پنج نفر به اتهام دومین توطئه راست افراطی علیه دولت آلمان متهم شدند | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان ها اعلام کردند که پنج آلمانی به دلیل توطئه راست افراطی برای سرنگونی دولت که شامل برنامه هایی برای ربودن وزیر بهداشت بود، به خیانت متهم شده اند.

این چهار مرد و یک زن در ماه‌های اخیر به دلیل این توطئه دستگیر شدند و کارل لوترباخ، وزیر بهداشت – که در میان گروه‌های راست افراطی به دلیل اقدامات ضد کووید محبوبیت ندارد – تأیید کرد که او هدف قرار گرفته است.

دفتر دادستانی فدرال روز دوشنبه گفت که آنها در 16 ژانویه متهم شدند و با اتهامات مختلفی از تأسیس یک گروه تروریستی داخلی گرفته تا آماده سازی یک اقدام خیانت آمیز و نقض قوانین تسلیحات روبرو هستند.

دادستان ها در بیانیه ای اعلام کردند که هدف این گروه ایجاد شرایط جنگ داخلی در آلمان از طریق خشونت … برای سرنگونی دولت و دموکراسی پارلمانی است.

این بیانیه افزود که مظنونان پذیرفتند که ممکن است در نتیجه تلاش برای سرنگونی کشته شوند.

در این بیانیه آمده است که ایدئولوژی این گروه توسط زن متهم – که فقط الیزابت آر (Elisabeth R) نام داشت – “شکل” گرفته است و بر این باور متمرکز شده است که دولت مدرن آلمان مشروع نیست.

در عوض، آنها ادعا کردند که امپراتوری آلمان در قرن نوزدهم، سیستم حکومتی واقعی این کشور است و باید یک نظم حاکم استبدادی دوباره برقرار شود.

اعتقادات آنها با جنبش راست افراطی رایشبورگر (شهروندان رایش) همخوانی دارد، که نهادهای دموکراتیک آلمان را رد می کند و تعداد فزاینده ای از پیروان را به خود جذب کرده است.

دادستان ها گفتند که این پنج عضو خود را در بازوهای “نظامی” و “اداری” سازماندهی کردند تا کودتا را طراحی کنند.

این شامل ایجاد یک خاموشی طولانی مدت و سراسری با آسیب رساندن یا از بین بردن تاسیسات مهم منبع تغذیه، و سپس ربودن لاوترباخ و کشته شدن محافظانش در صورت لزوم بود.

دادستان ها گفتند که پس از آن یک مجمع ویژه در برلین فراخوانده می شود تا علناً دولت را سرنگون کند و یک رهبر جدید را منصوب کند.

آنها از طریق اپلیکیشن پیام رسان تلگرام به دنبال پشتیبانی بودند.

به گفته دادستان، یکی از متهمان، سون بی، رهبری ربوده شدن لوترباخ را بر عهده داشت، در حالی که توماس او مناطق را به عنوان بخشی از طرح هایی برای ایجاد خاموشی ها جستجو می کرد و نقشه هایی از زیرساخت های برق به دست آورد.

این دو مرد همچنین سعی کردند مواد منفجره را که می خواستند از یوگسلاوی سابق وارد کنند تهیه کنند و توماس او پس از به دست آوردن تفنگ های تهاجمی، تفنگ های دستی و مهمات دستگیر شد.

الیزابت آر، به همراه سه نفر دیگر، مسئول جذب اعضای بالقوه بود.

دادستان ها گفتند: «او بر اجرای سریع طرح پافشاری کرد و بارها تاریخ های مشخصی را نام برد.

یک گروه راست افراطی دیگر که قصد سرنگونی دولت را داشت – از جمله یک نماینده سابق پارلمان و اشراف – در ماه دسامبر کشف شد، اگرچه مقامات آن گروه را با گروهی که برای ربودن لاوترباخ طراحی کرده بود مرتبط نکرده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …