مطالعه نشان می دهد فقیرترین افراد در بریتانیا ماهانه 40 پوند کمتر از یک سال پیش پس انداز دارند | امور مالی خانواده

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق ارقامی که نشان می‌دهد چگونه تورم بیشترین ضربه را به فقیرترین‌ها وارد کرده است، خانواده‌های کمتر ثروتمند در بریتانیا تقریباً 40 پوند در ماه پول نقد کمتری نسبت به سال گذشته دارند، در حالی که ثروتمندترین‌ها مبلغ مشابهی را در همان دوره به دست آورده‌اند.

تحلیلگران Retail Economics دریافتند که 20 درصد ثروتمندترین خانوارها در ماه دسامبر 36 پوند بیشتر درآمد اختیاری داشتند، زیرا آنها از رشد درآمد بی سابقه ای برخوردار بودند که افزایش قبوض انرژی و مواد غذایی را جبران می کرد.

ثروت های متفاوت ثبت شده در ردیاب هزینه زندگی نشان دهنده نرخ تورم بالاتر 16.5 درصدی برای افرادی است که در انتهای مقیاس درآمد قرار دارند و دو سوم درآمد خود را صرف موارد ضروری مانند غذا و انرژی می کنند، در مقایسه با 13.3 درصد. برای کسانی که در بالا هستند، که کمتر از نصف هزینه می کنند.

ریچارد لیم، مدیر اجرایی Retail Economics، می‌گوید: «تأثیر نابرابر در بین گروه‌های ثروتمند همچنان وجود دارد و ثروتمندترین‌ها در واقع شاهد افزایش قدرت مخارج اختیاری خود به دلیل رشد بی‌سابقه درآمد هستند، در حالی که کمتر ثروتمندترین افراد، نقدینگی اضافی خود را مشاهده می‌کنند. تحت تاثیر تورم فرسایش یافته است.

“این در سراسر بازار متفاوت خواهد بود و بسیاری از معاملات کاهش می یابد، هزینه ها را در صورت امکان به تاخیر می اندازد و برخی از خریدها را به کلی لغو می کند. در همین حال، هزینه‌های لوکس احتمالاً بیشتر از این تأثیرات منزوی می‌مانند و خرده‌فروشان متوسط ​​را به‌ویژه در معرض خطر قرار می‌دهند.»

لیم گفت که افرادی که پول نقد کمتری در اختیار دارند، به طور فزاینده ای به خرید در فروشگاه های فیزیکی روی می آورند تا مراقب هزینه ها باشند و از هزینه های اضافی برای هزینه های تحویل و برگشت جلوگیری کنند.

این ارقام جدیدترین آماری است که تأثیر ناموزون در افزایش هزینه زندگی را نشان می دهد، زیرا خانوارهای کم برخوردار بخش بیشتری از درآمد خود را صرف کالاهای ضروری مانند قبوض غذا و انرژی می کنند که تورم بالایی را شاهد بوده اند.

تورم در ابتدایی‌ترین نیازها می‌تواند بالاتر از میانگین باشد، به‌عنوان مثال، مصرف‌کنندگانی که به محدوده بودجه سوپرمارکت‌ها متکی هستند، بار عمده تورم قیمت مواد غذایی را در آستانه کریسمس متحمل می‌شوند.

بر اساس آخرین آمار کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا، تورم کلی قیمت مواد غذایی در ماه دسامبر به طور متوسط ​​13.3 درصد بوده است.

افرادی که برای پرداخت هزینه برق و گاز مشکل دارند، می‌توانند مجبور به پیش‌پرداخت کنتورها شوند که نسبت به قراردادهای معمولی که در آن مشتری ماهانه یا از طریق بدهی مستقیم پرداخت می‌کند، پرهزینه‌تر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …