بایدن از کنگره می خواهد که ممنوعیت سلاح های تهاجمی را پس از تیراندازی اخیر بازگرداند – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

در حالی که تیراندازی های دسته جمعی مانند تیراندازی هایی که در روزهای گذشته در کالیفرنیا رخ داد ممکن است سرفصل ها و فراخوان هایی برای اقدام ایجاد کند، الیور هلمز از آبان نیوز گزارش می دهد که خشونت با اسلحه به طرز نگران کننده ای در ایالات متحده رایج است:

دو قتل هولناک که تنها در چند روز از هم جدا شده اند، کالیفرنیا را تکان داده است، اما چنین تیراندازی های کابوس وار جمعی را نمی توان در ایالات متحده غیرعادی تلقی کرد. در حالی که هنوز یک هفته از ژانویه باقی مانده است، امسال 39 تیراندازی جمعی در سراسر کشور رخ داده است که پنج مورد از آنها در کالیفرنیا بوده است.

گزارش‌های آرشیو Gun Violence، یک گروه تحقیقاتی غیرانتفاعی، قابل پیش‌بینی بودن تیراندازی‌های جمعی در آمریکا را نشان می‌دهد. بر اساس داده های آنها در سال 2023 تا کنون نزدیک به 70 نفر در آنها به ضرب گلوله کشته شده اند – که تیراندازی دسته جمعی را به عنوان هر حمله مسلحانه طبقه بندی می کند که در آن حداقل چهار نفر مجروح یا کشته شوند، بدون احتساب عامل.

با گسترش همه موارد مرگ و میر ناشی از خشونت با اسلحه، بدون احتساب خودکشی، 1214 نفر قبل از پایان ماه اول سال جاری کشته شده اند که 120 نفر از آنها کودک هستند. احتمالاً تا پایان سال 2023 به ده ها هزار افزایش می یابد – این رقم برای سال 2022 20200 است.

در مقایسه، آخرین داده‌های بریتانیا نشان داد که در طول یک سال تمام منتهی به مارس 2022، 31 نفر با سلاح گرم کشته شدند. جمعیت بریتانیا 67 میلیون تا 333 میلیون نفر است.

یک چرخه آشنا پس از تیراندازی های دسته جمعی آمریکایی ها رخ می دهد، و به هر حال، پس از قتل عام های دوقلو در کالیفرنیا دوباره اتفاق می افتد.

چیزی شبیه به این است: چندین نفر توسط یک مرد مسلح کشته می شوند، همانطور که در پارک مونتری کالیفرنیا در روز شنبه و خلیج هاف مون در روز دوشنبه اتفاق افتاد. جو بایدن خواستار محدودیت‌های جدید در مورد مالکیت اسلحه است و استدلال می‌کند که می‌توانستند از دست قاتل به سلاح جلوگیری کنند. او توسط اکثر، اگر نگوییم همه دموکرات های کنگره، حمایت می شود، اما اکثر، اگر نگوییم همه جمهوری خواهان، او را رد می کنند. تقاضا به جایی نمی رسد.

تنها استثنای آن پس از تیراندازی سال گذشته در یک مدرسه ابتدایی در Uvalde، تگزاس، و در یک فروشگاه مواد غذایی در Buffalo، نیویورک، زمانی که دموکرات ها موفق شدند به اندازه کافی آرای جمهوری خواهان را به دست آورند تا بسته ای از اقدامات متوسط ​​​​کنترل اسلحه را از طریق کنگره به دست آورند، رخ داد. اما این قانون ممنوعیت سلاح‌های تهاجمی نبود که بایدن از کنگره خواست تا آن را تصویب کند، درخواستی که او در ماه‌های پس از آن و با ادامه تیراندازی‌های جمعی تکرار کرد. با توجه به اینکه جمهوری خواهان اکنون مجلس نمایندگان را کنترل می کنند، به نظر می رسد کمتر احتمال دارد که چنین اقدامی تایید شود.

بایدن پس از دومین تیراندازی دسته جمعی خواستار تمدید ممنوعیت تسلیحات تهاجمی شد

صبح بخیر، خوانندگان وبلاگ سیاست ایالات متحده. جو بایدن پس از کشته شدن هفت نفر در تیراندازی دسته جمعی در روز دوشنبه در حومه شهر Half Moon Bay کالیفرنیا، از کنگره خواست بار دیگر ممنوعیت سلاح های تهاجمی را تصویب کند. این تنها چند روز پس از آن بود که تیراندازی جداگانه 11 نفر را در مونتری پارک، حومه لس آنجلس کشت. کنگره در سال 1994 ممنوعیت تسلیحات تهاجمی را تصویب کرد که 10 سال بعد منقضی شد و بایدن بارها خواستار تمدید آن شده است، از جمله پس از کشتار سال گذشته در مدرسه ابتدایی در Uvalde، تگزاس. اما بسیاری از جمهوری خواهان کنگره با چنین اقدامی مخالف هستند و درست مانند پس از تیراندازی های دسته جمعی قبلی، بعید به نظر می رسد که تصویب شود.

در اینجا چیزی است که ما می توانیم انتظار داشته باشیم که امروز اتفاق بیفتد:

  • یک قاضی در آتلانتا در ساعت 12 بعد از ظهر به وقت شرقی جلسه استماع تشکیل خواهد داد تا مشخص شود که آیا گزارش هیئت منصفه ویژه دونالد ترامپکمپین او برای مداخله در نتیجه انتخابات 2020 گرجستان علنی خواهد شد و خطرات قانونی رئیس جمهور سابق را افزایش می دهد.

  • بایدن در کاخ سفید با رهبران دموکرات کنگره در ساعت 3 بعدازظهر و پذیرایی از قانونگذاران جدید در ساعت 5:20 بعدازظهر خواهد بود.

  • کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در ساعت 1:30 بعدازظهر به خبرنگاران توضیح خواهد داد و احتمالاً سؤالاتی را درباره رسوایی اسناد طبقه بندی شده بایدن از او خواهند پرسید که او پاسخی نخواهد داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هنگ کنگ: محاکمه مهم امنیت ملی 47 مدافع دموکراسی آغاز شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بزرگترین محاکمه امنیت ملی هنگ …