حمایت انرژی، استقراض دولت بریتانیا را به رکورد دسامبر می رساند | استقراض دولت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرداخت‌های دولت برای کاهش تأثیر قبوض انرژی به طور ناگهانی به افزایش استقراض عمومی بریتانیا به بیش از 27 میلیارد پوند در ماه گذشته کمک کرد – بالاترین رقم در ماه دسامبر از زمان شروع رکوردهای مدرن در 30 سال پیش.

آخرین بولتن در مورد سلامت مالی بریتانیا از دفتر آمار ملی نشان داد که هزینه های دولت در ماه گذشته 27.4 میلیارد پوند بیشتر از دریافتی ها بوده است که 16.7 میلیارد پوند بیشتر از وام در دسامبر 2021 است.

دریافت‌های مالیاتی در دسامبر در دسامبر 2021 اندکی افزایش یافت و به بیش از 74 میلیارد پوند رسید، اما بر اساس داده‌های رسمی، حمایت انرژی کمی بیش از 9 میلیارد پوند به هزینه‌های عمومی اضافه کرد.

ONS اضافه کرد که پرداخت های بهره بالاتر به میزان 17.3 میلیارد پوند برای بدهی ملی انگلیس به اضافه 2 تریلیون پوند نیز به افزایش کل وام های مورد انتظار کمک کرده است. پرداخت سود بدهی دو برابر رقم مشابه در سال گذشته بود.

کسری ماه دسامبر به این معنی بود که در 9 ماه اول سال مالی 2022-2023، استقراض عمومی به 128.1 میلیارد پوند رسید که 5 میلیارد پوند بیشتر از دوره مشابه 2021-2022 بود، اما 2.7 میلیارد پوند کمتر از پیش بینی مستقل دولت بود. دیده بان، دفتر مسئولیت بودجه.

در ماه نوامبر، در زمان بیانیه پاییز وزارت خزانه داری، OBR اعلام کرد که پیش بینی می کند دولت 177 میلیارد پوند برای سال مالی کامل 2022-2023 استقراض کند که تقریباً 49 میلیارد پوند بیشتر از سال قبل است.

جرمی هانت، صدراعظم خزانه داری آمریکا، گفت: «در حال حاضر ما به میلیون ها خانواده در زمینه هزینه های زندگی کمک می کنیم، اما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که سطح بدهی ما برای نسل های آینده منصفانه است.

ما قبلاً تصمیمات سختی برای کاهش بدهی گرفته‌ایم، و بسیار مهم است که به این برنامه پایبند باشیم تا بتوانیم تورم را در سال جاری به نصف کاهش دهیم و رشد را دوباره ادامه دهیم – ایجاد مشاغل با درآمد بهتر در سراسر کشور.»

ONS گفت که از اواسط سال 2021، افزایش تورم منجر به افزایش پرداخت اوراق قرضه مرتبط با شاخص قیمت خرده فروشی شده است. این منجر به پرداخت سود بدهی در ماه دسامبر شده بود که تنها با رقم 20 میلیارد پوندی در ژوئن 2022 کمتر شد.

روث گرگوری، تحلیلگر بریتانیایی در کپیتال اکونومیکس، گفت که این سومین ماه متوالی است که استقراض بیشتر از همان ماه سال قبل است. گرگوری گفت: «ارقام مالی ماه دسامبر شواهد بیشتری را نشان می دهد که وضعیت مالی دولت به سرعت در حال بدتر شدن است.

در مجموع، ارقام بدتر از حد انتظار امروز در امور مالی عمومی تنها صدراعظم را در بودجه 15 مارس جسارت می‌کند تا کنترل دقیقی بر امور مالی عمومی داشته باشد و به این معناست که او تا نزدیک‌تر به انتخابات عمومی بعدی، شاید در سال 2024، منتظر بماند. هر گونه کاهش قابل توجه مالیاتی را اعلام کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اعتراضات در جزایر سلیمان به دلیل برکناری سیاستمدار منتقد کلیدی چین با رأی عدم اعتماد | جزایر سلیمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیر یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های …