کمیته Senedd از آزمایش هفته کاری چهار روزه در ولز حمایت می کند | ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کمیته پارلمانی ولز اعلام کرده است که یک هفته آزمایشی چهار روزه کاری باید در ولز با هدف افزایش بهره وری، رفاه و برابری راه اندازی شود.

کمیته درخواست‌های سنند از دولت تحت کنترل کارگری می‌خواهد تا آزمایش‌هایی را در بخش دولتی واگذار شده انجام دهد که بر اساس آن کارمندان چهار روز هفته با همان دستمزد کار کنند.

جک سارجنت، رئیس کمیته دادخواست‌ها گفت: «این یک پیشنهاد جسورانه است، اما جسورانه‌تر از آن مبارزانی نیست که برای یک هفته پنج روزه، مرخصی با حقوق و دستمزد بیماری مبارزه کردند که ما اکنون آن را بدیهی می‌دانیم».

«مردم در ولز برخی از طولانی ترین ساعات کار را در اروپا کار می کنند. با وجود این ساعات طولانی، بریتانیا از نظر بهره وری عقب مانده است. آزمایش [in four-day weeks] در سرتاسر جهان انجام می‌شوند – اما اگر آزمایش‌های خود را انجام دهیم، ما دانش بسیار قوی‌تری در مورد اینکه چگونه آنها با شرایط ما در اینجا در ولز مطابقت دارند، خواهیم داشت.

همه‌گیری کووید منجر به تغییر گسترده در شیوه کار بسیاری از مردم شد و بسیاری را وادار کرد تا در مورد آنچه از نظر کیفیت زندگی مهم است تجدید نظر کنند. استفاده روزافزون از اتوماسیون یکی دیگر از محرکه های تغییر است، همانطور که بحران آب و هوا نیز وجود دارد.

این کمیته پس از آن که کارآفرین اجتماعی، مارک هوپر از بری، ولز جنوبی، طوماری را سازماندهی کرد و خواستار راه اندازی آزمایشات شد، به این موضوع پرداخت. او می‌گوید: «زندگی‌های ما غالباً تحت تسلط نحوه کسب درآمد است و این باعث می‌شود ما بیمارتر، غمگین‌تر و در نهایت بازدهی کمتری داشته باشیم.»

از جمله کسانی که به کمیته شواهد ارائه کرد، شاوانه تاج، دبیر کل TUC ولز بود، که اشاره کرد که مسئولیت های مراقبت از کودکان در یک هفته چهار روزه راحت تر تقسیم می شود و هزینه های مراقبت از کودکان کاهش می یابد. با این حال، او همچنین ابراز نگرانی کرد که زنان اکثریت نیروی کار را در بخش‌هایی مانند مهمان‌نوازی و آموزش تشکیل می‌دهند که ممکن است کار در یک هفته چهار روزه سخت‌تر باشد.

ابیگیل مارکس، استاد آینده شغلی در دانشگاه نیوکاسل، گفت که باید قبل از کاهش ساعات کاری، شدت کار کاهش یابد. او گفت: “اگر مردم به دلیل کار بیش از حد نتوانند کار خود را در یک هفته پنج روزه مدیریت کنند، در یک هفته چهار روزه نیز آن را مدیریت نخواهند کرد.”

کشورهایی از جمله ایسلند، اسکاتلند، ایرلند، اسپانیا، بلژیک، نیوزلند و ژاپن به سمت آزمایش یا معرفی الگوهای کاری جدید حرکت کرده‌اند.

صد شرکت بریتانیایی برای یک هفته کاری چهار روزه دائمی برای همه کارمندان خود بدون از دست دادن حقوق ثبت نام کرده اند.

کمیته در جریان تحقیق خود، دلایل مخالف را نیز بررسی کرد. گزارشی که توسط کمیته منتشر شده اذعان می‌کند که برخی از بخش‌ها برای فعالیت در یک ساختار چهار روزه – مانند آموزش، بهداشت، مهمان‌نوازی و خدمات شخصی – دچار مشکل خواهند شد و کاهش ساعات کاری می‌تواند چالش‌های مرتبط با استرس را برای برخی از کارگرانی که از قبل احساس می‌کنند بیش از حد کار کرده‌اند، تشدید کند.

یکی از اعضای کمیته، جوئل جیمز محافظه‌کار، گفت که او اساساً با چهار روز کاری در هفته مخالف است. وی گفت: معتقدم این چیزی نیست که بتوان آن را در همه بخش ها معرفی کرد و باعث ایجاد تفرقه و بی عدالتی در جامعه شود. حتی اگر یک تظاهرات در بخش عمومی موفقیت آمیز بود، لزوماً هیچ اطلاعات معنی داری برای مشاغل کوچک یا ارائه دهندگان مراقبتی که قبلاً به دلیل کمبود کارکنان به چالش کشیده شده اند، ارائه نمی دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …