وکیل دادگستری می گوید اسناد طبقه بندی شده در خانه مایک پنس معاون سابق رئیس جمهور آمریکا کشف شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته وکیل وی، هفته گذشته اسنادی با علائم طبقه بندی شده در خانه مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در ایندیانا کشف شد.

گرگ جاکوب، وکیل پنس، به آرشیو ملی گفت: «به نظر می‌رسد که سوابق اضافی تعداد کمی از اسناد با علامت‌های طبقه‌بندی‌شده هستند که به‌طور ناخواسته جعبه‌بندی شده و در پایان دولت گذشته به خانه شخصی معاون رئیس‌جمهور سابق منتقل شده‌اند.» نامه ای در هفته گذشته

جیکوب گفت که “پنس از وجود اسناد حساس یا طبقه بندی شده در اقامتگاه شخصی خود بی اطلاع بوده است.”

جاکوب اظهار داشت: علاوه بر این، معاون سابق ایالات متحده “اهمیت بالای حفاظت از اطلاعات حساس و طبقه بندی شده را درک می کند و آماده و مایل به همکاری کامل با آرشیو ملی و هرگونه تحقیق مناسب است.”

سخنگوی وزارت دادگستری روز سه شنبه از اظهار نظر خودداری کرد و وکیل پنس فوراً به ایمیلی که خواستار توضیح بیشتر بود پاسخ نداد.

پنس در ماه اوت به آسوشیتدپرس گفت که هنگام خروج از سمت خود هیچ اطلاعات محرمانه ای را با خود همراه نداشته است.

او مستقیماً در پاسخ به این سؤال که آیا پس از ترک پست، اطلاعات طبقه بندی شده ای را حفظ کرده است، گفت: «نه، تا آنجا که من اطلاعی ندارم.»

این یافته‌ها تنها چند هفته پس از تحقیقات درباره جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و کشف اسناد طبقه‌بندی شده در هر دو پرونده او به دست آمد. فضای اداری سابق و خانه او.

در اوایل این ماه، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که رئیس جمهور ایالات متحده هیچ اطلاعی از آنها ندارد.

دقیقاً مشخص نیست که چه تعداد مواد طبقه بندی شده از دفتر و خانه بایدن به دست آمده است و ریچارد ساوبر، مشاور ویژه رئیس جمهور ادعا می کند که “تعداد کمی” بوده است.

از زمان ترک ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ژانویه 2021، تقریباً 300 سند با علائم طبقه بندی – از جمله برخی در سطح فوق محرمانه – از رئیس جمهور سابق ایالات متحده کشف شده است.

در ژانویه 2022، اداره بایگانی و سوابق ملی 15 جعبه اسناد را بازیابی کرد و به مقامات وزارت دادگستری گفت که آنها حاوی “بسیاری” از مواد طبقه بندی شده بودند.

در ماه اوت، ماموران FBI حدود 33 جعبه و کانتینر 11000 سند را از دارایی ترامپ در مار-آ-لاگو بردند، از جمله تقریباً 100 مورد با علائم طبقه بندی که در یک اتاق انبار و یک دفتر یافت شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …