رسیدگی بایدن به اسناد محرمانه، پرونده ترامپ را پیچیده می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – ماموران FBI در حال جستجو در خانه خصوصی رئیس جمهور بایدن هستند. جمهوری خواهان در حال حمله هستند. دموکرات ها تمایلی به دفاع از او ندارند. وکلا در حال استخدام هستند. شاهدان در حال مصاحبه هستند. دبیر مطبوعاتی با سوالاتی مواجه می شود که او نمی تواند یا نمی تواند پاسخ دهد.

اما در میان موسیقی متن آشنای رسوایی در واشنگتن، مهم‌ترین هزینه برای رئیس‌جمهور ممکن است هزینه فرصت باشد: حتی اگر هیچ نتیجه‌ای از تحقیقات بازپرس ویژه جدید در مورد سوءاستفاده تیمش از اسناد طبقه‌بندی نشده حاصل نشود، از نظر سیاسی عملاً به رئیس جمهور سابق دونالد جی اجازه داده است. ترامپ به خاطر احتکار اسناد محرمانه.

موارد به طور قابل توجهی در جزئیات خود متفاوت هستند، همانطور که بارها اشاره شده است. آقای بایدن با مقامات همکاری کرده و آنها را برای بازرسی خانه اش دعوت کرده است، در حالی که آقای ترامپ حتی پس از احضار شدن، از تلاش ها برای بازیابی اسناد سرپیچی کرد که باعث شد قاضی حکم بازرسی را صادر کند. اما آنها به اندازه ای مشابه هستند که به عنوان یک موضوع عملی، دموکرات ها دیگر نمی توانند از این موضوع علیه آقای ترامپ استفاده سیاسی کنند، و بازرسان ممکن است کار سخت تری برای پیگرد جنایی او داشته باشند.

دیوید اکسلرود، مشاور ارشد سابق باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، می‌گوید: «احساس می‌کنم این احتمال وجود دارد که وقتی تحقیقات انجام شود، پرونده بایدن یکی از اشتباهات ناخواسته باشد – بی‌احتیاطی، اما نه سرپیچی عمدی از قوانین یا قانون». «پرونده ترامپ بسیار متفاوت و جدی‌تر است. اما در دادگاه افکار عمومی، این خطوط ممکن است اکنون مبهم باشد.»

اگر افشاگری‌های قطره‌ای قطره‌ای بیشتر از پرونده آقای بایدن، اطلاعات مخرب‌تری را به همراه داشته باشند، حتی مبهم‌تر خواهند شد. متحدان دموکرات به طور فزاینده‌ای از کاخ سفید ناامید می‌شوند که کشف اسناد محرمانه را به مدت دو ماه از مردم پنهان کرده بود و حتی پس از گزارش آن، فقط اطلاعات جزئی ارائه می‌داد، سپس جستجو را کامل اعلام کرد تا اسناد بیشتری پیدا شود.

این تصور عمومی که همه این کار را انجام می دهند تنها با کشف آخرین اسناد طبقه بندی شده در خانه معاون رئیس جمهور سابق مایک پنس در ایندیانا تقویت می شود. سی‌ان‌ان روز سه‌شنبه گزارش داد که آقای پنس از یک وکیل خواست تا پرونده‌ها را با احتیاط فراوان بررسی کند و پس از پیدا شدن اسناد، آنها را به مقامات تحویل داد.

هیچ کس به اندازه آقای ترامپ از این تحولات خوشحال نبوده است، که به طور قابل پیش بینی از آنها استفاده کرده است تا توجه خود را از سوء استفاده خود با اسناد منحرف کند و دموکرات ها و دولت را به آزار و شکنجه او به دلیل دشمنی حزبی متهم کند.

“آنها این اسناد را برای خودشان ایجاد کردند که کاملاً در مورد من دیوانه بودند، و من هیچ اشتباهی نکردم!” او آخر هفته در وب سایت رسانه اجتماعی خود نوشت.

و جمهوری‌خواهانی که از سؤالات درباره رئیس‌جمهور سابق ناراحت بوده‌اند، عجله کرده‌اند تا معادلی را پیشنهاد کنند – یا حتی ادعا کنند که رفتار آقای بایدن بدتر از رفتار آقای ترامپ بوده است.

