اسپانیا دومین نشست اضطراری را در مورد قتل شش زن دیگر برگزار کرد | اسپانیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت اسپانیا دومین جلسه اضطراری کارشناسان خشونت خانگی را در کمتر از یک ماه پس از قتل شش زن و یک دختر جوان از آغاز ژانویه فراخوانده است و در حال بررسی طرحی است تا زنان آزاردیده را مطلع کند که آیا شریک زندگی آنها بوده است یا خیر. محکوم به جرایم خشونت آمیز

کمیته بحران آخرین بار پس از قتل 11 زن در ماه دسامبر تشکیل شد.

روز دوشنبه یک زن 45 ساله و دختر هشت ساله اش در استان وایادولید در شمال غربی اسپانیا به قتل رسیدند. قتل آنها پنج روز پس از قتل یک زن 38 ساله در استان لیدا کاتالونیا صورت گرفت.

از سال 2003، زمانی که دولت شروع به ثبت این قتل ها کرد، با آخرین مرگ و میر، تعداد زنان کشته شده توسط شریک یا شریک قبلی خود به 1188 نفر رسید. در همین مدت، 49 کودک در حملات خشونت خانگی به قتل رسیده اند. در سال 2022، 49 زن توسط شریک یا شریک سابق خود کشته شدند، در حالی که 43 زن در سال 2021 در چنین حملاتی جان خود را از دست دادند.

ایرن مونترو، وزیر برابری اسپانیا، گفت: «تاکنون در ژانویه امسال، شش زن و یک دختر هشت ساله با خشونت جنسی به قتل رسیده‌اند. توییت کرد بعدازظهر دوشنبه

“وزارت برابری یک جلسه کمیته بحران را در ساعت 10 صبح امروز جمعه برگزار می کند تا هر مورد را با جزئیات تجزیه و تحلیل کند، بفهمد چه چیزی اشتباه رخ داده است، هماهنگی را بهبود بخشد – و مطمئن شود که ما همیشه به موقع به آنجا می رسیم.” در این نشست مقاماتی از وزارتخانه های برابری، کشور و دادگستری و نمایندگانی از مناطق خودگردان اسپانیا حضور خواهند داشت.

در مواجهه با افزایش شدید چنین قتل‌هایی، دولت سوسیالیست اسپانیا در حال بررسی پیشنهادهایی است که به مقامات اجازه می‌دهد تا زنان قربانی خشونت خانگی را از محکومیت‌های قبلی شریک زندگی خود آگاه کنند.

با این حال، دادستان عمومی اسپانیا برای خشونت علیه زنان هشدار داده است که چنین هشدارهایی را نمی توان «به طور خودکار یا کلی» صادر کرد و افزود که شرایط خاص هر مورد باید در نظر گرفته شود.

ماه گذشته، دولت از دادگاه ها و دادستان ها خواست تا استفاده از دستبندهای الکترونیکی را برای کمک به محافظت از زنانی که شرکای سابقشان مشمول دستورات منع شده بودند، افزایش دهند.

پیلار لوپ، وزیر دادگستری، در پایان دسامبر گفت: “ما فکر می کنیم که ترویج استفاده از وسایل الکترونیکی، مانند دستبندهایی که زنان را از حضور متجاوزان آگاه می کند، مهم است.” از سال 2009 که این دستبندها آورده شد، هیچ زنی که دستبند به دست داشته باشد به قتل نرسیده است.» لوپ گفت که مقابله با کسانی که “آفت” خشونت مبتنی بر جنسیت را انکار می کنند نیز مهم است.

با این حال، احزاب مخالف دولت را متهم کرده‌اند که با ارائه قوانین بحث‌برانگیز که به برخی از مجرمان جنسی محکوم شده اجازه می‌دهد تا در دادگاه تجدید نظر از مجازات‌هایشان کاسته شود، در حمایت از زنان کوتاهی کرده است.

قانون «فقط بله به معنای بله» اسپانیا – که به دنبال خشم گسترده در مورد تجاوز گروهی «گرگ» در پامپلونا در سال 2016 به وجود آمد – رضایت را به یک عامل کلیدی در موارد تجاوز جنسی تبدیل کرده است.

اما همچنین دامنه حداقل و حداکثر مجازات‌های زندان را بازبینی کرده است و به برخی از مجرمان جنسی محکوم می‌شود تا علیه مجازات‌های خود تجدیدنظر کنند و آنها را کاهش دهند. تا پایان دسامبر، 129 مجرم مجرم از تغییرات مجازات بهره مند شدند.

معاون رئیس کانون وکلای مادرید اخیراً به ال پایس گفت که نگرانی وکلا در مورد پیامدهای “ناخواسته” قانون جدید مورد توجه قرار نگرفته است و آلبرتو نونیز فیجو، رهبر حزب محافظه کار خلق، این قانون را “یک هیئت قانونی” خواند. “.

حمله پامپلونا – که به عنوان پرونده “گرگ” پس از نامی که متجاوزان به خود دادند – اسپانیا را شوکه کرد و بحث های شدیدی را در مورد قانون جرایم جنسی آن برانگیخت.

پس از آن که قضات دادگاه اصلی این پنج نفر را از تجاوز گروهی تبرئه کردند و آنها را تنها به اتهام آزار جنسی کمتر محکوم کردند، در سراسر کشور اعتراضاتی به راه افتاد.

در ژوئن 2019، دادگاه عالی اسپانیا حکم دادگاه منطقه ای را لغو کرد، حکم داد که این افراد مرتکب تجاوز جنسی شده اند و مجازات آنها را از 9 سال به 15 سال افزایش داد.

در سپتامبر همان سال، معترضان به خیابان‌های بیش از 250 شهر و شهر در سراسر اسپانیا آمدند تا پس از یک سری موارد تجاوز جنسی و تابستانی که در آن 19 زن توسط شرکای فعلی یا سابق به قتل رسیدند، “وضعیت اضطراری فمینیستی” اعلام کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …