مسابقه موج سواری Eddie Aikau: نجات غریق محلی بهترین موج سواران موج بزرگ جهان را شکست داد و عنوان قهرمانی را به دست آورد | موج سواری

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لوک شپردسون بیشتر به نجات جان افراد عادت دارد تا برنده شدن در مسابقات موج‌سواری بین‌المللی، اما روز دوشنبه، غریق غریق حین انجام وظیفه، برخی از بزرگ‌ترین نام‌های این ورزش را برای ادعای پیروزی در مسابقات معتبر Eddie Aikau Big Wave Invitational در هاوایی دید.

شپردسون باید از رئیسش اجازه می گرفت تا از کار روزانه خود برای رقابت در مسابقه گریزان، که موج سواران حرفه ای و محلی را در موج های بزرگی دور هم جمع می کند و این هفته برای اولین بار در هفت سال گذشته دوید، وقت بگذارد. این رقابت که به سادگی به عنوان The Eddie شناخته می شود، تنها زمانی برگزار می شود که امواج در خلیج Waimea به طور مداوم به 30 فوت یا بیشتر برسد.

جان جان فلورانس، قهرمان دو دوره WSL، آخرین دوره را در سال 2016 برنده شد و نزدیک بود که اولین قهرمان دو دوره شود، اما در نهایت به شپردسون شکست خورد، که در فاصله بین دوش به برج نجات غریق خود، این عنوان را به دست آورد. ساحل.

شپردسون گفت: “من به خودم گفتم، من در آن هستم زیرا می توانم آن را ببرم.” “خیلی ترسناک بود. امواج عظیم بودند، و این یک رویا بود که فقط بخشی از The Eddie باشم، فقط در لیست جایگزین باشم. من نمی توانم آن را باور کنم – این دیوانه است. من باید به برج برگردم تا مطمئن شوم که همه تا پایان روز خوب هستند.”

شپردسون 27 ساله با کسب 89.1 امتیاز از 90 امتیاز ممکن، عنوان قهرمانی و جایزه 10000 دلاری را به دست آورد. همانطور که او به فلورانس و دیگر برندگان قبلی از جمله کلی اسلیتر، بروس آیرونز و راس کلارک جونز پیوست، او را به جشنی در ساحل برانگیختند – هنوز در لباس‌های متمایز زرد و قرمز نجات‌دهنده زندگی می‌پوشید.

لوک شپردسون در مسابقات دعوت موج بزرگ Eddie Aikau 2023 در خلیج Waimea در هاوایی شرکت می کند.
لوک شپردسون با کسب 89.1 امتیاز از 90 امتیاز ممکن، عنوان قهرمانی و 10000 دلار جایزه را به دست آورد. عکس: MediaPunch/Rex/Shutterstock

برنده خاطرات مردی را که رویداد به نام او نامگذاری شده است، زنده کرد. ادی به افتخار مرحوم ادی آیکائو برگزار می شود، مانند شپردسون موج سوار و نجات غریق هاوایی – اولین مورد در ساحل شمالی اوآهو.

آیکائو در طول زندگی حرفه ای خود بیش از 500 نفر را نجات داد، اما طی سفری در سال 1978 که مسیر باستانی مهاجرت پلینزی ها بین هاوایی و تاهیتی را بازسازی می کرد، قایق رانی مسافرتی که او سوار آن بود واژگون شد. آیکائو روی تخته موج سواری خود پارو زد تا زنگ خطر را به صدا درآورد و بقیه خدمه بعداً نجات یافتند. اما آیکائو ناپدید شد و جسد او هرگز پیدا نشد.

این مراسم برای اولین بار در سال 1985 به مناسبت زندگی او در ساحل سانست برگزار شد و از آن زمان تنها 9 بار برگزار شده است. برادر کوچکتر ادی، کلاید آیکائو، دو سال پس از مسابقه افتتاحیه، زمانی که برای اولین بار در ساحل شمالی اوآهو برگزار شد، برنده شد. کلاید اکنون بر این رویداد نظارت می‌کند، که برای اولین بار امسال یک زن به نام آندریا مولر برزیلی، شش سال پس از اینکه موج‌سوارهای زن برای اولین بار به عنوان رقبای جایگزین نام‌گذاری شدند، موجی را گرفت.

بیش از یک هفته پیش‌بینی می‌شد که The Eddie در سال جاری اجرا شود و قبل از اینکه به حالت تعلیق درآید، مدت کوتاهی مجوز برگزاری مسابقه داده شد. موج سواران بزرگ از نقاط دورتر مانند پرتغال در حال مشورت با پیش‌بینی‌کنندگان بوده‌اند که طوفان‌های عظیمی را که در سراسر اقیانوس آرام در حال حرکت هستند از نزدیک دنبال می‌کنند تا نشانه‌هایی داشته باشند که آنها به امواج 30 فوتی پاکی که مسابقه نیاز دارد تبدیل می‌شوند.

با گذشت هر روز، و با دریافت اطلاعات بیشتر از شناورها در صدها کیلومتری شمال خلیج Waimea در جزیره Oahu، 40 موج سوار دعوت شده برای The Eddie تلاش کردند تا تجهیزات، تیم پشتیبانی و طرز فکر خود را آماده کنند.

کای لنی، موج سوار برتر موج بزرگ، که در جایگاه پنجم قرار گرفت، گفت: موج سواری در این رویداد باورنکردنی بود. من می دانم که همه ما پوسترهای Eddie Aikau را در اتاق های خود داشته ایم، بنابراین این فرصت را داشته باشیم که واقعاً برای ادی و او بیرون برویم. اوهانا [family]آیکاوس برای من رویایی بود که به حقیقت پیوست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارینا ویگمن خوشحال است که به بث مید مجروح فرصت بهبودی می دهد | تیم فوتبال زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی انگلیس، …