نانسی میس، نماینده جمهوری خواه کارولینای جنوبی، روز یکشنبه در برنامه “Meet the Press” در NBC گفت: “آنها بسیار شبیه هستند و در عین حال تفاوت هایی وجود دارد.” او گفت: «آنها از این جهت شبیه به هم هستند که هر دو به اشتباه اطلاعات طبقه بندی شده را از آرشیو ملی دور کردند» و امکانات ایمن. اما تفاوت این است که از زمانی که آقای بایدن شش سال پیش قدرت را ترک کرد، “این اسناد مخفی بودند، هیچ کس از آنها خبر نداشت.”

یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکثر آمریکایی ها فکر می کنند هم آقای ترامپ و هم بایدن کار اشتباهی انجام داده اند. 77 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی ABC News و Ipsos گفتند که آقای ترامپ در رسیدگی به اسناد طبقه بندی شده نامناسب عمل کرده است، در حالی که 64 درصد نشان داده اند که آقای بایدن چنین کرده است.

بسیاری از آمریکایی‌ها در مورد میزان این تخلف تفاوت قائل می‌شوند – 43 درصد گفتند که رفتار آقای ترامپ «نگرانی جدی‌تری» بود در حالی که 20 درصد گفتند رفتار آقای بایدن جدی‌تر است. اما 30 درصد دریافتند که آنها به همان اندازه جدی هستند.

مریک بی. گارلند، دادستان کل، بازرسان ویژه جداگانه ای را برای تحقیق در مورد پرونده ترامپ و بایدن منصوب کرده است تا آنها را از یکدیگر و حداقل در تئوری از سیاست جدا کند. اما همین اقدام برای نامگذاری یک مشاور ویژه برای هر یک، شباهت خاصی را از نظر پیام‌رسانی عمومی نشان می‌دهد.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

علاوه بر این، در پایان روز، آقای گارلند همچنان آخرین تماس را خواهد داشت که در مورد هر دو مورد چه کاری باید انجام دهد، و از حملاتی برای استاندارد دوگانه دعوت می کند اگر در یک مورد اتهاماتی را صادر کند و در دیگری نه. از آنجایی که سیاست وزارت دادگستری که در دولت‌های قبلی وضع شده بود، معتقد است که رئیس‌جمهور فعلی نمی‌تواند مورد اتهام قرار گیرد، حتی اگر مدرکی مبنی بر تخلف جنایی وجود داشته باشد، پیچیده‌تر می‌شود.

آقای گارلند، یک قاضی استیناف فدرال سابق که با شهرت دو حزبی به استقلال و درستکاری به سمت فعلی خود رسید، اکنون متوجه می شود که به شکاکان اصرار می کند که می تواند هر دو تحقیق را به طور یکنواخت نظارت کند، حتی اگر یکی شامل رئیسش و دیگری شامل مردی باشد که در حال اجراست. در برابر رئیس خود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده.

وی در این هفته به خبرنگاران گفت: «نقش وزارت دادگستری این است که حقایق و قانون را اعمال کند و تصمیمات مناسب را به شیوه ای غیرحزبی و بی طرفانه بگیرد». این همان کاری است که ما در هر یک از این موارد انجام داده‌ایم.»

حداقل وکلای آقای بایدن به این امید دارند. محور راهبرد حقوقی آنها این است که روشن کنند که برخلاف کاری که وکلای آقای ترامپ انجام دادند، عمل می کنند. آنها بلافاصله پس از یافتن این اسناد با مقامات تماس گرفتند و به دنبال همکاری برای یافتن هر گونه اسناد ولگرد دیگری بودند.

این برای آنها در حوزه عمومی هزینه داشت زیرا آنها به این نتیجه رسیدند که فاش نکردن علنی اکتشافات سودمندتر است تا با مقامات وزارت دادگستری در حال بررسی وضعیت مخالفت نکنند و در نهایت آنها را متقاعد کنند که این حادثه چیزی بیش از یک اشتباه حسن نیت نبوده است. . تا آنجا که مشخص است، وکلای رئیس جمهور، برخلاف تیم آقای ترامپ، در مقابل هیچ درخواستی از سوی بازرسان مقاومت نکرده و به دادستان های مسئول حمله نکرده اند.

