لامی می گوید که حزب کارگر “بریتانیا لکه دار” را با متحدان اروپایی دوباره پیوند خواهد زد کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیوید لامی، وزیر امور خارجه در سایه، در سخنرانی مهمی که برای مشخص کردن این موضوع طراحی شده است، می گوید که حزب کارگر همکاری نزدیک تر با اروپا در زمینه امنیت، تجارت و سیاست خارجی را به عنوان محور اصلی طرحی برای اتصال مجدد “بریتانیا لکه دار” با نزدیک ترین متحدان خود قرار خواهد داد. ماموریت دیپلماتیک دولت آینده کارگر.

او روز سه‌شنبه در اندیشکده چتم هاوس گفت که به دفتر امور خارجه، مشترک المنافع و توسعه مجموعه‌ای از اهداف پس از برگزیت داده نشده است. «رهبری ایدئولوژیک و انتخاب‌های بی‌ملاحظه بریتانیا را به طور فزاینده‌ای با نزدیک‌ترین متحدانش، اقتصاد در بحران، و اعتبار بین‌المللی خدشه‌دار کرده است.»

او می‌گوید که هدف اصلی او در مقام ریاست جمهوری ایجاد «بریتانیایی متصل به هم، برای امنیت و رفاه در داخل» خواهد بود. لامی جلسات منظم دوجانبه فشرده بین بریتانیا و اتحادیه اروپا و تمرکز مجدد بر مذاکره یک پیمان امنیتی دفاعی با این اتحادیه را پیشنهاد خواهد کرد. نشست‌های منظم به گفتگوی ساختاریافته برای مقابله با تهدیدات مشترک اروپا در زمینه‌هایی مانند امنیت سایبری، امنیت انرژی و جرایم سازمان‌یافته اجازه می‌دهد.

اجلاس های دوجانبه علاوه بر ابتکار جامعه سیاسی اروپا خواهد بود که طیف وسیعی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا را با بروکسل گرد هم می آورد و اولین بار در اکتبر گذشته برگزار شد.

او پیشنهاد می کند که بازنگری برنامه ریزی شده توافقنامه تجارت و همکاری با اتحادیه اروپا در سال 2025 فرصتی برای رفع بسیاری از مشکلات موجود در توافق نامه های به رسمیت شناختن متقابل فعلی فراهم می کند، بنابراین “کاهش اصطکاک بر روی کالاهای غذایی، کشاورزی، پزشکی و دامپزشکی، تقویت به رسمیت شناختن”.

او همچنین قول می دهد که مشارکت در طرح افق را رفع انسداد کند و ارتباط بین دانشجویان و دانشگاه های بریتانیایی و اروپایی را بهبود بخشد. اما او تاکید خواهد کرد که حزب کارگر قصد بازگشت به بازار واحد اتحادیه اروپا یا اتحادیه گمرکی را ندارد، که توسط حزب کارگر به عنوان مسائلی که در همه پرسی سال 2016 به طور غیرقابل برگشتی حل و فصل شده اند، تلقی می شود.

حزب کارگر انتظار دارد که مذاکرات پیرامون پروتکل ایرلند شمالی تا انتخابات بعدی به پایان برسد، اگرچه نشانه هایی وجود دارد که حزب اتحادیه دموکرات و جناح گروه تحقیقاتی محافظه کار اروپا ائتلاف جدیدی را در تلاش برای جلوگیری از تایید توافقی که ریشی سوناک را تایید می کند تشکیل داده اند. دادگاه دادگستری اروپا یک نقش قضایی فراگیر در نظارت بر یک توافق مورد مذاکره مجدد است.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، مناقشه پروتکلی را پاشنه آشیل در روابط بریتانیا و اروپا خواند.

برخی از کارشناسان اتحادیه اروپا بر این باورند که حزب کارگر مشکلاتی را که برای ایجاد روابط جدید با اروپا یا عزم بروکسل برای حفاظت از یکپارچگی بازار واحد با آن روبرو خواهد شد، دست کم می گیرد. اما لامی سرمایه گذاری هنگفتی برای ایجاد روابط شخصی در آلمان و فرانسه کرده است تا حسن نیت شخصی ایجاد کند که در طول 15 سال دولت محافظه کار وجود نداشت.

به طور گسترده‌تر، لامی استدلال می‌کند که روابط با اروپا تنها نشانه‌ای از این است که چگونه «رهبری ضعیف، انتخاب‌های بد و ناکارآمدی نهادی» بریتانیا را از متحدان و شرکای مورد نیازش در زمان رقابت بی‌سابقه ژئوپلیتیکی جدا کرد. او در مورد چین خواستار ثبات بیشتر در رویکرد بریتانیا خواهد شد.

او تعهدی برای بازسازی یک وزارت توسعه بین‌الملل کاملاً مجزا نخواهد داد، حتی اگر معتقد است ادغام مهندسی شده توسط بوریس جانسون خطایی بود که شهرت بریتانیا را به عنوان یک ابرقدرت کمک‌رسان از بین برد. او همچنین تاریخی را تعیین نخواهد کرد که تا آن زمان حزب کارگر به تعهد خود مبنی بر صرف 0.7 درصد از تولید ناخالص داخلی برای کمک های خارجی عمل کند. محافظه کاران این هدف را به 0.5 درصد کاهش داده اند.

حزب کارگر منتظر است تا ببیند اندرو میچل، وزیر توسعه فعلی، به آرزوی خود مبنی بر ایجاد یک مرکز سیاست توسعه در قلب وزارت خارجه دست می یابد یا خیر.

در اقدامات دیگر، لامی از درخواست‌های سناتورهای آمریکایی و اندیشکده شورای آتلانتیک از ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا برای پیوستن به نیروهای خود برای ایجاد شورای مبارزه با فساد فراآتلانتیک حمایت می‌کند و می‌گوید که سیاست تحریم‌های کنونی علیه دزد‌سالاران به خوبی هماهنگ نیست.

او همچنین قول خواهد داد که در اولین جلسه پارلمان راهبردی در مورد زنجیره های تامین جهانی منتشر کند و یک “اتحاد قدرت پاک” را تشکیل دهد و آن را به عنوان “اوپک معکوس” کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه متعهد به 100٪ انرژی پاک تا سال 2030 توصیف کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …