زنده جنگ روسیه و اوکراین: زلنسکی تغییرات بیشتری را در پاکسازی فساد اعلام کرد. پیشنهاد گروه دفاعی آلمان در صورت نیاز ارسال تانک | اخبار جهان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

خوش آمدید و خلاصه

سلام و به پوشش زنده ما از جنگ در اوکراین خوش آمدید. اسم من هلن سالیوان است و تا چند وقت آینده جدیدترین آن را برایتان خواهم آورد.

داستان برتر امروز صبح ما:

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که تغییرات پرسنلی در سطوح عالی و پایین‌تر انجام می‌شود، پس از مطرح‌ترین اتهامات اختلاس از زمان تهاجم روسیه که تهدیدی برای کاهش شور و شوق غرب برای دولت کیف است.

سخنگوی این شرکت به گروه رسانه ای RND گفت و گروه دفاعی آلمانی راین متال می تواند در صورت نیاز 139 تانک جنگی لئوپارد را به اوکراین تحویل دهد.

به زودی بیشتر در مورد این داستان ها خواهیم داشت. در این میان تحولات کلیدی اخیر به شرح زیر است:

  • ماتئوش موراویتسکی، نخست وزیر لهستان، روز دوشنبه گفت که موافقت آلمان برای صادرات مجدد تانک های لئوپارد 2 به اوکراین در درجه دوم اهمیت قرار دارد زیرا لهستان می تواند آن تانک ها را به عنوان بخشی از ائتلافی از کشورها حتی بدون اجازه خود ارسال کند. ما برای چنین مجوزی درخواست خواهیم کرد، اما این یک موضوع در درجه دوم اهمیت است. موراویسکی به خبرنگاران گفت، حتی اگر این تایید را نمی‌گرفتیم… همچنان تانک‌های خود را همراه با دیگران به اوکراین منتقل می‌کردیم.

  • اظهارات آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان در روز یکشنبه، مبنی بر اینکه کشورش مانع از ارسال تانک های لئوپارد توسط لهستان به اوکراین نخواهد شد، باعث سردرگمی در برلین شده است. هنوز مشخص نیست که آیا اظهارات او نشان دهنده تغییر موضع دولت است یا خیر. وقتی صبح دوشنبه در مورد این موضوع تحت فشار قرار گرفت، بارباک نظر خود را تکرار نکرد. او در نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل به مطبوعات گفت: «مهم است که ما به عنوان یک جامعه بین‌المللی هر کاری برای دفاع از اوکراین انجام دهیم تا اوکراین پیروز شود». زیرا اگر اوکراین را از دست بدهد دیگر وجود نخواهد داشت.

  • سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در جریان سفر خود به آفریقای جنوبی گفت که اوکراین مذاکرات صلح را رد می کند و هر چه این روند ادامه یابد. حل تعارض دشوارتر خواهد بود. لاوروف در سفری که برخی از احزاب مخالف و جامعه کوچک اوکراینی در آفریقای جنوبی آن را بی احساس خوانده اند، با نالدی پاندور، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی ملاقات کرد. ارتش آفریقای جنوبی قرار است در تاریخ 17 تا 27 فوریه میزبان یک رزمایش نظامی مشترک با روسیه و چین در سواحل شرقی خود باشد.

  • 18 نفر که در نتیجه حمله موشکی آخر هفته گذشته به یک ساختمان بلند در دنیپرو مجروح شدند در بیمارستان هستند. از جمله یک کودک تلویزیون دولتی اوکراین گزارش می دهد: “در میان این بیماران بیمار جدی وجود ندارد، همه آنها از بخش مراقبت های ویژه به بخش های عمومی منتقل شده اند.”

  • دیمیترو ژیویتسکیفرماندار سومی در شمال شرق اوکراین گفته است که یک ساختمان مسکونی و زیرساخت های راه آهن در آتش سوزی روسیه در وروژبا. جزئیاتی از تلفات در دست نیست.

  • مقام ارشد مستقر در مسکو در مناطق تحت اشغال روسیه در منطقه دونتسک در شرق اوکراین اواخر روز یکشنبه گفت که از شهر سولدار بازدید کرده است.، که روسیه مدعی شد در اوایل ماه جاری میلادی آن را تصرف کرده است. دنیس پوشیلین ویدیوی کوتاهی را در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام منتشر کرد که نشان می داد در میان مناطق متروک و ساختمان های ویران شده در حال رانندگی و راه رفتن است. آبان نیوز نتوانست به طور مستقل زمان و مکان فیلمبرداری شده را تأیید کند. در 11 ژانویه، گروه نظامی خصوصی روسی واگنر گفت که سولدار را تصرف کرده است. اوکراین هرگز علناً نگفته است که این شهر توسط نیروهای روسی تصرف شده است.

  • خبرگزاری دولتی روسیه تاس گزارش می دهد که نیروهای روسی ادعا می کنند که یک انبار بزرگ مهمات اوکراینی را در منطقه خرسون منهدم کرده اند.

  • روسیه گفته است که روابط دیپلماتیک خود با استونی عضو ناتو را کاهش می دهد، تالین را به “روسوفوبیا کامل” متهم کرد. وزارت خارجه روسیه گفت که به نماینده استونی گفته است که او باید ماه آینده را ترک کند و هر دو کشور به جای یک سفیر، توسط کاردار موقت در پایتخت های یکدیگر نمایندگی خواهند کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …