متهم تیرانداز والمارت تگزاس به اتهامات فدرال اعتراف کرد | تیراندازی در ال پاسو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردی که گفته می شود در سال 2019 نزدیک به 22 نفر را در یک والمارت در تگزاس به قتل رساند، قصد دارد پس از اینکه دولت ایالات متحده اعلام کرد که به دنبال مجازات اعدام برای او نیست، به اتهامات فدرال اعتراف می کند.

با این وجود، پاتریک کروسیوس همچنان با اتهامات قتل در سطح ایالت مواجه است و اگر در تیراندازی دسته جمعی ال پاسو که مکزیکی ها را هدف قرار داد و 23 نفر را کشت، مجرم شناخته شود، ممکن است به اعدام محکوم شود.

وکلای کروسیوس، 24 ساله، روز شنبه اسنادی را ارائه کردند که به مقامات دادگاه فدرال از “قصد اعتراف به گناه” موکل خود در پرونده علیه وی اطلاع دادند. او به جنایات نفرت و سلاح گرم متهم است.

قاضی، دیوید گوادراما، روز دوشنبه به طور آزمایشی جلسه ای را که کروسیوس درخواست کرده بود برای 8 فوریه در ال پاسو تعیین کرد.

یک مرد سفیدپوست اهل دالاس، کروسیوس پس از قتل‌های والمارت، خود را به پلیس تسلیم کرد، اعتراف کرد که او تیرانداز بوده و توضیح داد که مکزیکی‌ها را هدف گرفته است. بعداً، دادستان ها گفتند که کروسیوس اندکی قبل از حمله آنلاین شده بود و گفت که او آن را انجام می داد زیرا لاتین تگزاس به تگزاس حمله کرده بود.

تگزاس در واقع زمانی بخشی از مکزیک بود تا اینکه شهرک نشینان آمریکایی مخالف ممنوعیت برده داری در مکزیک، شورشی را رهبری کردند که زمینه را برای جنگی فراهم کرد که با واگذاری مکزیک تگزاس به ایالات متحده در سال 1848 به پایان رسید.

کروزیوس نسبت به تمام اتهامات ایالتی و فدرال علیه خود بی گناه اعتراف کرده بود. ابراز تمایل وی برای اعتراف به اتهامات فدرال علیه خود، یک هفته پس از اعلام وزارت دادگستری ایالات متحده مبنی بر عدم پیگیری اعدام کروسیوس قبل از محاکمه ای که به طور آزمایشی برای ژانویه 2024 برنامه ریزی شده بود، صورت می گیرد.

جو بایدن، قبل از اینکه در سال 2020 برنده کاخ سفید شود، قول داده بود که دولت او از مجازات اعدام فدرال استفاده نخواهد کرد.

روز چهارشنبه مشخص نبود که چه زمانی محاکمه در سطح ایالتی کروسیوس ممکن است برگزار شود.

سه روز پس از آن منتشر شد که 11 نفر در استودیوی رقص سالن رقص در مونتری پارک کالیفرنیا به ضرب گلوله کشته شدند. این تیراندازی مرگبارترین تیراندازی در کشور از زمان کشته شدن 19 دانش آموز و دو معلم در مدرسه ابتدایی در Uvalde، تگزاس، در 24 مه بود.

رئیس جمهور پس از حمله به پارک مونتری و همچنین دو تیراندازی جداگانه در خلیج هاف مون، کالیفرنیا، در روز دوشنبه که منجر به کشته شدن هفت نفر دیگر شد، بیانیه ای صادر کرد و خواستار افزایش کنترل اسلحه شد.

در بیانیه بایدن از کنگره خواسته شد تا یک بار دیگر الزام افراد را به 21 سالگی قبل از خرید سلاح های تهاجمی بررسی کند. این اقدام ظاهراً لایحه‌ای را که بایدن در سال گذشته امضا کرد، تقویت می‌کند و هدف آن جلوگیری از دسترسی برخی افراد خطرناک به سلاح گرم بود.

بایدن گفت: «برای ایمن نگه داشتن جوامع، مدارس، محل کار و خانه های آمریکایی اقدام کنید.

آسوشیتدپرس در گزارشی مشارکت داشت

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن سرمایه داری دموکراتیک را احیا کرد – و پارادایم اقتصادی را تغییر داد | رابرت رایش

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، چگونه می توان همزمان با افزایش …