پس از برگزیت: بر اساس ادعای گزارش، احتمال تغییر توافق اتحادیه اروپا و بریتانیا “کم” است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک گزارش جدید نشان می دهد که شانس تغییر روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا پس از برگزیت بسیار اندک است.

در گزارش بریتانیا در اروپای در حال تغییر (UKICE) که روز سه‌شنبه منتشر شد، آمده است که علیرغم اینکه بریتانیا ضربه اقتصادی قابل توجهی را از خروج از اتحادیه و کاهش حمایت عمومی از برگزیت وارد کرده است، تغییرات عمده در روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا بعید است.

اما به امکان معاملات خاص بخش برای خدمات مالی، ماهیگیری و انرژی اشاره کرد که برای جلوگیری از اختلال بیشتر ضروری است.

آناند منون، مدیر UKICE گفت: “چشم انداز چنین مذاکره مجدد بسیار کم است.”

نظرسنجی UKICE در دسامبر نشان داد که 56 درصد از بریتانیایی ها گفتند که به پیوستن مجدد به اتحادیه اروپا رای خواهند داد، در حالی که در فوریه 45 درصد بود – نتیجه ای که تا حد زیادی با نظرسنجی های دیگر مطابقت دارد.

با این حال، حزب حاکم محافظه کار بریتانیا در مورد برگزیت دو برابر شده است، در حالی که حزب مخالف کارگر مایل است از پیشنهاداتی مبنی بر شکست توافقنامه پس از 2016 اجتناب کند، زیرا از از دست دادن حمایت در مناطق رأی گیری برگزیت می ترسد.

مذاکرات بین لندن و بروکسل در مورد اجرای برگزیت تقریباً سه سال پس از خروج بریتانیا از بلوک ادامه دارد و نتیجه نهایی هنوز در حال شکل‌گیری است.

یک نقطه عطف خاص این است که چگونه می توان مرز باز بین ایرلند شمالی، که بخشی از بریتانیا است، و کشور عضو اتحادیه اروپا، ایرلند، مدیریت کرد.

در این گزارش آمده است: «چالش فوری حل مسائل پیرامون پروتکل ایرلند شمالی است، اما حتی اگر این امر محقق شود، ضرب الاجل‌ها و تصمیم‌گیری‌های دیگری در راه است.»

UKICE گفت که روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا “به دور از حل و فصل یا باثبات بود.” اما اشاره کرد که به نظر نمی رسد هیچ یک از طرفین بخواهند توافقنامه تجارت و همکاری (TCA) که در دسامبر 2020 پس از بیش از چهار سال بحث سیاسی امضا شده است را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند.

این بیانیه با اشاره به عدم اعتماد، سیاست بریتانیا و مزایای توافق فعلی برای صادرکنندگان اتحادیه اروپا گفت: «به نظر می‌رسد فضای سیاسی کمی در دو طرف کانال برای بازنگری اساسی در رابطه یا مذاکره مجدد وجود دارد.»

در این بیانیه آمده است: «تغییرات در این رابطه احتمالاً در آینده نزدیک آهسته و تدریجی خواهد بود.

تأثیرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گسترده بوده و بر تجارت و اقتصاد و همچنین مردم دو طرف کانال مانش تأثیر گذاشته است.

در حالی که تفکیک تأثیر اقتصادی برگزیت از کووید، جنگ اوکراین و بحران انرژی دشوار است، اجماع تقریباً در میان اقتصاددانان وجود دارد که آنها را بدتر کرده است.

اقتصاد بریتانیا در مقایسه با همسایگان اروپایی خود پس از همه‌گیری ضعیف عمل کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …