرگترین ناراحتی در هر رقابتی است که تاکنون وجود داشته است، و این آن را کمی قابل توجه‌تر می‌کند.»

از بازیکنان دارول فیلم گرفته شد که آن را در رختکن از دست دادند و برای بار دوم به شکلی کاملاً بی نقص از Believe خارج شدند. آنها سپس برای یک شب روی کاشی های گلاسکو به بیرون رفتند. کندی روز بعد می گوید: “من مطمئن نیستم که نیمی از آنها در حال حاضر کجا قرار دارند.” صبح او کم‌اهمیت‌تر بود، از دبستان محلی بازدید می‌کرد، با ساکنان خوشحال شهر آیرشایر صحبت می‌کرد و سعی می‌کرد «کمی همه چیز را در نظر بگیرد».

کندی راز پیروزی تیمش را ناشی از اعتقاد می داند. اعتقاد به یکدیگر و توانایی آنها برای موفقیت او می‌گوید که قبل از شروع مسابقه اصرار داشت که همه اعضای کادرفنی او عقیده داشتند که می‌توان برنده شد، قبل از اینکه این اعتقاد را به بازیکنان منتقل کند. در روز بازی او یک بار هم به آبردین اشاره نکرد. او می‌گوید: «احساس می‌کردم اگر می‌خواهیم شانسی برای برنده شدن در بازی داشته باشیم، باید کاملاً خودمان را به بازی تحمیل کنیم و همه چیز به ما مربوط می‌شود.»

دارول در مدت زمان کوتاهی راه درازی را پیموده است. تنها در سال 2020 بود که این باشگاه پس از 132 سال بازی در لیگ های نوجوانان به تیم بزرگسالان تبدیل شد. دارول که تحت مالکیت مدیر عامل Brownings the Bakers است، از آن زمان بازیکنان و زیرساخت‌های خود را ارتقا داده، به دو عنوان متوالی دست یافته است و در تابستان امسال، در یک قدمی لیگ‌های حرفه‌ای، برای صعود به رده پنجم فوتبال اسکاتلند موقعیت خوبی دارد.

باور کلید داستان دارول بوده است، اما اصول کندی عمیق تر از آن است. نکته قابل توجه در اظهارات بعد از بازی، توصیف او از فرهنگ باشگاه بود که نه تنها با هم بودن، بلکه “عشق و احترام” تعریف می شد.

کلمه L چیزی نیست که معمولاً در واژگان مدیریتی ظاهر می شود، اما کندی معتقد است که این کلمه بسیار مهم است. او می‌گوید: «باورهای من در زندگی و فوتبال کمی با هم مطابقت دارد.

مهم‌ترین کار من هر سال، همانطور که می‌بینم، این است که مطمئن شوم که پسران تیم را با افراد خوب با قلب‌های خوب احاطه کنم. من بچه ها را تشویق می کنم که زندگی یکدیگر را درک کنند، تا مطمئن شوند که آیا کسی در فوتبال یا دور از فوتبال به حمایت نیاز دارد – هر چه چالش های شما باشد – که [you can] همیشه افرادی را ببینید که به شما احترام می گذارند، شما را دوست دارند، به شما اهمیت می دهند و تمام تلاش خود را می کنند تا مطمئن شوید که می توانید با این چالش ها روبرو شوید.

من این پیام را به طور مداوم هدایت می کنم، شاید بیشتر از تاکتیک ها و فلسفه فوتبال. این کاملاً در گروه تعبیه شده است.»

به گفته کندی، این عشق است که بازیکنان را وادار می کند تا مایل بیشتری را برای باور و دستیابی به “موفقیتی که مردم تصور می کنند غیرقابل تصور می کنند” طی کنند. تیم او چنین موفقیتی را در برابر آبردین به دست آورد، و تساوی دور پنجم مقابل فالکرک در مرحله بعدی است. الکساندر فلمینگ ممکن است مشهورترین چیز در مورد دارول باقی بماند، اما او اکنون از روی شانه خود نگاه خواهد کرد، به طور مجازی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

از کلچه تا گرونک: ظهور غیرقابل توقف حزب-برادر تنگ پایان | NFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دبلیووقتی نوبت به کارمندان در موقعیت …