برگزیت: هزینه های ساخت و ساز بریتانیا «بسیار شدیدتر از اتحادیه اروپا افزایش یافته است» | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات جدید نشان می دهد که هزینه مصالح و نیروی کار برای ساخت و ساز در بریتانیا از زمان همه پرسی برگزیت به شدت بیشتر از اتحادیه اروپا افزایش یافته است.

تجزیه و تحلیل داده های کشورهای عضو اتحادیه اروپا، پایگاه داده مرکزی اتحادیه اروپا، یورواستات و وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی بریتانیا نشان می دهد که بین سال های 2015 تا 2022 هزینه مصالح ساختمانی از جمله سیمان، چوب و فولاد 60 درصد افزایش یافته است.

در همان زمان هزینه نیروی کار در بریتانیا 30 درصد افزایش یافت.

در اتحادیه اروپا که فشارهای مشابهی از جمله مشکلات زنجیره تامین و کووید اعمال شد، هزینه مواد 35 درصد افزایش یافت در حالی که نیروی کار در کشورهایی مانند دانمارک و هلند کمی بیش از 14 درصد افزایش یافت.

کمیسیون تجارت و بازرگانی بریتانیا (UKTBC)، یک بدنه مستقل از کارشناسان که برای ردیابی تأثیرات برگزیت تشکیل شده است، گفت که این تحقیق نگرانی‌های فزاینده در مورد کمبود نیروی کار در بریتانیا را عمیق‌تر خواهد کرد.

D’Maris Coffman، مدیر مدرسه ساخت و ساز پایدار بارتلت در دانشگاه کالج لندن گفت کووید و بحران انرژی نیز هزینه ها را افزایش داده است.

او گفت: «در مجموع، من موافق این هستم که کووید از این سه مورد کمترین است، احتمالاً یک پنجم همه، و برگزیت و بحران انرژی احتمالاً هر کدام حدود دو پنجم، حدود 40 درصد است.

هیلاری بنن، نماینده حزب کارگر و رئیس سابق کمیته برگزیت مجلس عوام، گفت: «واضح است که برگزیت و معاملات تجاری بعدی آن بیشتر از فرصت‌ها، برای کسب‌وکارهای بریتانیا مشکلات ایجاد کرده است».

هفته گذشته یک اندیشکده تخمین زد که برگزیت منجر به کمبود 330000 نیروی کار در بریتانیا شده است که بیشتر در بخش‌های کم مهارت بوده است.

UKTBC اکنون یک مشاوره سراسری برای جمع آوری شواهد در مورد بزرگترین چالش های پیش روی برگزیت راه اندازی کرده است.

کسب و کارهای کوچک صادراتی به اتحادیه اروپا آسیب ویژه ای دیده اند.

روز دوشنبه یک کارآفرین بریتانیایی در شرکت Cycloc که سیستم‌های ذخیره‌سازی دوچرخه داخلی را تولید می‌کند، گفت که چگونه ۲۵ درصد از درآمد فروش را به دلیل برگزیت از دست داده است.

انجمن محصولات ساختمانی گفت که تجربه Cycloc منعکس کننده تجربه کسب و کارهای کوچک در بخش ساختمان است.

شرکت‌های بزرگی که محصولات ساختمانی را به اتحادیه اروپا صادر می‌کنند تیم‌های بزرگی دارند و می‌توانند با مدیریت، بوروکراسی و هزینه‌های اضافی مقابله کنند. نوبل فرانسیس، مدیر اقتصاد انجمن محصولات ساختمانی، گفت: مسئله کلیدی برای شرکت های کوچکتری است که صادرکننده هستند.

آنها با هزینه منابع اضافی، مدیریت، بوروکراسی و بوروکراسی دست و پنجه نرم کرده اند و به همین دلیل است که شما به نقطه ای می رسید که صادرات محصولات ساختمانی به اتحادیه اروپا هنوز بیش از یک سوم کمتر از قبل است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …