ریشی سوناک به چند غواص نیاز دارد تا اعماق تاریک امور مالیاتی ندیم زهاوی را آب کند؟ | مارینا هاید

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افتحولات الهام بخش دیگری در زندگی عمومی بریتانیا، در حالی که تحقیقات دیگری در مورد یکی از اعضای خدمتگزار دولت آغاز شده است. ریشی سوناک، نخست وزیر، پس از آنکه هفته گذشته مدعی شد که رئیس حزب و صدراعظم سابق، ندیم زهاوی، «به طور کامل» به موضوع مبهم مالیات هایش پرداخته است، دیروز اعلام کرد: «من از مشاور مستقل خود خواسته ام که همه چیز را بررسی کند.» آبهای عمیق و اینها. خوب است Sunak باعث می شود که شبیه یک تمرین لایروبی واقعی به نظر برسد که برای آن غواصان hazmat مستقر شده اند و یک دندانپزشک قانونی در حالت آماده باش قرار گرفته است.

پس از خروج آبرومندانه او در هفته گذشته، ما مجبور شدیم بحث های خسته کننده زیادی را تحمل کنیم که آیا جاسیندا آردرن واقعاً می تواند “همه چیز را داشته باشد” یا نه. پس از تصمیم مضحک زهاوی مبنی بر عدم خروج از این هفته، امیدوارید شماره 10 بپرسد: آیا واقعاً ندیم می تواند «همه چیز را داشته باشد» – یک شغل عالی در دولت و یک لایحه مالیاتی به اندازه عقل جاناتان گالیس؟ نه، به نظر می رسد پاسخ واضحی باشد – اما به نظر نمی رسد که زهاوی به آن رسیده است.

وی دیروز گفت: «برای اطمینان از استقلال این روند، متوجه خواهید شد که بحث بیشتر در این مورد نامناسب است.» بیشتر از این؟ او اصلاً در مورد آن صحبت نکرده است، مگر اینکه شما تهدیدهای قانونی را برای “لکه گیری” حساب کنید که به نظر می رسد “واقعیت” است. اما باز هم، عموم مردم خود را در بلاتکلیفی آشنا می‌بینند: به آنها گفته می‌شود که «مناسب» نیست که از یافته‌های یک تحقیق رسمی دیگر جلوگیری کنیم. این چیزها باید چند ده ارزان تر باشند.

وزیر دادگستری به دلیل قلدری تحت بازجویی رسمی است. مردی که صدراعظم بود تحت تحقیقات رسمی در مورد امور مالیاتی خود است. او اکنون رئیس حزب است و مسئول نمایندگی دولت در صحنه عمومی است. سلف او در نقش صدراعظم، یکی از ریشی سوناک، همسری داشت که از وضعیت غیرخانگی استفاده می کرد تا از پرداخت مالیات بریتانیا بر دارایی هنگفت خود اجتناب کند. آنها تحقیقی در رابطه با آن داشتند – البته فقط در مورد نحوه افشای اطلاعات.

سلف سوناک در نقش نخست‌وزیر، خود موضوع بسیاری از تحقیقات طولانی‌مدت از سوی همه، از مقامات استاندارد گرفته تا کارمندان ارشد دولتی گرفته تا پلیس بود، که نتایج آن برای همیشه به ما هشدار داده می‌شد که «مناسب» نیست. پیش دستی کردن

تحقیقات کمیته امتیازات در مورد بوریس جانسون همچنان ادامه دارد و به زودی در مرکز قرار خواهد گرفت. هم‌اکنون دو تحقیق جدید درباره انتصاب رئیس بی‌بی‌سی در میان ادعاهایی وجود دارد که او به جانسون در گرفتن وام تا سقف 800000 پوند هفته قبل از انتصاب نخست‌وزیر وقت به این نقش کمک کرده است. هر کدام از اینها هر چه باشد، آیا کلمات مناسب برای وضعیت دائمی برزخ تحقیقاتی که در آن دولت وجود دارد واقعاً «مناسب» و «مناسب» است؟

تا آنجا که زاهاوی می گوید، این واقعیت که بلافاصله برای عموم مردمی که در حال حاضر به پایان کسب و کار مهلت اظهارنامه مالیاتی ژانویه خیره شده اند آشکار می شود این است که صدراعظم وقت مجبور است میلیون ها پوند مالیات اجتناب شده و جریمه ای به HMRC بپردازد. او در آن زمان مسئول بود، یک پیستک کامل و مطلق است.

