29000 پوند از مادر کلاهبرداری شد، اما لویدز همدلی کمی نشان داد | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مادر من، JK، به مدت 30 سال از مشتریان بانک لویدز بوده است و تابستان گذشته قربانی فشار پرداخت مجاز شد. تقلب نزدیک به 30000 پوند از او کلاهبرداری کردند.

انگلیسی زبان اصلی او نیست و من سعی کرده ام به او کمک کنم تا پول را پس بگیرد.

او یک تماس سرد از شخصی دریافت کرد که ادعا می‌کرد از شرکت سرمایه‌گذاری Vanguard است که فرصتی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. آنها او را متقاعد کرد که مجموعاً 29167 پوند پرداخت کند به یک Skrill “crypto کیف پول” با استفاده از پس انداز خود و همچنین وام.

لویدز در ابتدا از تحقیق امتناع کرد و اصرار زیادی لازم بود تا آن را وادار به رسیدگی به پرونده کند. مادرم شب‌ها در کارخانه کار می‌کند و تمام عمرش طول می‌کشد تا از این خسارات مالی خلاص شود.

لویدز در این تماس تلفنی، با تشریح نتیجه تحقیقات خود، اذعان کرد که یک مانع زبانی وجود دارد و مادرم درک کمی از تصمیم گیری های مالی داشت. اما به نظر می رسد که او باید می توانست از خود در برابر کلاهبرداران محافظت کند.

احساس می‌کردم درک یا همدلی در رابطه با چالش‌هایی که مشتریان از پیشینه‌های اقلیت‌های قومی با آن‌ها از گروه‌های اجتماعی-اقتصادی پایین‌تر با آن‌ها روبرو هستند، صفر است. در طول کلاهبرداری او برای درخواست کمک به شعبه ای رفت اما هیچ حمایتی دریافت نکرد.

تصمیم نهایی لویدز بازپرداخت حدود 2700 پوند است. کسری از چیزی که از دست داد من می خواهم آگاهی را در مورد نحوه رفتار لویدز با مشتریان خود افزایش دهم.

VK، ناتینگهام

بسیاری از کسانی که هرگز مورد کلاهبرداری قرار نگرفته‌اند، دیدگاهی مبهم نسبت به کسانی دارند که پس‌انداز خود را به خاطر کلاهبرداران از دست می‌دهند، زیرا در نور سرد روز، زنجیره رویدادها می‌تواند خارق‌العاده به نظر برسد. تا زمانی که برای آنها اتفاق بیفتد، یعنی.

با گذشت زمان، کلاهبرداران مادر شما را فریب دادند تا پس انداز خود و همچنین پول قرض گرفته شده از Lloyds و Zopa را برای آنها بفرستد.

در این نوع موارد، لویدز در نظر می‌گیرد که آیا می‌توانست برای محافظت از مشتری کارهای بیشتری انجام دهد، و همچنین اینکه آیا فرد به اندازه کافی برای محافظت از خود انجام داده است یا خیر. می ترسم وقتی از او خواستیم پرونده شما را بررسی کند، نظرش تغییر نکرده است.

مادر شما سعی نکرد هویت تماس گیرنده سرد را بررسی کند یا در مورد سرمایه گذاری او تحقیق کند. این بانک می‌گوید که هنگام راه‌اندازی حساب بانکی آنلاین، نمی‌تواند حسابی را که به آن پرداخت می‌کرد، تأیید کند.

خوشبختانه، زیان های او پس از بازگرداندن یا لغو برخی از پرداخت ها، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و زوپا یک وام 20000 پوندی را رد می کند. در نتیجه، لویدز تخمین می زند که کل ضرر او 8150 پوند باشد.

وقتی مادرت چندین وام لویدز گرفت – یکی از آنها را پس داد – بانک می گوید باید با او تماس می گرفت. به همین دلیل است که تحت «مدل بازپرداخت احتمالی» (یک طرح داوطلبانه که بانک‌های امضاکننده را ملزم می‌کند تا کلاهبرداری‌های پرداختی را شناسایی و از آن جلوگیری کنند و به قربانیان کلاهبرداری که بی‌توجهی نکرده‌اند غرامت بپردازند)، مسئولیت وام 5000 پوندی را تقسیم می‌کند.

بانک 2715 پوند را بازپرداخت کرده است که شامل غرامت کوچکی نیز می شود، زیرا بررسی آن بسیار طولانی است. فکر نمی کند برای بقیه مسئولیتی داشته باشد.

لویدز می گوید: “ما همدردی می کنیم JK به عنوان قربانی یک کلاهبرداری سرمایه گذاری، و بازپرداخت جزئی پرداخت کرده ایم، زیرا می دانیم که می توانستیم کارهای بیشتری برای جلوگیری از برخی از پرداخت های انجام شده انجام دهیم. واقعاً مهم است که با تماس‌های غیرمنتظره با احتیاط برخورد کنید و وقت خود را صرف انجام تحقیقات مستقل در مورد فرصت‌های سرمایه‌گذاری کنید، زیرا شرکت‌های واقعی در تصمیم‌گیری شما را عجله نمی‌کنند.»

در مورد نگرانی شما در مورد مانع زبان، لویدز می گوید که مادر شما از سال 1993 بدون طرح شکایت یا درخواست حمایت، با آن بانک بانکی کرده است. این می افزاید: “ما خوشحالیم که با هر گونه پشتیبانی اضافی که ممکن است JK در امور بانکی خود نیاز داشته باشد، کمک کنیم و مستقیماً با او نامه نوشتیم.”

شما از رفتاری که مادرتان دریافت کرد ناراضی هستید. من می خواستم پیشنهاد کنم با بازرس مالی تماس بگیرید، اما شما قبلاً تماس گرفته اید، بنابراین برای پیگیری پرونده برای شما آرزوی موفقیت داریم.

ما از نامه استقبال می کنیم اما نمی توانیم به صورت جداگانه پاسخ دهیم. به ما به آدرس customers.champions@aban.news.com ایمیل بزنید یا به Consumer Champions, Money, the Guardian, 90 York Way, London N1 9GU بنویسید. لطفاً شماره تلفن روزانه را وارد کنید. ارسال و انتشار کلیه نامه ها منوط به شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتقاد حزب کارگر از سخنگوی انرژی ائتلاف به دلیل فیلمبرداری ویدئوهای انرژی هسته ای در هیروشیما | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یکی از نمایندگان دولت کارگر، …