پرس و جو می شنود منتقد برجسته بدهکاری که بر خلاف این طرح پنج بار شغل AAT را از دست داد | کمیسیون سلطنتی در بدهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از اعضای دادگاه تجدیدنظر اداری که علیه دولت ائتلافی در مورد چندین پرونده مربوط به بدهی‌های داخلی رای داد، به یک کمیسیون سلطنتی گفته است که چگونه پس از نزدیک به 40 سال خدمت از دست دادن شغل خود شگفت زده شده است.

این کمیسیون در حال بررسی این موضوع است که چرا و چگونه طرح غیرقانونی بازیابی بدهی Centrelink در سال 2015 ایجاد شد و تا نوامبر 2019 ادامه داشت و به تسویه حساب 1.8 میلیارد دلاری با صدها هزار قربانی ختم شد.

پروفسور ممتاز، تری کارنی، که بیش از چهار دهه در AAT و سلف آن حضور داشت، در طول سال 2017، پنج بار علیه برنامه بدهی های دولت فدرال در موارد جداگانه حکم داد.

کارنی روز سه‌شنبه به کمیسیون سلطنتی گفت که روش «میانگین‌سازی درآمد» اصلی این طرح به دلیل فقدان شواهد کافی و «ریاضیات ساده» ناقص است..

او گفت: «از همان مراحل اولیه که اوراق بودجه را خواندم و آنچه را که پیشنهاد شد دیدم، همه نوع زنگ خطر در ذهنم به صدا درآمد.

“فکر کردم باید چیزی را از دست بدهم. به نظر من اساس قانونی بدون شک کاملاً از بین رفته بود.»

اولین تصمیم AAT کارنی که در مارس 2017 صادر شد، در اوج اولیه رسوایی بدهی‌ها به وجود آمد اما برای عموم شناخته نشد زیرا تصمیمات آن منتشر نمی‌شود و دولت به مرجع قضایی بالاتر مراجعه نکرد.

هنگامی که دوره پنج ساله او در سپتامبر 2017 به پایان رسید، کارنی به دنبال انتصاب مجدد در AAT بود اما کمیسیون سلطنتی شنید که درخواست وی توسط کابینه فدرال رد شده است.

او گفت: «این موضوع غافلگیرکننده بود. «باید بگویم که این به نحوی به من و مردم لطف داشت، زیرا اگر آنچه اتفاق افتاد این بود که وزارتخانه بر اساس تصمیمات خود عمل نمی کرد … من احساس می کردم که موظف به استعفا از سمت خود می شدم، زیرا تنها در این صورت است که این امر برای من ممکن و مناسب خواهد بود. در مورد قانونی بودن و مسائل دیگر علنی شده است.»

کارنی پس از انتشار مقاله ای در ژورنال در سال 2018 که اولین بار توسط آبان نیوز استرالیا گزارش شد و با استدلال این که این طرح غیرقانونی است، به یکی از برجسته ترین منتقدان طرح بدهی بدل شد.

فرآیند «میانگین‌سازی درآمد» مورد استفاده در طرح بدهی‌های رباتیک، از داده‌های سالانه اداره مالیات استفاده می‌کرد تا فرض کند که درآمد افراد در طی یک دوره به طور مساوی در طول هر دو هفته به‌دست آمده است که باید به Centrelink گزارش دهند.

کارنی گفت که پرونده‌های اولیه‌ای که او بررسی کرد شامل دریافت‌کنندگان رفاهی بود که پس از اعلام درآمد مربوط به تعداد «دو رقمی» کارفرمایان، نسبت به پرداخت‌های اضافی ادعایی اعتراض کردند.

او گفت که می‌تواند با دیدن اینکه آیا دریافت‌کنندگان رفاه از چندین شغل درآمد نابرابر یا درآمد نابرابر کسب کرده‌اند، بدهی‌ها را شناسایی کند.

اسنادی که در طی یک دعوای دسته جمعی در دادگاه فدرال ثبت شد، قبلاً حداقل 76 پرونده را پیشنهاد می کرد که در آن AAT علیه دولت در پرونده های مربوط به بدهی ها حکم صادر کرد، اگرچه مواردی نیز وجود دارد که دادگاه اساساً از قانونی بودن این برنامه حمایت کرده است.

دولت هرگز برای هیچ یک از این پرونده ها به سطح دوم AAT که تصمیمات خود را منتشر می کند و همچنین دادگاه فدرال درخواست تجدید نظر نکرد.

کارنی گفت که در تجربه 40 ساله خود، دولت معمولاً «به سرعت» پرونده هایی را که در آن سؤالات حقوقی در مورد یک سیاست اصلی مطرح بود، تجدید نظر می کند.

او گفت که ناکامی دولت در آزمایش موضوع بدهی در یک حوزه قضایی بالاتر، مانند دادگاه فدرال، از نظر او “بی سابقه” بود.

او گفت که انجام این کار یک “تعهد اخلاقی” داشت.

کارنی به کمیسیون گفت که تصمیم دولت مبنی بر عدم درخواست تجدیدنظر علیه این پرونده‌ها، دلیلی کلیدی است که این طرح می‌تواند برای مدت طولانی ادامه یابد، علی‌رغم آگاهی در بخش‌های اداره‌کننده آن که ممکن است غیرقانونی باشد.

این طرح با موفقیت در دادگاه فدرال توسط کمک حقوقی ویکتوریا در سال 2019 به چالش کشیده شد.

دولت آلبانی ماه گذشته اعلام کرد که AAT را لغو خواهد کرد و مدعی شد که ائتلاف با انباشتن آن با نمایندگان لیبرال، نامزدها و کارمندان به هیئت بازنگری «به طور غیرقابل برگشتی آسیب زده است».

کمیسیون سلطنتی قبل از کاترین هلمز AC SC ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …