پنتاگون تولید توپخانه را برای اوکراین شش برابر خواهد کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که سرمایه‌گذاری جدید در کارخانه‌های مهمات کشور افزایش قابل توجهی در تولید خواهد داشت، اما هنوز تنها کسری از ظرفیت تولیدی است که ارتش در دهه 1940 جمع آوری کرد.

بر اساس گزارش کنگره از اواخر سال گذشته، تا پایان جنگ جهانی دوم، ایالات متحده حدود 85 کارخانه مهمات داشت. امروزه، پنتاگون برای انجام بیشتر این کار به شش کارخانه مهمات ارتش که متعلق به دولت است و توسط پیمانکاران اداره می شود، متکی است.

بنا به گفته‌ها، زیرساخت‌های مهمات ارتش «شامل تأسیساتی با میانگین سنی بیش از 80 سال است» و بسیاری از آن‌ها هنوز در «ساختمان‌های دوران جنگ جهانی دوم و در برخی موارد با تجهیزات مربوط به همان دوره» کار می‌کنند. گزارش ارتش در مورد نوسازی این تأسیسات که در سال 2021 تهیه شد.

راب ویتمن، نماینده جمهوری خواه ویرجینیا و عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، گفت که حمله به اوکراین یک لحظه “اسپوتنیک” بود – با اشاره به پرتاب اولین ماهواره شوروی در سال 1957 به فضا – که نیاز به این سریع را روشن کرد. افزایش ظرفیت تولید مهمات در ایالات متحده

آقای ویتمن در این ماه در طی سخنانی گفت: «تهاجم روسیه به اوکراین واقعاً نشان داد که زنجیره تأمین ما چقدر شکننده و شکننده است، به‌ویژه در رابطه با مهمات که اکنون به وضوح یک وضعیت اضطراری از نظر تلاش برای پر کردن است». در مقابل گروهی از مقامات ارشد پنتاگون.

تولید مهمات توپخانه ای در ایالات متحده فرآیند پیچیده ای است که عمدتاً در چهار تأسیسات دولتی که توسط پیمانکاران خصوصی دفاعی اداره می شوند، صورت می گیرد. بدنه‌های فولادی خالی در کارخانه‌هایی در پنسیلوانیا که توسط جنرال داینامیکس اداره می‌شود، ساخته می‌شوند، مواد منفجره برای آن پوسته‌ها توسط کارگران BAE Systems در تنسی با هم مخلوط می‌شوند و سپس درون پوسته‌های کارخانه‌ای که توسط American Ordnance در روستایی آیووا اداره می‌شود، ریخته می‌شوند، در حالی که پیشرانه شارژ می‌شود. برای شلیک آنها از بشکه های هویتزر توسط BAE در جنوب غربی ویرجینیا ساخته شده است.

فیوزهای پیچ شده در دماغه این پوسته ها که برای انفجار پرتابه ها مورد نیاز است، توسط پیمانکاران در مکان های دیگر تولید می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

از کلچه تا گرونک: ظهور غیرقابل توقف حزب-برادر تنگ پایان | NFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دبلیووقتی نوبت به کارمندان در موقعیت …