اورتون توسط فرهاد مشیری با قیمتی بیش از 500 میلیون پوند برای فروش گذاشته شد | اورتون

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اورتون توسط فرهاد مشیری که به دنبال پیشنهادهای بیش از 500 میلیون پوندی برای باشگاه لیگ برتری است، برای فروش گذاشته شده است.

مشیری در ماه‌های اخیر به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی بوده است، اما در نهایت اورتون را وارد بازار کرده است و فروش اقلیت یا اکثریت را در نظر می‌گیرد. تعدادی از خریداران بالقوه ابراز علاقه کرده اند.

مشیری مایل است پولی را که در استادیوم جدیدی که در براملی مور داک ساخته می شود، سرمایه گذاری کند. گفته می شود که دیلویت دستور فروش این باشگاه را که در منطقه سقوط لیگ برتر قرار دارد، دریافت کرده است. Deloitte وقتی آبان نیوز با او تماس گرفت هیچ اظهار نظری نکرد.

تلاش این میلیاردر ایرانی-بریتانیایی برای فروش می تواند در روزی آشکار شود که اورتون با یک شکست مضاعف مواجه شد و مارسلو بیلسا نسبت به جایگزینی فرانک لمپارد به عنوان سرمربی ابراز تردید کرد و تاتنهام انتقال آنها را برای آرنات دانجوما ربود.

مشیری و اعضای هیئت مدیره او در هفته‌های اخیر به شدت مورد انتقاد هواداران اورتون قرار گرفته‌اند و درخواست‌های گسترده‌ای برای فروش مالک پس از تقریباً هفت سال و خروج مدیران از آن‌ها صورت گرفته است.

خوب، بد و “شکست مطلق”: لمپارد از سرمربیگری اورتون اخراج شد – ویدئو

حدود 700 میلیون پوند برای بیش از 50 بازیکن در دوره مشیری هزینه شده است که کمی بیش از 400 میلیون پوند از فروش آن جبران شده است. تلاش برای فروش در لحظه ای خطرناک برای اورتون انجام می شود که استادیوم در حال ساخت با حداقل 550 میلیون پوند هزینه دارد، سه مجموعه آخر حساب های موجود باشگاه که مجموعاً زیان 372.6 میلیون پوندی را نشان می دهد و روابط تجاری سودآور با شرکت های تحت مالکیت قطع شده است. الیگارش علیشیر عثمانوف پس از حمله روسیه به اوکراین.

مشیری تا کنون هزینه های ساخت ورزشگاه را تامین کرده است اما به دنبال سرمایه گذاری اضافی مورد نیاز برای تکمیل پروژه بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن سرمایه داری دموکراتیک را احیا کرد – و پارادایم اقتصادی را تغییر داد | رابرت رایش

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، چگونه می توان همزمان با افزایش …