با افزایش هزینه ها، فعالیت های تجاری بریتانیا با سریع ترین سرعت در دو سال گذشته کاهش می یابد | اقتصاد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فعالیت های تجاری در ماه دسامبر با سریع ترین سرعت خود در دو سال اخیر کاهش یافت زیرا هزینه های بالای زندگی مخارج خانوار را محدود کرد و شرکت ها سرمایه گذاری را کاهش دادند و چشم انداز رکود در بریتانیا را افزایش دادند.

بر اساس یک نظرسنجی که از نزدیک تماشا شده است، بخش خدمات، که حدود سه چهارم تولید بخش خصوصی را به خود اختصاص می دهد، با بزرگترین فشار از زمان قرنطینه دوم کووید-19 مواجه شد. رکود تولید در ماه اوت گذشته در ژانویه ادامه یافت.

با نشان دادن اثرات قیمت های بالای انرژی، افزایش نرخ های بهره و کاهش تقاضای مصرف کننده، کسب و کارها از “رکود پایدار” در سفارشات جدید خبر دادند که به این معنی بود که آنها از طریق انباشت سفارشات قدیمی برای حفظ سطح کارمندی خود سرگردان بودند.

شاخص مدیران خرید فلش S&P Global/Cips که شامل 80 درصد پاسخ‌های نظرسنجی از بخش‌های خدمات و تولید است، از 49 در دسامبر به 47.8 پایین‌تر از سطح مورد انتظار اقتصاددانان شهر سقوط کرد. خوانش زیر 50 نشان دهنده انقباض فعالیت است.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد بازرگانی در S&P Global Market Intelligence، گفت: اختلافات صنعتی، کمبود کارکنان، ضررهای صادراتی، افزایش هزینه زندگی و نرخ‌های بهره بالاتر «همه به این معنی است که نرخ افت اقتصادی دوباره در آغاز سال افزایش یافته است». .

او گفت: «اعداد ضعیف‌تر از حد انتظار PMI در ژانویه، خطر سقوط بریتانیا به سمت رکود را نشان می‌دهد».

بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند که بریتانیا در نیمه اول سال 2023 دچار رکود اقتصادی شود، پیش از آنکه در اواخر سال بهبودی جزئی داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود که تورم که از آوریل گذشته بالای 9 درصد باقی مانده است، قبل از پایان سال کاهش یابد و فشار بانک مرکزی انگلیس را برای ادامه افزایش نرخ پایه بسیار بالاتر از 3.5 درصد فعلی کاهش دهد. تورم سرفصل سالانه در بریتانیا در حال حاضر 10.5 درصد است که بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی بانک است.

بنگاه ها گزارش دادند که چشم انداز بودجه خانوارها از تابستان به بعد تحت فشار کمتری ناشی از تورم قرار می گیرد، به این معنی است که آنها انتظار دارند وضعیت خود با پیشرفت سال بهبود یابد.

در این گزارش آمده است: «آخرین خوانش به قوی‌ترین درجه خوش‌بینی برای هشت ماه اشاره کرد.

سطوح بالاتری از اطمینان در هر دو بخش تولید و خدمات ثبت شد که ناشی از امید به بهبود پس‌زمینه اقتصاد جهانی و کاهش فشارهای تورمی داخلی در طول سال 2023 بود.

پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد چین و ایالات متحده در اواخر امسال بهبود پیدا کنند، در حالی که منطقه یورو در مسیر اجتناب از رکود است.

بلافاصله، شرکت‌ها گزارش دادند که قیمت‌های خود را افزایش داده‌اند تا با اضافه شدن افزایش‌های اخیر در دستمزد کارکنان، بیش از 18 ماه افزایش هزینه‌های مواد خام و انرژی را جبران کنند.

ویلیامسون گفت: «نقاط روشنی در این نظرسنجی وجود داشت، از جمله بهبود انتظارات تجاری برای سال آینده و کاهش بیشتر فشارهای تورمی.

«نرخ کلی کاهش نشان‌داده‌شده نیز بسیار اندک است. اما این غیرقابل انکار شروع ناامیدکننده سال برای بریتانیا است که نه تنها منعکس کننده ضربه های کوتاه مدت به رشد مانند اقدامات اعتصابی و افزایش هزینه های انرژی به دلیل جنگ اوکراین است، بلکه همچنین نشان دهنده آسیب مداوم به اقتصاد از مدت طولانی تر است. وی افزود: مسائل ساختاری مانند کمبود نیروی کار و مشکلات تجاری مرتبط با برگزیت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

NT ممنوعیت الکل را در تلاش برای جلوگیری از افزایش جرم و جنایت در آلیس اسپرینگز | آلیس اسپرینگز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ممنوعیت های الکل قرار است …