با این حال، من برای لوری مگنوس، رئیس اخلاق وزارتی تازه کار، که اکنون اولین پرونده خود را دارد، هیجان زده هستم. پیدا کردن سبک رویه لوری بسیار سرگرم کننده خواهد بود – آیا این روشی خواهد بود که سلف او، لرد گیدت از آن پیروی می کرد، یا شاید ناامیدی خاموشی که سلف گیدت، الکس آلن را فرا گرفت، که تصمیم به استعفا گرفت. تحقیقات طولانی او در مورد اینکه پریتی پاتل قانون وزارت را نقض کرده بود توسط بوریس جانسون رد شد و به سرعت تصمیم گرفت که او این کار را نکرده است.

احتمالاً سؤال بزرگی که مگنوس روی تخته سفید تحقیق می‌نویسد این است: چه کسی از مأمور مالیات مالیات می‌گیرد؟ مانند من، شما نمی خواهید چیزی را پیش دستی کنید، اما امیدوارید که مردی که در آن زمان نظارت نهایی بر درآمد داخلی داشت، در واقع بخش نامشخصی از دوران تصدی خود را صرف مذاکره برای مذاکره چند میلیون پوندی خود نکرده باشد. کمبودهای این بخش

“این یک حواس پرتی است”: وزیر سابق کابینه محافظه‌کاران از ندیم زهاوی خواست تا “کنار برود” – ویدئو

در مورد سوناک، تصمیم او برای طولانی کردن این موضوع با تحقیقات اخلاقی صرفاً بر ضعف و قضاوت ضعیف او و همچنین نشان دادن نخست وزیری با آسیب پذیری های داخلی خاص خود در این جبهه در داستان های هولناک با کلمه “مالیات” در این جبهه است. عنوان. البته، زهاوی اغلب در میان نمایندگان محافظه‌کار به‌عنوان «شخصیت‌پذیر» و «پسندیده» توصیف می‌شود، که با توجه به اطلاعات، یادآوری دیگری است که پرداخت نکردن مالیات مناسب شکل قابل قبولی از جامعه‌گرایی است.

پس از آن، شما می توانید خیلی از وضعیت زهاوی را با توجه یا عدم حضور مدافعانش بگویید. امروز صبح، دولت کریس فیلپ، وزیر امور داخله را به عنوان قربانی پخش دور پخش کرد. فیلپ در شرکت‌های متعددی مشارکت داشته است که از بین رفته‌اند و در برخی موارد گفته می‌شود که به مامور مالیات بدهکار بوده‌اند. توجه دارم که او خود را به عنوان یک “کارآفرین سریالی“، که کمی شبیه به فردی مبتلا به سیفلیس است که خود را “رومانتیک ناامید” توصیف می کند. فیلپ، مانند دیگرانی که در روزهای اخیر به بالاترین مقام فرستاده شده‌اند، عمدتاً بر این فرمول تکیه می‌کند که چیزی یا چیز دیگری «درک من است»، یا چیزی یا دیگری «درک» نخست‌وزیر بوده است. با این حال، به وضوح چیزهای زیادی برای درک باقی مانده است. مردم با منظره عجیب و غریب افرادی روبرو می شوند که هر روز با یکدیگر کار می کنند و ادعا می کنند “ما نمی دانیم”. پس چرا همه را از درد و رنج زیادی نجات نمی دهید و فقط نمی پرسید؟ باید تعجب کنید که آیا کسی در رأس دولت با هم صحبت می کند؟

برای یادآوری زمان‌بندی پوچ‌گرایانه همه این‌ها، زاهاوی تنها زمانی به عنوان صدراعظم منصوب شد که سوناک در روزهای رو به مرگ دولت جانسون استعفا داد – معادل ارتقای رویایی شما به افسر دوم در هیندنبورگ، اندکی پس از باریدن ذره‌هایی از خاکستر آن. نیوجرسی. به سختی چند ساعت بعد، حتی زاهاوی هم به نظر می رسید که این وضعیت را به پایان رسانده بود و بیانیه ای را در سربرگ وزارت خزانه داری منتشر کرد و توضیح داد که متعاقباً تلاش کرده است جانسون را استعفا دهد. این حمید گفت: «دیروز به نخست‌وزیر روشن کردم که این تنها یک جهت است و او باید با عزت آنجا را ترک کند… دلم می‌سوزد که او گوش نداده است». ندیم در پایان گفت: «نخست وزیر، شما در دل خود می‌دانید که کار درست چیست و اکنون بروید.»

برداشت های کلی؟ گرامر و حس ندیم که دقیقاً این سند به چه کسی خطاب می‌شود، در سراسر مغازه وجود دارد. اما هسته ای از توصیه های خوب برای موقعیتی که اکنون در آن قرار دارد وجود دارد، اگر فقط به خودش اجازه می داد آن را بگیرد و اکنون آن را بپذیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با بحث لیگ برتر و EFL، صعود و سقوط به دسته تغییر می کند | سیاست فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، مندر هفته‌های آینده، کاغذ سفید دولت …