فورد 3200 شغل در اروپا را اخراج می کند و بخشی از کار خود را به آمریکا منتقل می کند | آب کم عمق

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته بزرگترین اتحادیه آلمان، فورد قصد دارد 3200 شغل خود را در سراسر اروپا کاهش دهد، زیرا این خودروساز به دنبال کاهش هزینه ها و تغییر تمرکز به سمت خودروهای الکتریکی است.

به گفته IG Metall، بیشتر 2500 شغل در توسعه محصول و تا 700 شغل در نقش های اداری که خودروساز امیدوار است حذف کند در آلمان واقع شده اند.

به گزارش فایننشال تایمز، این اتحادیه که نماینده 2.2 میلیون عضو در صنایع فلزی، الکتریکی، آهن، فولاد و خودرو است، گفت که کاهش دیگر ممکن است در سایت هایی در بلژیک و بریتانیا کاهش یابد.

کارگران سایت کلن که حدود 14000 نفر را استخدام می کند، روز دوشنبه از این برنامه ها مطلع شدند.

آی‌جی متال گفت: «اگر مذاکرات بین شورای کار و مدیریت در هفته‌های آینده آینده کارگران را تضمین نکند، ما به این روند خواهیم پیوست.

ما از اقداماتی که می تواند تأثیر جدی بر این شرکت داشته باشد، نه تنها در آلمان بلکه در سراسر اروپا، خودداری نمی کنیم.

این خودروساز آمریکایی سال هاست که مشاغل خود را در اروپا کاهش داده است زیرا قصد دارد تمرکز خود را به سمت وسایل نقلیه الکتریکی معطوف کند.

مدیر اجرایی این شرکت، جیم فارلی، در نوامبر سال گذشته هشدار داد که برای ساخت یک خودروی الکتریکی 40 درصد نیروی کار کمتری نسبت به مدل سنتی بنزینی نیاز است.

در بیانیه ای از فورد آمده است: «ما هیچ نظری در مورد گمانه زنی های فعلی در مورد تجدید ساختار احتمالی فورد در اروپا نداریم.

فورد همچنان متعهد است و در حال حاضر در حال تسریع برنامه‌های خود برای ساخت مجموعه‌ای از خودروهای تمام الکتریکی در اروپا است.

تا سال 2030، تمام خودروهای سواری جدید فروخته شده توسط فورد در اتحادیه اروپا الکتریکی خواهند بود و تا سال 2035 تمام خودروهای تجاری جدید فورد پرو الکتریکی خواهند بود.

این تحول مستلزم تغییر قابل توجهی در روش توسعه، ساخت و فروش خودروهای فورد است و بر ساختار سازمانی، استعداد و مهارت‌هایی که در آینده به آن نیاز خواهیم داشت، تأثیر می‌گذارد.

هنگامی که برنامه های ما نهایی شد و ابتدا به کارمندان خود اطلاع دادیم، جزئیات بیشتر به اشتراک گذاشته خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتقاد حزب کارگر از سخنگوی انرژی ائتلاف به دلیل فیلمبرداری ویدئوهای انرژی هسته ای در هیروشیما | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یکی از نمایندگان دولت کارگر، …