ان‌بی‌سی بالاخره باید به تعصب راست‌گرای دوست‌داشتنی تونی دانگی وقت بگذارد | NFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نo لیگ ورزشی بیشتر از لیگ ملی فوتبال برای تشویق کلیشه مربی شیشه‌جو و افراط‌گرا انجام می‌دهد. با این حال، تونی دانگی بیشتر کنت پارسل بود تا بیل پارسل – یک مدافع سابق دفاعی نرم و لطیف که شجره نامه برنده و نبوغ استراتژیک او به درستی باعث افتخار او در میان غول‌پیکران حرفه‌اش شد. اینکه دانگی همچنین یک پیشگام سیاهپوست است، او را به ویژه برای تلاش‌های کمیسر راجر گودل برای «حفاظت از [NFL] سپر» در برابر حملات فصلی به میراث همیشگی نابرابری نژادی و جنسیتی. از زمان انتقال به یک نقش عالی پس از بازنشستگی به عنوان مجری مشترک برنامه‌های تلویزیونی NFL با رتبه برتر NBC، این بازیکن 67 ساله وظیفه دارد تا به تعهد لیگ به بازی جوانمردانه اطمینان دهد. اما وقتی نوبت به نظرات شخصی دانگی می رسد، مربی با خوشحالی سخت صحبت می کند.

جمعه گذشته، مرکز خرید ملی واشنگتن دی سی محل برگزاری راهپیمایی برای زندگی بود، تجمعی حامی زندگی که در سال 1974 آغاز شد – یک سال پس از تصمیم گیری Roe v Wade. جالب اینجاست که این تظاهرات توسط مخالفان سقط جنین در سمت چپ تصور شد – ابتدا به عنوان یک اعتراض، سپس به عنوان یک اعتراض که هر سال تکرار می شود تا زمانی که Roe v Wade سرنگون شود. اما مدت هاست که توسط راست تصاحب شده و به یک فوتبال سیاسی تبدیل شده است. در سال 2020، دونالد ترامپ اولین رئیس جمهور فعلی بود که شخصا در این مراسم شرکت کرد. اولین حضور دانگی برای پنجاهمین نسخه مارس، اولین حضور پس از واژگونی Roe، کمتر قابل توجه نبود.

مربی، یکی از 20 سخنران اصلی، با خواندن از آیفون خود، خطبه ای چهار دقیقه ای در مورد قدرت دعا و توانایی آن در وادار کردن غیر ایمانداران به درک اهمیت زندگی انسان ایراد کرد. او تمثیلی از دامار هملین زد – جوان 24 ساله ایمن بوفالو بیلز که قلبش پس از یک تکل معمولی از کار افتاد. معجزه واقعی، به گفته دانگی، مراقبت های پزشکی قیامتی هملین در زمین و بیمارستان نبود که او را در مسیر بازگشت کامل قرار دهد. نه، این دوربین‌های تلویزیونی بود که بازیکنان بوفالو و سینسیناتی را به زانو درآوردند، نوعی فداکاری که لیگ یک بار تیم‌هایش را به جریمه تهدید کرد. این بازی لغو شد، علیرغم تأثیرات فوری و مالی آن، زیرا زندگی در تعادل بود. دانگی گفت: «حتی افرادی که لزوماً مذهبی نیستند دور هم جمع شدند و خدا را صدا کردند. “خب، این باید برای ما دلگرم کننده باشد.”

سخنان دانگی، در حالی که توسط ده‌ها هزار نفر شادی‌کننده تشویق می‌شد، در مرکز خرید با شور و شوق مورد استقبال قرار نگرفت – به‌ویژه همسرش، لورن، که در بال‌ها منتظر بود تا او را روی صحنه دنبال کند و فضیلت‌های فرزندخواندگی را تمجید کند. متخصصان ورزش های پیشرو به دلیل دیدگاه هایش در مورد ختم جنین های متولد نشده، مربی را از تجربه نزدیک به مرگ هملین به عنوان اسب تروا استفاده می کرد. دیو زیرین، ستون نویس محترم ورزشی Nation، سخنرانی دانگی را “زشت” خواند. پیش از این، کیت اولبرمن، مجری اصلی ورزش ESPN که تبدیل به سیاستمدار NBC شد، از کارفرمای سابق خود درخواست کرد که روابط خود را با مربی قطع کند. اولبرمن در توییتی نوشت: “او از شما استفاده می کند.”