از نظر قضاوت حقوقی، این واقعیت که آقای بایدن در حال حاضر از خود در مورد رسیدگی به اسناد به صورت تئوری دفاع می کند، هیچ ارتباط مستقیمی با اینکه آیا آقای ترامپ باید به خاطر اقداماتش متهم شود یا خیر، ندارد. با این حال، در واقعیت، دادستان ها نسبت به درک عمومی حساس هستند. در واقع، این نگرانی دلیلی است که آقای گارلند بازرسان ویژه ای را برای انجام هر یک از این تحقیقات منصوب می کند، حتی اگر او معتقد است که اداره او می تواند آنها را منصفانه مدیریت کند.

اندرو وایزمن، که معاون ارشد رابرت اس. مولر سوم، بازپرس ویژه رابرت اس. مولر سوم در جریان تحقیقات در مورد دخالت روسیه در کمپین انتخاباتی سال 2016 از طرف آقای ترامپ بود، گفت که برداشت عمومی نباید در مورد شکایت علیه ترامپ تأثیر بگذارد. رئيس جمهور سابق.

او گفت: “تشخیص تمایزات واقعی مربوطه یک کار اصلی در وزارت دادگستری است.” اما نمی توان ارتباط آن را به عنوان یک موضوع سیاسی انکار کرد. پذیرش عمومی مشروعیت طرح اولین پرونده جنایی علیه رئیس جمهور سابق ایالات متحده بسیار مهم است.»

استنلی ام. برند، وکیل برجسته واشنگتن که قبلا به عنوان مشاور عمومی مجلس نمایندگان خدمت می کرد، گفت که تیم حقوقی آقای ترامپ می تواند با ادعای سوگیری سیاسی به دنبال به چالش کشیدن پیگرد قانونی باشد.

آقای برند گفت: «مساله تعقیب قضایی انتخابی نیز وجود دارد: برخورد متفاوت با پرونده‌های مشابه بر اساس طبقه‌بندی یا معیارهای مظنون». وی با اشاره به آقای گارلند افزود: “من به عنوان منصوب رئیس جمهور ادعا می کنم که او دچار تعارض است – تعارضی که نمی توان با انتصاب یک مشاور ویژه حل و فصل کرد زیرا طبق مقررات وزارت دادگستری مسئولیت نهایی بر عهده وی است.”

این بدان معنا نیست که یک قاضی با استدلال آقای ترامپ موافق باشد. آقای برند گفت: «حتی اگر چنین ادعاهایی در نهایت در دادگاه غالب نشود، آنها تصمیم AG را پیچیده می‌کنند و او باید احتمال دادخواهی طولانی‌مدت و پیچیده پیش از محاکمه چنین ادعاهایی را بسنجید.»

با این حال، در حال حاضر، این دادگاه افکار عمومی است که این پرونده ها در حال انجام است و جمهوری خواهان و دموکرات ها موافق هستند که آقای ترامپ وقفه پیدا کرده است. پس از تمام خشم ناشی از مقاومت وقیحانه آقای ترامپ در تحویل اسناد – و اصرار او بر اینکه می‌تواند آنها را صرفاً با فکر کردن درباره آن از طبقه بندی خارج کند – توجه به آقای بایدن معطوف شد.

دیگر داستان سرراست رئیس‌جمهوری سابق نیست که به نظر می‌رسد به عمد اسنادی را که متعلق به او نبوده است، گرفته است و پس از آن بیش از یک سال از بازگرداندن همه آنها، حتی به دستور قاضی، امتناع کرد. درعوض، این فصل دیگری از چه چیزی است که آقای ترامپ و متحدانش بارها و بارها برای توجیه یا دفاع از اقدامات خود استفاده کرده اند.

تیم میلر، یک استراتژیست قدیمی جمهوری خواه که به یکی از منتقدان اصلی رئیس جمهور سابق تبدیل شد، گفت: «تضاد فاحشی» بین نحوه برخورد ترامپ با موضوع اسناد طبقه بندی شده و نحوه عملکرد بایدن وجود دارد.

او گفت اما به عنوان یک موضوع سیاسی، این پرونده به دست ترامپ بازی می کند.

آقای میلر گفت: «ترامپ توانایی در سطح قهرمانی برای گل آلود کردن آب‌ها و ایجاد معادل‌های نادرست بین رفتار غیرقانونی خود و اشتباهات پیش پا افتاده‌تر دیگران دارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چرا LNER برای روز اعتصاب راه آهن به من بلیت فروخت و از بازپرداخت آن امتناع کرد؟ | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، در آخر هفته، یک بلیط پیش‌خرید …