حکم قتل غیرعمد نوجوان 17 ساله ای که پناهجوی افغان را در لندن با چاقو زد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک پسر 17 ساله به دلیل ضربات چاقو به یک پناهجوی افغان در پارک تویکنهام، چند ساعت پس از محکومیت به داشتن چاقو، مجرم شناخته شد.

حضرت ولی 18 ساله بعد از ظهر روز 12 اکتبر 2021 پس از تحمل زخمی به عمق 10 سانتی متر در زمین بازی کرانفورد وی در جنوب غربی لندن در بیمارستان درگذشت.

بازیکنان در یک مسابقه راگبی بین مدرسه ریچموند و مدرسه همپتون شاهد بودند که نوجوان مجروح شده قبل از سقوط یک شاخه را برداشت.

یک پسر 17 ساله اعتراف کرد که چند ساعت پس از خروج از دادگاه قضات چاقو به دست گرفته است، اما انکار کرد که قصد داشته به دانش‌آموز و بازیکن مشتاق کریکت آقای ولی آسیب جدی برساند.

هیئت منصفه در Old Bailey برای بیش از هشت ساعت بحث و بررسی کردند تا او را در قتل مجرم نمی دانند، اما با اکثریت 10 در برابر دو، او را در اتهام جایگزین کمتر قتل عمد مجرم می دانند.

متهم که در اسکله هیچ عکس العملی نشان نداد، برای صدور حکم در تاریخ 10 مارس به بازداشت نوجوانان منتقل شد.

به هیئت منصفه گفته شد که متهم که در یک دوره کالج ثبت نام کرده بود، دو ماه قبل از قتل در 5 اوت 2021 با چاقوی سیاه در مرکز خرید Southside در واندسورث دستگیر شد.

او به این جرم اعتراف کرد و در صبح روز 12 اکتبر در دادگاه قضات ویمبلدون حکم بازپروری جوانان صادر شد. بعد از ظهر همان روز، آقای ولی با مریم احمد زایی، یکی از دوستان زن در پارک نشسته بود که متهم و پنج نوجوان دیگر به آنها نزدیک شدند.

دادستان Jacob Hallam KC گفت که یکی از دختران این گروه اظهار نظر کرد که این جفت “با هم خوب به نظر می رسیدند”. متهم که در آن زمان 16 ساله بود، شروع به فحاشی به آقای ولی کرد که از جایش بلند شد و به او نزدیک شد. متهم با قفسه سینه آقای ولی را هل داد و از او خواست که “پس به سمت من بیا”.

آقای والی با یکی از دوستان مذکر تماس گرفت و از او کمک خواست و گفت که قرار است درگیر شود. متهم سپس یک چاقوی مشکی به طول 20 سانتی متر با فرورفتگی های زیگزاگی شکل روی تیغه تولید کرد.

آقای ولی به خانم احمد زایی گفت که کنار برود و در حالی که هل دادن ادامه داشت به متهم گفت: اگر می توانید با آن دست مرا لمس کنید.

سپس متهم با چاقو به پهلوی راست آقای ولی ضربه زد که باعث زخمی به عمق 10 سانتی متر و از دست دادن خون شدید شد. آقای ولی که به شدت مجروح شد، کت متهم را گرفت و پرسید: چرا به من چاقو زدی؟ او شاخه ای که افتاده بود برداشت اما کمی بعد فرو ریخت.

یک معلم از یک مدرسه محلی کمک های اولیه را ارائه کرد و خدمات اورژانسی در آن حضور یافتند اما آنها نتوانستند جان آقای ولی را نجات دهند. او حدود یک ساعت بعد درگذشت.

آقای هالام به دادگاه گفت که متهم 17 ساله اعتراف کرده است که در یک تماس تلفنی از بازداشتگاه که ضبط شده بود، عصبانی عمل کرده است.

جوان پذیرفت که او سرش گرم است و گفت که این “فقط عصبانیت” است و چاقو زدن “راهی برای رهایی از عصبانیت شما”.

نوجوان با ارائه مدارک در دادگاه ادعا کرد که چاقو را بیرون آورده است زیرا آنها “همدیگر را هل می دادند” و او می خواست تنها بماند.

او گفت که وقتی آقای والی با دوست مرد خود تماس گرفت و افزود: “فکر کردم چیزی روی او بود، چاقو.”

در زمان قتل، این پسر گفت که گاهی اوقات از راه رفتن در خیابان ها “احساس ناامنی” می کند و پس از حوادثی که در آن او، پسر عمو و دوستش مورد حمله قرار گرفته اند، برای “محافظت” چاقو حمل می کند. به دادگاه عکسی از دست متهم نشان داده شد که پس از حمله با چاقو در نیو کراس در سال 2020، نیاز به بخیه داشت.

متهم گفت که از طریق اسنپ چت متوجه شده است که یک دوست 16 ساله به نام لوئیس جانسون در کرایدون با چاقوی زامبی کشته شده است. او همچنین ترس های خود را پس از دست داشتن در خرید و فروش مواد مخدر در خطوط شهرستان توضیح داد.

به هیئت منصفه گفته شد، در نوامبر 2020، برخی از پسران بزرگتر او را تحت فشار قرار دادند تا به ویلتشایر برای فروش مواد مخدر در خانه ای برود. بعد از موافقت برای رفتن، چند روزی از خانه غایب بود و بعد با مادرش تماس گرفت و مادرش برای آوردنش رفت.

او به هیئت منصفه گفت که پسرهای بزرگتر “ناراضی” هستند و او را تهدید کرد.

پس از بازجویی متقابل، پسر اعتراف کرد که یک ماه پس از قتل، در حین بازداشت در موسسه مجرمان جوان فلتهام به یکی دیگر از زندانیان حمله کرده است. او در یک تماس تلفنی لاف زده بود که او و یکی دیگر از زندانیان مقتول را زیر دوش ها هدف قرار داده اند.

او گفت: «من و (جوانان دیگر) با تعدادی از جوانان لوتون درگیر شدیم. ما او را لعنت می کنیم، او هنوز در بیمارستان است.

در Boxing Day در سال 2021، او پشت سر یکی از هم زندانیانش آمد و با مشت به پشت سر او کوبید و سپس در غوغاهای بعدی شرکت کرد.

به هیئت منصفه گفته شد که او به اختلاس اعتراف کرد و به چهار ماه بازداشت و دستور آموزش محکوم شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 6 فوریه – عصر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 06/02/2023 – 18:45 …