همه اینها پس از آن اتفاق افتاد که Dungy در اوایل هفته طوفانی را با یک عکس غیر ورزشی داغ روشن کرد. دانگی در پاسخ به توییت دیلی وایر در مورد اینکه اعضای خانه مینه‌سوتا لایحه‌ای را ارائه می‌کنند که محصولات قاعدگی را در حمام مدرسه پسران قرار می‌دهد، رد کرد، “برخی از مناطق مدرسه برای دانش‌آموزانی که به عنوان گربه شناخته می‌شوند، جعبه‌های زباله را در حمام مدرسه می‌گذارند.” حکایت رد شده ای که با این وجود در بین لورن بوبرت، جو روگان و دیگر “آزاد اندیشان” خودخوانده محبوب شده است. دنی کانل، یک میزبان کی‌بی‌بی که تبدیل به یک مجری برنامه‌های ورزشی شد، یکی از اعضای برجسته NFL بود که به طور علنی از دانگی دفاع کرد و او را «از نظر اخلاقی درستکار» خطاب کرد و در عین حال اخباری را که در غیر این صورت «نفرت از مسیحیت» را نشان می‌داد، به باد انتقاد گرفت. اما این برای جلوگیری از حمله همه جانبه رسانه های اجتماعی به مربی تالار مشاهیر کافی نبود.

تونی دانگی
تونی دانگی با سخنرانی در 50th March for Life رالی روز جمعه در مرکز خرید ملی در واشنگتن دی سی خبرساز شد. عکس: Bonnie Cash/UPI/REX/Shutterstock

دانگی پس از پاک کردن محتاطانه زباله‌های بچه گربه‌اش و ابراز پشیمانی از طریق بیانیه‌ای وکیل‌شده، روز شنبه به توییتر بازگشت تا دوباره عذرخواهی کند و خود را به عنوان یک مسیحی دوست‌دار جهانی تثبیت کند. و اگر مربی تصویری از دومین یادداشت متأسفانه را در نقل قول داخل یک حباب پیام متنی که فقط می توان حدس زد که توسط یک سخنگوی نیز تولید شده است، قرار نمی داد، تلاش اضافی ممکن بود طنین انداز شود. جای تعجب نیست که این عذرخواهی ناخواسته به منتقدان دانگی دلیلی داده است که دوباره همه چیز را جمع کنند. بدتر از آن، هرگز نمی‌دانستید که این همان مربی است که زمانی در انجام کارها به روش درست مهارت داشت.

به عنوان یک حرفه ای در دهه 1970، دانگی متواضعانه تبدیل شدن از کوارتربک به دفاع دفاعی را پذیرفت و در سال 1978 به یکی از کمک کنندگان کلیدی در سلسله سوپربول پیتسبورگ استیلرز تبدیل شد. در اوایل دهه 80، پس از سه سال دوران حرفه ای بازی، او تغییر کرد. به کادر مربیگری دفاعی فولاد، به سمت هماهنگ کننده ارتقا یافت و پس از یک فصل شکست سخت، با گامی به گام به سمت مربی مدافعان دفاعی تنزل یافت.

در اواسط دهه 90، او تیم Tampa Bay Buccaneers را اداره می‌کرد و با دفاع خمشی تامپا 2 خود، آنها را از یک درب لیگ به یک دینامو دفاعی تبدیل می‌کرد. زمانی که او در سال 2002 از آن شغل کنار گذاشته شد، دانگی دوباره با کلت های ایندیاناپولیس ظاهر شد و با پیروزی در سال 2007 در Super Bowl XL در مقابل شیکاگو، این جوگرنات به رهبری پیتون منینگ را به یک قهرمان قهرمانی تبدیل کرد – اولین بار توسط سرمربی سیاه پوست. مربی خرس‌ها، لووی اسمیت، یکی از صف طولانی ژنرال‌های کناری سیاه‌پوست برای فرود آمدن از درخت مربی دانگی. یک دهه پیش، موفقیت دودمان دانگی به عنوان اولین و آخرین دلیل برای استخدام مربیان غیرسفیدپوست معرفی شد.

