قطارهای یورواستار به دلیل قوانین گذرنامه برگزیت مجبور به حرکت با صندلی های خالی شدند | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زمان اوج بار قطارهای یورواستار روزانه مجبور می شوند با صدها صندلی خالی از کانال عبور کنند زیرا پلیس مرزی نمی تواند گذرنامه ها را سریع پردازش کند.

روسای یورو استار گفتند که حدود 350 صندلی از 900 صندلی در اولین خدمات بین لندن، پاریس و بروکسل علیرغم “تقاضای زیاد” برای سبزترین نوع سفرهای بین المللی به طور معمول فروخته نمی شود.

گذرنامه‌های بریتانیا باید به طور جداگانه مهر شوند، حتی برای مسافرانی که می‌توانند از گیت‌های الکترونیکی عبور کنند، از زمان برگزیت. گوندولین کازناو، مدیر اجرایی، گفت: اکنون به مسافران گفته می شود تا 90 دقیقه قبل از برخی پروازها به مقصد برسند، اما تنگناها در ایستگاه ها همچنان به این معنی است که نمی توان همه آنها را به موقع بررسی کرد.

او گفت که همه‌گیری کووید، زمانی که سفرهای بین‌المللی تا حد زیادی منتفی بود، «تعداد کارکنان پلیس مرزی در پاریس نورد و سنت پانکراس را به شدت کاهش داده است» و با قوانین برگزیت در حال اجرا، «شما باید پاسپورت‌های بریتانیا را مهر کنید».

کازناو، که از اکتبر 2022 این گروه را اداره می‌کند، افزود: «حتی من – من مجوز کار دارم، آنها می‌دانند من کی هستم – آنها می‌پرسند: «در بریتانیا می‌خواهی چه کار کنی؟». تقریبا 30 درصد زمان بیشتری می برد [than before]”

او گفت رسیدگی به مسائل مربوط به ظرفیت ایستگاه‌ها اولویت اصلی اوست، زیرا یورو استار تنها می‌تواند حدود 70 درصد از صندلی‌های قبل از کووید و برگزیت را در سراسر کانال ارائه دهد.

کازناو گفت: تنها 250 صندلی را می توان با خروج از آمستردام پر کرد زیرا فضای کافی در ایستگاه برای کنترل مرزها وجود ندارد، با این حال لندن به پایتخت هلند یکی از شلوغ ترین مسیرهای هوایی در اروپا است.

او گفت که تقاضا برای سفر در بریتانیا بسیار زیاد است و اوقات فراغت «کاملاً بازگشته است» و حدود 80 تا 85 درصد از مسافران تجاری در مقایسه با سال 2019.

او افزود: «مایه تاسف این است که به دلیل این تنگناهای ایستگاه نمی‌توانیم صندلی‌های کافی ارائه دهیم.

او امکان بازگرداندن سرویس قطار اسکی محبوب یورواستار یا بازگشایی توقفگاه های Ebbsfleet و Ashford در کنت را تا زمانی که وضعیت در هاب های بزرگ حل و فصل شود را رد کرد.

فرانسوا لو دوز، افسر ارشد بازرگانی، گفت در حالی که قطارهای صبح زود به طور کلی بیشترین آسیب را دیده اند، برای جلوگیری از تشدید تاخیر، صندلی ها در طول روز در سرویس ها محدود شده است. او گفت: “ما در دربندی قطارها – تنظیم دقیق تعداد صندلی های موجود” متخصص شده ایم.

او اعتراف کرد که کرایه‌ها را برای مسافرانی که خواهان سفرهای سبزتر هستند بسیار گران‌تر می‌کند: «این مانند غذای ارگانیک است. او افزود: “تا زمانی که مشکل ظرفیت وجود داشته باشد، مشکلاتی را ایجاد می کند.”

صف‌ها و محدودیت‌های ظرفیت احتمالاً زمانی تشدید می‌شوند که سیستم ورود و خروج اتحادیه اروپا برای مسافران خارجی، از جمله اتباع بریتانیا، معرفی شود. اکنون حداقل تا پایان سال 2023 به تعویق افتاده است. کازناو گفت که به تعویق افتادن استقبال می شود، اما “یک نگرانی بزرگ” باقی مانده است.

Cazenave در حالی در بروکسل صحبت می کرد که یورواستار پس از ادغام سال گذشته خود با اپراتور پرسرعت فرانسوی-بلژیکی Thalys از لوگوی جدید خود رونمایی کرد و جاه طلبی خود را برای افزایش به 30 میلیون مسافر تا سال 2030 از مجموع 19 میلیون مسافر در دو شرکت در سال 2019 مجدداً تأیید کرد. .

آنها از اکتبر 2023 تحت یک وب سایت و سیستم رزرو واحد گرد هم می آیند و امکان رزرو آسان تر سفرهای مستقیم و متصل بین لندن و قاره را فراهم می کنند. مسافران بریتانیا می توانند بلیط یورو استار را برای مقاصد آلمان از جمله کلن و دورتموند خریداری کنند که از طریق بروکسل به آن متصل می شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …