با بازنشستگی سباستین کوردا، کارن خاچانوف به نیمه‌های اوپن استرالیا رفت | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از بین سه تنیسور روسیه که در حال حاضر در بین 20 تنیسور برتر قرار دارند، این کارن خاچانوف بود که کمترین افتخار را به دست آورد، که قبل از همه آنها شکست خورد. او با کسب اولین عنوان مسترز 1000 خود در مسابقات مسترز پاریس در نوامبر 2018، با شکست دادن نواک جوکوویچ در فینال، خود را تثبیت کرد. با این حال، به جای استفاده از این دستاورد به عنوان یک پله شغلی، او دچار ضعف شد. همسالانش خیلی زود از کنارش گذشتند.

راه طولانی و دشواری برای بازگشت به مسابقات وجود داشت، اما بعدازظهر سه‌شنبه، خاچانوف پس از اینکه سباستین کوردا به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ دست بازنشسته شد و خاچانوف با نتایج 7-6(5)، 6-3، 3 پیش افتاد، به اولین نیمه نهایی خود در اوپن استرالیا رفت. -0. پس از رسیدن به نیمه نهایی یو اس اوپن سال گذشته، این دومین نیمه نهایی متوالی خاچانوف گرند اسلم است.

بدون اینکه قهرمان گرند اسلم در چشم باشد، و فرصتی بزرگ برای کسانی که در قرعه کشی باقی مانده اند، این دو بازیکن برای یکی از مهم ترین مسابقات زندگی خود وارد راد لاور آرنا شدند. از همان ابتدا، تجربه بیشتر خاچانوف فوراً برجسته شد. در حالی که کوردا مسابقه را با یک سرویس ضعیف شروع کرد، خاچانوف در اوایل سرویس عالی ارائه کرد و در چهار سرویس اول خود فقط یک امتیاز دریافت کرد.

اگرچه خاچانوف نتوانست ست را با نتیجه 5-4 انجام دهد، اما این بازیکن 26 ساله بلافاصله پس از رسیدن به تای بریک، شروع به تنظیم مجدد کرد. او فورهند آسیب‌پذیر کوردا را با سرعت و وزن تمام کوبید، و به طور روشمند آن را شکست، و یک ست تنش‌آمیز و کبود با تقلای خاچانوف در دفاع به پایان رسید و سپس یک برنده بک هند را از روی خط خالی کرد.

با شروع ست دوم مشخص بود که مشکلات کردا با فورهندش چیزی فراتر از تنش است. در نتیجه 3-2، کوردا برای مچ دست راست خود تایم اوت پزشکی گرفت، مربی با چسب زدن به مچ دست او و ارائه داروهای مسکن به او. خاچانوف به شکستن اعتصاب ادامه داد و او سرویس خود را برای برتری 4-3 شکست.

آخرین جایگاه کوردا در بازی بعد به دست آمد که او دو پوینت بریک ایجاد کرد. خاچانوف هر دو بار دو سرویس بی‌بازگشت عظیم ارائه کرد. او در ست حرکت کرد و به طور معمول حرفه ای و سخت کوش بود تا اینکه کوردا تصمیم گرفت در اوایل ست سوم از مسابقه کناره گیری کند.

در سال های اخیر، زمانی که روبلف 25 ساله و مدودف 26 ساله به طور کامل خود را در صدر بازی تثبیت کردند، خاچانوف با ذهنیت و فورهند معیوب خود دست و پنجه نرم کرد. او در نهایت در فوریه 2020 از بین 20 نفر برتر خارج شد و تا سپتامبر گذشته پس از رسیدن به اولین نیمه نهایی گرند اسلم در آنجا ماند.

در حالی که خاچانوف ممکن است فاقد شوت‌سازی بکر و زمان‌بندی استعدادهای جوانی مانند کوردا باشد، او بازی محکمی ساخته است. او با 6 فوت 6 اینچ، اولین سرویس بزرگ خود را با دفاع مستحکم، اکتان بالا و در عین حال درصد پرتاب توپ و نرخ کار عالی جفت می کند. علیرغم قد و قامتی که دارد، او به همان اندازه احتمال دارد که حریفان نخبه را شکست دهد و آنها را از زمین بازی کند.

نظم و انضباط و سخت کوشی او در یک چهارم نهایی مسابقات آزاد آمریکا سال گذشته آشکار شد، زمانی که او در پنج ست تنش از نیک کیرگیوس پیشی گرفت و شوت زنی پر زرق و برق کیرگیوس را برای رسیدن به نیمه نهایی ضعیف کرد. او در استرالیا به همین مرحله بازخواهد گشت و این بار به امید بیشتری خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

قیمت مسکن در بریتانیا در ژانویه ثابت است. سود BP افزایش یافت – کسب و کار زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی سود BP به رکورد …