اما جایی در مسیر، چیزی در Dungy شکست. بعد از اینکه پسر بزرگش، جیمز، در سال 2005 جان خود را از دست داد، مربی از سخنرانی در کنفرانس‌های انجمن ورزشکاران مسیحی به جمع‌آوری کمک مالی برای یک اتاق فکر که مخالف ازدواج همجنس‌گرایان بود، رفت. زمانی که مایکل سام، اولین بازیکن همجنس‌باز حرفه‌ای فوتبال، توسط سنت لوئیس رامز در سال 2014 به خدمت گرفته شد، دانگی گفت که به دلیل تمایلات جنسی و حواس‌پرتی‌های احتمالی که ممکن است به همراه داشته باشد، نمی‌خواهد مدافع خط دانشگاه میسوری در تیمش حضور داشته باشد. به خاطر داشته باشید، این همان مظاهر فضیلت گریدرون است که پس از زندانی شدن مدافع پرو بول به دلیل اداره یک حلقه مبارزه با سگ، از مایکل ویک بحث کرد تا دوباره استخدام شود. دانگی همچنین گفت که از ری رایس به رختکن NFL خوش آمد می‌گوید پس از اینکه دم‌بک Pro Bowl به دلیل KO’ing دوست دخترش از لیگ اخراج شد.

در تمام این مدت Dungy در بین بدترین تحلیلگران تلویزیونی NFL رتبه بندی می کند و کمترین بینش را در یکنواخت ترین ارائه ارائه می دهد. فقط او می‌توانست دقایق پایانی کامبک وایلدکارت جکسونویل در برابر لس‌آنجلس را به همان اندازه هیجان‌انگیز بازی بن استین در روز تعطیل فریس بولر بسازد. (حتی آل مایکلز بزرگ، که به وضوح از اعلام بازی های بیش از حد پنج شنبه شب شکست خورده بود، نمی توانست جان بیشتری را به پخش زنده کند.)

انرژی کم به تنهایی دلیل کافی برای NBC خواهد بود تا حداقل دانگی را از بین ببرد. اما او همچنان بخش مهمی از پوشش NFL شبکه است و در فصل آینده نیز چنین خواهد ماند. پایبندی به تحلیل‌گران NFL یک بازی معمولی برای NBC است. گوینده اصلی مایک تیریکو گورستانی از اتهامات جنسی از روزهایش در ESPN دارد، و همچنین متیو بری مرد فانتزی. میشل تافویا، گزارشگر باسابقه NFL NFL، پس از بازنشستگی از میادین کناری، به کارشناس ضد بیداری روی آورد. این که دانگ – یکی از اعضای ثروتمند و مستحکم جوکوکراسی – از ایدئولوژی محافظه کار مسیحی حمایت کند، یا وسوسه شود که شباهت های ورزشی را در لفاظی های خود ترسیم کند، به سختی شوکه کننده است. اما تا زمانی که دانگی دارای NFL برای یک منبر قلدر است، او کمتر از راش لیمبو در طول اقامت کوتاهش در ESPN یک مرد فوتبال را قطبی نمی‌کند. دانگی می تواند هر چه می خواهد حرفش را بزند. شما نمی خوانید که به او بگویم به ورزش پایبند باشید. اما NFL ممکن است بخواهد در مورد یافتن یک سپر انسانی جدید فکر کند. این یکی تمامیتش را از دست داده است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رهبر اتحادیه، ریشی سوناک را دچار توهم می‌داند، زیرا اختلاف حقوق NHS تشدید می‌شود | NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یکی از رهبران اتحادیه بهداشت، …