پلیس در جستجوی تیراندازی است که حداقل سه نفر را در فروشگاه Circle K ایالت واشنگتن کشته است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات می گویند که حداقل سه نفر در حمله مسلحانه ای که به طور “تصادفی” در یک فروشگاه رفاهی در ایالت واشنگتن انجام شد، کشته شدند و تعداد تیراندازی های دسته جمعی ژانویه در ایالات متحده دوباره افزایش یافت.

مت موری، رئیس اداره پلیس یاکیما، به خبرنگاران گفت که یک مرد مسلح در ساعات اولیه وارد فروشگاه Circle K در شهر در 150 مایلی جنوب شرقی سیاتل شد و به سمت افراد داخل تیراندازی کرد.

تیرانداز سپس دوباره به سمت خودرویی که در بیرون پارک شده بود شلیک کرد و پس از اینکه راننده به سمت صندلی سرنشین حرکت کرد، در وسیله نقلیه بلند شد و مقامات را مطمئن نبودند که آیا مرگ چهارمی نیز وجود دارد یا خیر.

“به نظر می رسد این یک وضعیت تصادفی است. هیچ درگیری ظاهری بین طرفین وجود نداشت. موری در یک کنفرانس مطبوعاتی که صبح روز سه‌شنبه در فیس‌بوک منتشر شد، گفت: مرد تازه وارد شد و شروع به تیراندازی کرد.

موری گفت که تیرانداز هنوز آزاد است و او را خطری برای عموم توصیف کرد. مدت کوتاهی پس از کنفرانس مطبوعاتی، پلیس مظنون را جرید هادوک، 21 ساله شناسایی کرد.

یاکیما هرالد-ریپابلیک گزارش داد که بعدازظهر سه شنبه، یک تیم سوات در حال احاطه ملکی در شهرستان یاکیما بودند. گروهبان پلیس رایان ویزنر به روزنامه گفت که این موضوع به تیراندازی مرتبط است.

Yakima PD: مظنون، جرید هادوک 21 ساله، ساکن شهرستان یاکیما است. در صورت مشاهده فوراً با 911 تماس بگیرید، نزدیک نشوید. مظنون مسلح و خطرناک تلقی می شود.

— Kelly Koopmans (@KellyKOMO4) 24 ژانویه 2023

بر اساس گزارش خبری تلویزیون KIMA در آن زمان، هادوک در مارس 2020 در حال رانندگی یک ماشین سرقتی دستگیر شد. هادوک به افسران گفت که بی خانمان است و در خودرو از خواب بیدار شده است.

طبق آمار آرشیو خشونت با سلاح، قتل‌های روز سه‌شنبه در یاکیما تعداد تیراندازی‌های دسته جمعی در ایالات متحده از آغاز سال جدید را به حداقل 39 نفر رساند. این حادثه کمتر از یک روز پس از کشته شدن هفت نفر در “حادثه خشونت در محل کار” در خلیج هاف مون، کالیفرنیا، بعد از ظهر دوشنبه رخ داد.

آرشیو تیراندازی دسته جمعی را تیراندازی دسته جمعی تعریف می کند که در آن چهار نفر یا بیشتر کشته یا زخمی می شوند، بدون احتساب مهاجمان.

به گفته فرمانده پلیس، ماموران حدود ساعت 3 بامداد روز سه شنبه از تیراندازی مطلع شدند و به سرعت در صحنه حاضر شدند.

موری گفت: “آنها سه مهمانی متوفی را در فروشگاه Circle K پیدا کردند و به سرعت متوجه شدند که صحنه تیراندازی دوم در آن طرف خیابان وجود دارد.”

وی گفت: وضعیت فردی که داخل خودروی سرقتی بود مشخص نیست.

این امکان وجود دارد که قربانی مورد اصابت قرار نگرفته باشد، این امکان وجود دارد که به آنها شلیک شده و زنده باشند، این امکان وجود دارد که آنها مرده باشند. ما فقط نمی دانیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …