چهار نگهبان سوگند به جرم توطئه فتنه انگیز محکوم شدند | حمله به کاپیتول آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چهار عضو شبه‌نظامیان ضد دولتی Oath Keepers روز دوشنبه به دلیل توطئه فتنه‌انگیز در رابطه با شورش 6 ژانویه 2021 در ساختمان کنگره آمریکا توسط حامیان دونالد ترامپ، پس از دومین محاکمه بزرگ که راست افراطی‌های افراطی را متهم به توطئه برای نگه داشتن اجباری می‌کردند، محکوم شدند. رئیس جمهور سابق ایالات متحده در قدرت.

حکم علیه جوزف هکت از ساراسوتا، فلوریدا، روبرتو مینوتا از پراسپر، تگزاس، دیوید مورشل از پونتا گوردا، فلوریدا، و ادوارد والجو از فینیکس، آریزونا، چند هفته پس از آن صادر شد که هیئت منصفه دیگری رهبر این گروه، استوارت رودز، را محکوم کرد. حمله اوباش که تایید پیروزی جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 بر ترامپ جمهوریخواه را به تاخیر انداخت.

این محکومیت ها یکی دیگر از پیروزی های مهم وزارت دادگستری بود که همچنین تلاش می کند تا احکام فتنه را علیه رهبر سابق گروه ملی گرای راست تندرو، خشن و تماماً مردانه، پسران مغرور و چهار تن از شرکای خود به دست آورد. محاکمه انریکه تاریو و جانشینان او اوایل ماه جاری در واشنگتن دی سی آغاز شد و انتظار می رود چند هفته به طول بینجامد.

آنها برخی از جدی‌ترین پرونده‌هایی هستند که تاکنون در تحقیقات گسترده در مورد حمله به کاپیتول، که دو سال پس از شورش همچنان در حال افزایش است، مطرح شده‌اند. وزارت دادگستری نزدیک به 1000 پرونده را وارد کرده است و این آمار هفته به هفته افزایش می یابد.

وکلای مدافع به دنبال کم اهمیت جلوه دادن پیام های خشونت آمیز بودند و گفتند که نگهبانان سوگند به واشنگتن آمدند تا امنیت رویدادهای قبل از شورش را تامین کنند.

آنها از فقدان شواهد دادستان مبنی بر اینکه نگهبانان سوگند قبل از 6 ژانویه برنامه ای صریح برای هجوم به کاپیتول داشتند، به دست آوردند و به هیئت منصفه گفتند که افراطیونی که به ساختمان کنگره حمله کردند مانند هزاران شورشگر دیگر خود به خود عمل کردند.

رودز Oath Keepers را که اعضای آن شامل پرسنل نظامی فعلی و بازنشسته، افسران مجری قانون و اولین پاسخ دهندگان هستند را در سال 2009 تأسیس کرد.

اعضا اغلب با سلاح سنگین در تظاهرات و رویدادهای سیاسی از جمله تظاهرات پس از قتل جورج فلوید در ماه مه 2020 توسط یک افسر پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس حاضر شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزرای تجارت استرالیا و چین برای اولین بار در سه سال گذشته با یکدیگر دیدار کردند | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر تجارت استرالیا برای اولین …